LAJMI I FUNDIT:

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së

56 Artikuj

Refuzohen ankesat e Ulpianës dhe Vllaznisë – qëndron vendimi i Komisionit Disiplinor

Refuzohen ankesat e Ulpianës dhe Vllaznisë – qëndron vendimi i Komisionit Disiplinor

Liga e Parë
Shtyhen ndeshjet gjysmëfinale në Kupën e Kosovës

Shtyhen ndeshjet gjysmëfinale në Kupën e Kosovës

Kosovë
Krerët e FFK-së premtojnë zero tolerancë ndaj kurdisjeve të ndeshjeve

Krerët e FFK-së premtojnë zero tolerancë ndaj kurdisjeve të ndeshjeve

Liga e Parë
Gjithçka çfarë u tha në prezantimin e përzgjedhësit të ri të Kosovës, Franco Foda

Gjithçka çfarë u tha në prezantimin e përzgjedhësit të ri të Kosovës, Franco Foda

Përfaqësuesja e Kosovës
U dorëzuan stemat e reja të FIFA-s për 16 gjyqtarë

U dorëzuan stemat e reja të FIFA-s për 16 gjyqtarë

Kosovë
Prej pranimit, Kosova kishte katër përzgjedhës – i pesti do të ketë punë shumë të vështirë

Prej pranimit, Kosova kishte katër përzgjedhës – i pesti do të ketë punë shumë të vështirë

Përfaqësuesja e Kosovës
Këto ishin rezultatet e Primoz Glihas në krye të Kosovës

Këto ishin rezultatet e Primoz Glihas në krye të Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
Eliminatore me lloç, ku edhe përfunduam në lloç – nga ëndrra për Euro 2024 në vendin e pestë!

Eliminatore me lloç, ku edhe përfunduam në lloç – nga ëndrra për Euro 2024 në vendin e pestë!

Përfaqësuesja e Kosovës
KE i FFK-së mbajti mbledhjen e radhës, diskutohet për rezultatet e Përfaqësueses së Kosovës

KE i FFK-së mbajti mbledhjen e radhës, diskutohet për rezultatet e Përfaqësueses së Kosovës

Superliga
FFK njofton datat e nisjes së edicionit të ri në Superligë, Ligë të Parë dhe Ligën U21

FFK njofton datat e nisjes së edicionit të ri në Superligë, Ligë të Parë dhe Ligën U21

Superliga
FFK: Jemi të shqetësuar me pengesat që MKRS po i bën licencimit të federatës

FFK: Jemi të shqetësuar me pengesat që MKRS po i bën licencimit të federatës

Kosovë
​Zhvillimi i garave nga strukturat ilegale serbe në Kosovë – vjen reagimi nga FFK

​Zhvillimi i garave nga strukturat ilegale serbe në Kosovë – vjen reagimi nga FFK

Kosovë
KE i FFK-së mbajti mbledhjen urgjente lidhur me zhvillimet e fundit, inkurajohet skuadra e Kosovës të vazhdojë me paraqitje dinjitoze

KE i FFK-së mbajti mbledhjen urgjente lidhur me zhvillimet e fundit, inkurajohet skuadra e Kosovës të vazhdojë me paraqitje dinjitoze

Sport vendor
Komiteti ekzekutiv i FFK-së shqyrtoi raportimet rreth pretendimeve për manipulim të ndeshjeve

Komiteti ekzekutiv i FFK-së shqyrtoi raportimet rreth pretendimeve për manipulim të ndeshjeve

Superliga
Delegatët e FFK-së votojnë pro miratimit të statutit të ri

Delegatët e FFK-së votojnë pro miratimit të statutit të ri

Sport vendor
FFK mban sot kuvendin e jashtëzakonshëm

FFK mban sot kuvendin e jashtëzakonshëm

Sport vendor
Stadiumi “974” ishte parashikuar si donacion për Kosovën nga Katari: Ministri Çeku zbulon se çfarë ka ndodhur me planin

Stadiumi “974” ishte parashikuar si donacion për Kosovën nga Katari: Ministri Çeku zbulon se çfarë ka ndodhur me planin

Kosovë
Të enjten tërhiqet shorti për edicionin e ri në Superligë dhe në Ligën e Parë

Të enjten tërhiqet shorti për edicionin e ri në Superligë dhe në Ligën e Parë

Superliga
Nga betejat për rizgjedhjen në krye të FFK-së deri te planet e këtij mandati, Ademi zbulon gjithçka

Nga betejat për rizgjedhjen në krye të FFK-së deri te planet e këtij mandati, Ademi zbulon gjithçka

Kosovë
Ky është vendi ku pritet të ndërtohet shkolla e futbollit në Kosovë

Ky është vendi ku pritet të ndërtohet shkolla e futbollit në Kosovë

Kosovë
Këto janë klubet e licencuara për garat evropiane

Këto janë klubet e licencuara për garat evropiane

Superliga
Sylejman Selimi, anëtar i ri i Komitetit Ekzekutiv të FFK-së

Sylejman Selimi, anëtar i ri i Komitetit Ekzekutiv të FFK-së

Kosovë
FFK njofton se ka larguar nga puna ish-sekretarin gjeneral Eroll Salihun

FFK njofton se ka larguar nga puna ish-sekretarin gjeneral Eroll Salihun

Superliga
Agim Ademi në konferencë për media: Vota për mua është votë për zhvillimin e futbollit

Agim Ademi në konferencë për media: Vota për mua është votë për zhvillimin e futbollit

Sport