LAJMI I FUNDIT:

Kim Jong-Un

742 Artikuj

Në shenjë ‘marrëdhëniesh speciale’, Putin i dhuron një makinë luksoze Kim-it të Koresë së Veriut

Në shenjë ‘marrëdhëniesh speciale’, Putin i dhuron një makinë luksoze Kim-it të Koresë së Veriut

Nga Bota
Ky është vendi që është i ‘padukshëm’ në Google Maps

Ky është vendi që është i ‘padukshëm’ në Google Maps

Kuriozitete
Kim Jong-Un “gjithnjë e më armiqësor” – shemb monumentin e babait të tij që simbolizon shpresën për ribashkimin e dy Koreve

Kim Jong-Un “gjithnjë e më armiqësor” – shemb monumentin e babait të tij që simbolizon shpresën për ribashkimin e dy Koreve

Azia
Kim Jong-un në palestër, volejbollistët dhe shikuesit duartrokasin si të “çmendur”

Kim Jong-un në palestër, volejbollistët dhe shikuesit duartrokasin si të “çmendur”

Volejboll
Shefi i spiunazhit ushtarak të Ukrainës thotë se Rusia do të ishte në një situatë të vështirë pa armët e Koresë së Veriut

Shefi i spiunazhit ushtarak të Ukrainës thotë se Rusia do të ishte në një situatë të vështirë pa armët e Koresë së Veriut

Nga Bota
A do ta fillojë Koreja e Veriut luftën në këtë vit?

A do ta fillojë Koreja e Veriut luftën në këtë vit?

Julian Ryall
Britania e Madhe u dërgon ekspertëve të OKB-së, imazhet satelitore të dërgesave të Koresë së Veriut në Rusi

Britania e Madhe u dërgon ekspertëve të OKB-së, imazhet satelitore të dërgesave të Koresë së Veriut në Rusi

Evropa
A po përgatitet Kim Jong-un për luftë?

A po përgatitet Kim Jong-un për luftë?

Nga Bota
Koreja e Veriut fiku radion që transmetonte kodet misterioze, Kim Jong-un i thotë ushtrisë të “bëhet gati!”

Koreja e Veriut fiku radion që transmetonte kodet misterioze, Kim Jong-un i thotë ushtrisë të “bëhet gati!”

Azia
A e dini sa vjeç është Kim Jong-un?

A e dini sa vjeç është Kim Jong-un?

Kuriozitete
Koreja e Veriut kërcënon, thotë se do të lansojë satelitë të rinj – thonë se lufta është e pashmangshme

Koreja e Veriut kërcënon, thotë se do të lansojë satelitë të rinj – thonë se lufta është e pashmangshme

Azia
Çfarë dihet për “kampet e vuajtjeve” që fshehin sekretin më të errët të Koresë së Veriut?

Çfarë dihet për “kampet e vuajtjeve” që fshehin sekretin më të errët të Koresë së Veriut?

Nga Bota
Si rrallëherë, Kim Jong-un qan gjersa i lutet grave që të kenë më shumë fëmijë

Si rrallëherë, Kim Jong-un qan gjersa i lutet grave që të kenë më shumë fëmijë

Azia
Koreja e Veriut pretendon se “sateliti spiun” i saj ka fotografuar Shtëpinë e Bardhë, Pentagonin dhe aeroplanmbajtëset amerikane

Koreja e Veriut pretendon se “sateliti spiun” i saj ka fotografuar Shtëpinë e Bardhë, Pentagonin dhe aeroplanmbajtëset amerikane

Nga Bota
Si shkuan zgjedhjet në Korenë e Veriut, pjesëmarrja 99.63 për qind – pati disa mosmarrëveshje

Si shkuan zgjedhjet në Korenë e Veriut, pjesëmarrja 99.63 për qind – pati disa mosmarrëveshje

Azia
Ata janë urdhëruar të qëllojnë: Imazhe të trupave të Kim Jong Un të grumbulluar në kufi, pas anulimit të marrëveshjes së paqes me Korenë e Jugut

Ata janë urdhëruar të qëllojnë: Imazhe të trupave të Kim Jong Un të grumbulluar në kufi, pas anulimit të marrëveshjes së paqes me Korenë e Jugut

Azia
Pas gjashtë ditësh në Rusi, Kim Jong Un kthehet në vendin e tij – zbulohen “dhuratat që mori me vete”

Pas gjashtë ditësh në Rusi, Kim Jong Un kthehet në vendin e tij – zbulohen “dhuratat që mori me vete”

Nga Bota
U nisën pa ata, dy persona nga ekipi i medias së Kim Jong-un ishin gati për ta humbur trenin që po largohej nga Rusia

U nisën pa ata, dy persona nga ekipi i medias së Kim Jong-un ishin gati për ta humbur trenin që po largohej nga Rusia

Evropa
Kim Jong-un bëhet objekt tallje për mënyrën sesi e shikon dhe analizon veturën

Kim Jong-un bëhet objekt tallje për mënyrën sesi e shikon dhe analizon veturën

Fun Lajme
Karrigia e Kim Jong-un u pastrua disa herë dhe u testua për rrezatim para takimit me Putinin

Karrigia e Kim Jong-un u pastrua disa herë dhe u testua për rrezatim para takimit me Putinin

Evropa
Putin gjatë takimit me Kimin bëri lëvizje të pakontrolluara me këmbën e majtë

Putin gjatë takimit me Kimin bëri lëvizje të pakontrolluara me këmbën e majtë

Evropa
Sigurimi dhe organizatori nuk mund të vendosin se në cilën karrige ta ulin liderin e Koresë së Veriut, pamjet bëhen virale

Sigurimi dhe organizatori nuk mund të vendosin se në cilën karrige ta ulin liderin e Koresë së Veriut, pamjet bëhen virale

Virale
Në takim me Putinin merr pjesë edhe motra e Kim Jong-un

Në takim me Putinin merr pjesë edhe motra e Kim Jong-un

Evropa
Takohen Vladimir Putin dhe Kim Jong-un

Takohen Vladimir Putin dhe Kim Jong-un

Evropa