LAJMI I FUNDIT:

Kalifornia

393 Artikuj

Kostoja e jetës dhe fatkeqësitë natyrore, mbi 500 mijë banorë braktisën Kaliforninë

Kostoja e jetës dhe fatkeqësitë natyrore, mbi 500 mijë banorë braktisën Kaliforninë

Amerika
Udhëtoi për 525 ditë dhe përshkoi me biçikletë mbi 32 mijë kilometra, vizitoi 14 shtete – aventura e të riut nga Alaska në Argjentinë

Udhëtoi për 525 ditë dhe përshkoi me biçikletë mbi 32 mijë kilometra, vizitoi 14 shtete – aventura e të riut nga Alaska në Argjentinë

Amerika
Amerikania pothuajse mbeti e bllokuar me pozën saj kur provoi një trend në TikTok

Amerikania pothuajse mbeti e bllokuar me pozën saj kur provoi një trend në TikTok

Dështime
Zbulohet se çfarë ishin ‘dritat misterioze’ që ndriçuan qiellin, mbrëmjen e së premtes në Kaliforni

Zbulohet se çfarë ishin ‘dritat misterioze’ që ndriçuan qiellin, mbrëmjen e së premtes në Kaliforni

Interesante
Mekanikja që po çmend rrjetin me paraqitjen e saj, thotë se njerëzit nuk e marrin seriozisht për punën që bën

Mekanikja që po çmend rrjetin me paraqitjen e saj, thotë se njerëzit nuk e marrin seriozisht për punën që bën

Interesante
Brenda dhomës më të qetë në botë, në të cilin askush nuk mund të qëndrojë më shumë se një orë – aty mund të dëgjoni rrahjet e zemrës dhe qarkullimin e gjakut

Brenda dhomës më të qetë në botë, në të cilin askush nuk mund të qëndrojë më shumë se një orë – aty mund të dëgjoni rrahjet e zemrës dhe qarkullimin e gjakut

Interesante
Roboti ARTEMIS udhëton në Paris për të marrë pjesë RoboCup

Roboti ARTEMIS udhëton në Paris për të marrë pjesë RoboCup

Lajme Teknologji
Silicon Valley Bank: Pse kolapsoi dhe a është ky fillimi i një krize bankare?

Silicon Valley Bank: Pse kolapsoi dhe a është ky fillimi i një krize bankare?

Botë
Stuhia e fuqishme godet Kaliforninë, dy persona humbin jetën – mijëra evakuohen

Stuhia e fuqishme godet Kaliforninë, dy persona humbin jetën – mijëra evakuohen

Amerika
Shakaja interesante e amerikanëve, në Kaliforni shpërndajnë borën falas sepse ka rënë më shumë se 4 metra

Shakaja interesante e amerikanëve, në Kaliforni shpërndajnë borën falas sepse ka rënë më shumë se 4 metra

Kuriozitete
Singer hap dyert e punëtorisë së re në Kaliforni, nga ku dalin veturat më të mira të Porsche

Singer hap dyert e punëtorisë së re në Kaliforni, nga ku dalin veturat më të mira të Porsche

Auto Lajme
Kështu dukej “largimi nga një shtëpi” në Kaliforni – ku ka rënë deri në tre metra borë

Kështu dukej “largimi nga një shtëpi” në Kaliforni – ku ka rënë deri në tre metra borë

Amerika
Gjendje e jashtëzakonshme pasi një stuhi ‘brutale’ dimërore goditi Kaliforninë

Gjendje e jashtëzakonshme pasi një stuhi ‘brutale’ dimërore goditi Kaliforninë

Amerika
SHBA zyrtarisht i jep fund “luftës” kundër blerjes nga Meta të prodhuesit të përmbajtjes VR

SHBA zyrtarisht i jep fund “luftës” kundër blerjes nga Meta të prodhuesit të përmbajtjes VR

Lajme Teknologji
Burri me gjuhën më të gjatë thotë se tani e përdorë atë për të pikturuar, fiton qindra dollarë nga shitja e pikturave

Burri me gjuhën më të gjatë thotë se tani e përdorë atë për të pikturuar, fiton qindra dollarë nga shitja e pikturave

Interesante
Strehimi, ndotja dhe krimi – në dy vitet e fundit, mbi 500 mijë njerëz braktisën Kaliforninë

Strehimi, ndotja dhe krimi – në dy vitet e fundit, mbi 500 mijë njerëz braktisën Kaliforninë

Amerika
Një qen nga Kalifornia thyen Rekordin Botëror Guinness për “qerpikun më të gjatë në botë”

Një qen nga Kalifornia thyen Rekordin Botëror Guinness për “qerpikun më të gjatë në botë”

Interesante
Shoferët në Kaliforni së shpejti mund të paguhen për të kthyer veturat e vjetra me djegie në versione elektrike

Shoferët në Kaliforni së shpejti mund të paguhen për të kthyer veturat e vjetra me djegie në versione elektrike

Auto Lajme
Prezantohet aeroplani më i madh autonom elektrik në botë për transportimin e mallrave

Prezantohet aeroplani më i madh autonom elektrik në botë për transportimin e mallrave

Auto Lajme
Të shtëna në një lagje luksoze të Los Angelosit, të paktën tre të vdekur

Të shtëna në një lagje luksoze të Los Angelosit, të paktën tre të vdekur

Amerika
Momenti i arrestimit të të dyshuarit që vrau shtatë persona pas “një mosmarrëveshje në vendin e punës” në Kaliforni

Momenti i arrestimit të të dyshuarit që vrau shtatë persona pas “një mosmarrëveshje në vendin e punës” në Kaliforni

Amerika
‘Tragjedi pas tragjedie’: Shtatë të vdekur pasi Kalifornia goditet nga një tjetër sulm me të shtëna masive

‘Tragjedi pas tragjedie’: Shtatë të vdekur pasi Kalifornia goditet nga një tjetër sulm me të shtëna masive

Amerika
Po të mos ishte ai do të kishte më shumë të vdekur, rrëfimi i të riut që çarmatosi sulmuesin në Kaliforni që vrau 10 persona

Po të mos ishte ai do të kishte më shumë të vdekur, rrëfimi i të riut që çarmatosi sulmuesin në Kaliforni që vrau 10 persona

Amerika
Vrau dhjetë persona dhe plagosi disa të tjerë në Kaliforni – kush është i dyshuari Huu Can Tran?

Vrau dhjetë persona dhe plagosi disa të tjerë në Kaliforni – kush është i dyshuari Huu Can Tran?

Nga Bota