LAJMI I FUNDIT:

Kolesteroli

107 Artikuj

A e rrit kolesterolin konsumimi i vezëve? Rezultate befasuese të studimit të ri

A e rrit kolesterolin konsumimi i vezëve? Rezultate befasuese të studimit të ri

Shëndetësi Lajme
Pije e pabesueshme! Trajton diabetin, astmën, kolesterolin dhe më e mira është se mund ta bëni vet

Pije e pabesueshme! Trajton diabetin, astmën, kolesterolin dhe më e mira është se mund ta bëni vet

Ushqim i shëndetshëm
Gjumashët kanë nivele të larta të “kolesterolit të keq”

Gjumashët kanë nivele të larta të “kolesterolit të keq”

Shëndetësi Lajme
Një sërë përfitimesh nga ngrënia e hudhrës

Një sërë përfitimesh nga ngrënia e hudhrës

Ushqim i shëndetshëm
Ndikimi i mjaltit në menaxhimin e kolesterolit dhe sheqerit në gjak

Ndikimi i mjaltit në menaxhimin e kolesterolit dhe sheqerit në gjak

Ushqim i shëndetshëm
Përbërësi i fuqishëm që djeg yndyrën dhe nxit metabolizmin

Përbërësi i fuqishëm që djeg yndyrën dhe nxit metabolizmin

Shëndetësi Lajme
Tri ushqime të papritura që mund të çojnë në sëmundje të zemrës

Tri ushqime të papritura që mund të çojnë në sëmundje të zemrës

Të njohim produktet
Sëmundjet e zemrës dhe kolesteroli: Ja gabimi i madh që bëjnë ata që fillojnë të marrin ilaçe

Sëmundjet e zemrës dhe kolesteroli: Ja gabimi i madh që bëjnë ata që fillojnë të marrin ilaçe

Këshilla mjekësore
Pesë reaksione të padëshiruara që mund të ndodhin nëse konsumoni shumë shpesh vezë

Pesë reaksione të padëshiruara që mund të ndodhin nëse konsumoni shumë shpesh vezë

Të njohim produktet
Mënyra e shëndetshme për përgatitjen e vezëve, ruan lëndët ushqyese dhe ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Mënyra e shëndetshme për përgatitjen e vezëve, ruan lëndët ushqyese dhe ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Kuzhina
Shenjat që paralajmërojnë se duhet ta kontrolloni nivelin e kolesterolit

Shenjat që paralajmërojnë se duhet ta kontrolloni nivelin e kolesterolit

Këshilla mjekësore
Si ta zvogëloni kolesterolin?

Si ta zvogëloni kolesterolin?

Mjekësi alternative
Ekspertët të befasuar për efektin e mjaltit të papërpunuar në organizëm

Ekspertët të befasuar për efektin e mjaltit të papërpunuar në organizëm

Ushqim i shëndetshëm
Kur sytë tregojnë për gjendjen e shëndetit tuaj – gjashtë shenja paralajmëruese

Kur sytë tregojnë për gjendjen e shëndetit tuaj – gjashtë shenja paralajmëruese

Këshilla mjekësore
Pesë anët pozitive të konsumit të përditshëm të mjaltit

Pesë anët pozitive të konsumit të përditshëm të mjaltit

Ushqim i shëndetshëm
A është normale që shtatzëna të ketë vlerën e rritur të kolesterolit?

A është normale që shtatzëna të ketë vlerën e rritur të kolesterolit?

Shtatzëna
Rekomandohet që këtë frutë ta hamë rregullisht: Përveçse është e shijshme, është e shkëlqyeshme edhe për uljen e kolesterinës

Rekomandohet që këtë frutë ta hamë rregullisht: Përveçse është e shijshme, është e shkëlqyeshme edhe për uljen e kolesterinës

Nutricion
Kolesteroli: Kur është i rrezikshëm?

Kolesteroli: Kur është i rrezikshëm?

Këshilla mjekësore
Rukola dhe vlerat për shëndetin tonë

Rukola dhe vlerat për shëndetin tonë

Këshilla mjekësore
Një lugë gjelle në ditë e kësaj erëze mund t’ju ndihmojë të humbni kilogramët e tepërt dhe të ulni kolesterolin

Një lugë gjelle në ditë e kësaj erëze mund t’ju ndihmojë të humbni kilogramët e tepërt dhe të ulni kolesterolin

Mjekësi alternative
Mjalti si zëvendësues i sheqerit, përfitimet që i sjell organizmit

Mjalti si zëvendësues i sheqerit, përfitimet që i sjell organizmit

Shëndetësi Lajme
Kardiologët tregojnë ushqimet më të këqija për shëndetin e zemrës

Kardiologët tregojnë ushqimet më të këqija për shëndetin e zemrës

Shëndetësi Lajme
Konsumimi i qumështit dhe zvogëlimi i rrezikut për sëmundjet zemrës

Konsumimi i qumështit dhe zvogëlimi i rrezikut për sëmundjet zemrës

Shëndetësi Lajme
Zvogëlimi i rrezikut për goditjen në tru

Zvogëlimi i rrezikut për goditjen në tru

Këshilla mjekësore