LAJMI I FUNDIT:
Koreja e Veriut

Koreja e Veriut

1147 Artikuj

Në shenjë ‘marrëdhëniesh speciale’, Putin i dhuron një makinë luksoze Kim-it të Koresë së Veriut

Në shenjë ‘marrëdhëniesh speciale’, Putin i dhuron një makinë luksoze Kim-it të Koresë së Veriut

Nga Bota
Ky është vendi që është i ‘padukshëm’ në Google Maps

Ky është vendi që është i ‘padukshëm’ në Google Maps

Kuriozitete
Kim Jong-Un “gjithnjë e më armiqësor” – shemb monumentin e babait të tij që simbolizon shpresën për ribashkimin e dy Koreve

Kim Jong-Un “gjithnjë e më armiqësor” – shemb monumentin e babait të tij që simbolizon shpresën për ribashkimin e dy Koreve

Azia
Shefi i spiunazhit ushtarak të Ukrainës thotë se Rusia do të ishte në një situatë të vështirë pa armët e Koresë së Veriut

Shefi i spiunazhit ushtarak të Ukrainës thotë se Rusia do të ishte në një situatë të vështirë pa armët e Koresë së Veriut

Nga Bota
A do ta fillojë Koreja e Veriut luftën në këtë vit?

A do ta fillojë Koreja e Veriut luftën në këtë vit?

Julian Ryall
Britania e Madhe u dërgon ekspertëve të OKB-së, imazhet satelitore të dërgesave të Koresë së Veriut në Rusi

Britania e Madhe u dërgon ekspertëve të OKB-së, imazhet satelitore të dërgesave të Koresë së Veriut në Rusi

Evropa
A po përgatitet Kim Jong-un për luftë?

A po përgatitet Kim Jong-un për luftë?

Nga Bota
Pamje që si keni parë kurrë më parë – në Korenë e Veriut dënohen dy adolshentë me punë të rëndë pasi shikuan filma të ndaluar

Pamje që si keni parë kurrë më parë – në Korenë e Veriut dënohen dy adolshentë me punë të rëndë pasi shikuan filma të ndaluar

Azia
Koreja e Veriut fiku radion që transmetonte kodet misterioze, Kim Jong-un i thotë ushtrisë të “bëhet gati!”

Koreja e Veriut fiku radion që transmetonte kodet misterioze, Kim Jong-un i thotë ushtrisë të “bëhet gati!”

Azia
A e dini sa vjeç është Kim Jong-un?

A e dini sa vjeç është Kim Jong-un?

Kuriozitete
Ukraina thotë se ka dëshmi të përdorimit të raketave të Koresë së Veriut nga Rusia

Ukraina thotë se ka dëshmi të përdorimit të raketave të Koresë së Veriut nga Rusia

Nga Bota
A e ka sulmuar Koreja e Veriut, Korenë e Jugut? Të gjitha që dihen deri më tani

A e ka sulmuar Koreja e Veriut, Korenë e Jugut? Të gjitha që dihen deri më tani

Azia
Rusia po përdor raketa të prodhuara nga Koreja e Veriut në sulmet e saj në Ukrainë – thotë Shtëpia e Bardhë

Rusia po përdor raketa të prodhuara nga Koreja e Veriut në sulmet e saj në Ukrainë – thotë Shtëpia e Bardhë

Nga Bota
Koreja e Veriut lëshoi ​​200 predha drejt Koresë së Jugut – ato bien në një zonë neutrale mes dyja vendeve

Koreja e Veriut lëshoi ​​200 predha drejt Koresë së Jugut – ato bien në një zonë neutrale mes dyja vendeve

Azia
Koreja e Veriut kërcënon, thotë se do të lansojë satelitë të rinj – thonë se lufta është e pashmangshme

Koreja e Veriut kërcënon, thotë se do të lansojë satelitë të rinj – thonë se lufta është e pashmangshme

Azia
Koreja e Veriut vazhdon ta ndihmojë me armatim Rusinë

Koreja e Veriut vazhdon ta ndihmojë me armatim Rusinë

Evropa
Koreja e Jugut sheh shenja se Koreja e Veriut po dërgon punëtorë në Rusi

Koreja e Jugut sheh shenja se Koreja e Veriut po dërgon punëtorë në Rusi

Nga Bota
Çfarë dihet për “kampet e vuajtjeve” që fshehin sekretin më të errët të Koresë së Veriut?

Çfarë dihet për “kampet e vuajtjeve” që fshehin sekretin më të errët të Koresë së Veriut?

Nga Bota
Si rrallëherë, Kim Jong-un qan gjersa i lutet grave që të kenë më shumë fëmijë

Si rrallëherë, Kim Jong-un qan gjersa i lutet grave që të kenë më shumë fëmijë

Azia
Amerika dhe rrënimi i rendit global

Amerika dhe rrënimi i rendit global

Gideon Rachman
Koreja e Veriut thotë se ka filluar “operacionet satelitore të spiunazhit“

Koreja e Veriut thotë se ka filluar “operacionet satelitore të spiunazhit“

Azia
Koreja e Veriut pretendon se “sateliti spiun” i saj ka fotografuar Shtëpinë e Bardhë, Pentagonin dhe aeroplanmbajtëset amerikane

Koreja e Veriut pretendon se “sateliti spiun” i saj ka fotografuar Shtëpinë e Bardhë, Pentagonin dhe aeroplanmbajtëset amerikane

Nga Bota
Si shkuan zgjedhjet në Korenë e Veriut, pjesëmarrja 99.63 për qind – pati disa mosmarrëveshje

Si shkuan zgjedhjet në Korenë e Veriut, pjesëmarrja 99.63 për qind – pati disa mosmarrëveshje

Azia
Ata janë urdhëruar të qëllojnë: Imazhe të trupave të Kim Jong Un të grumbulluar në kufi, pas anulimit të marrëveshjes së paqes me Korenë e Jugut

Ata janë urdhëruar të qëllojnë: Imazhe të trupave të Kim Jong Un të grumbulluar në kufi, pas anulimit të marrëveshjes së paqes me Korenë e Jugut

Azia