LAJMI I FUNDIT:

Ministrat rusë u dëbuan nga salla e negociatave në Phenian

Ministrat rusë u dëbuan nga salla e negociatave në Phenian

Ministrat rusë që hynë në sallën e negociatave u dëbuan nga një zyrtar i Koresë së Veriut.

Një rregull e pashkruar ka befasuar rusët, gjegjësisht në takime bilaterale duhet të hynë gjithmonë i pari lideri korean, Kim Jong-un.

Në videon e publikuar në rrjetet sociale dëgjohet një bisedë e shkurtër midis zyrtarëve të dyja vendeve.


“Pse kemi ardhur këtu? Do të na kishit paralajmëruar menjëherë”, dëgjohet duke pyetur zyrtari rus.

“Lideri ynë do të hyjë i pari”, i shpjegoi përfaqësuesi i DPRK-së.

Ndryshe, presidenti rus, Vladimir Putin po qëndron në një vizitë zyrtare në Phenian, ku ka zhvilluar takim me presidentin Kim Jong-un. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë

"Kokosi, muzika dhe fushata virale", interneti i pushtuar me Kamala Harris - a do t'i sjellë kjo më shumë vota?

Amerika
Trump i tha nipit ta linte djalin e tij me aftësi të kufizuara të vdiste, shkruan në librin e nipit të Trumpit

Trump i tha nipit ta linte djalin e tij me aftësi të kufizuara të vdiste, shkruan në librin e nipit të Trumpit

Amerika
Të dielën, bota arriti temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë

Të dielën, bota arriti temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë

Botë
Netanyahu në Kongresin amerikan: SHBA dhe Izraeli duhet të qëndrojnë së bashku, Biden është një sionist krenar

Netanyahu në Kongresin amerikan: SHBA dhe Izraeli duhet të qëndrojnë së bashku, Biden është një sionist krenar

Amerika
Shkon në gjashtë numri i të vdekurve në Kroaci, policia zbulon identitetin e vrasësit

Shkon në gjashtë numri i të vdekurve në Kroaci, policia zbulon identitetin e vrasësit

Kroacia
Shtohen dyshimet për atentatin, Trump:

Shtohen dyshimet për atentatin, Trump: "Si u ngjit dikush në çati dhe pse nuk u raportua?"

Amerika
Kalo në kategori