LAJMI I FUNDIT:

Kajro

29 Artikuj

Drejtori i CIA-s në Kajro për negociata, pritet të diskutohet për armëpushim

Drejtori i CIA-s në Kajro për negociata, pritet të diskutohet për armëpushim

Azia
I dërguari amerikan arrin në Kajro për të organizuar një pauzë humanitare në Gaza

I dërguari amerikan arrin në Kajro për të organizuar një pauzë humanitare në Gaza

Azia
Izraeli dhe Hamasi marrin propozimin egjiptian për t’i dhënë fund luftës

Izraeli dhe Hamasi marrin propozimin egjiptian për t’i dhënë fund luftës

Azia
Kreu i Hamasit arrin në Kajro, negociata intensive janë duke u zhvilluar

Kreu i Hamasit arrin në Kajro, negociata intensive janë duke u zhvilluar

Azia
Familja shqiptare i shpëton ferrit të luftës në Gaza, Hasani: Riatdhesimi ishte operacion sfidues

Familja shqiptare i shpëton ferrit të luftës në Gaza, Hasani: Riatdhesimi ishte operacion sfidues

Shqipëri
“Ne nuk do ta lëmë tokën tonë”, thotë presidenti palestinez në samitin e paqes në Kajro

“Ne nuk do ta lëmë tokën tonë”, thotë presidenti palestinez në samitin e paqes në Kajro

Nga Bota
Egjipti bëhet me “kryeqytet” të ri në shkretëtirë, El-Sisi urdhëron qeverinë që të transferohet atje – pamje që tregojnë si duket qyteti  

Egjipti bëhet me “kryeqytet” të ri në shkretëtirë, El-Sisi urdhëron qeverinë që të transferohet atje – pamje që tregojnë si duket qyteti  

Afrika
Vodhi telefonin e gazetarit derisa ky i fundit ishte ‘live’ – hajduti tregon fytyrën para mijëra njerëzve

Vodhi telefonin e gazetarit derisa ky i fundit ishte ‘live’ – hajduti tregon fytyrën para mijëra njerëzve

Afrika
Pesë të vdekur dhe mbi 20 të lënduar, pas shembjes së një ndërtese në Egjipt

Pesë të vdekur dhe mbi 20 të lënduar, pas shembjes së një ndërtese në Egjipt

Afrika
Cilat janë dhjetë linjat ajrore ndërkombëtare më të ngarkuara në botë?

Cilat janë dhjetë linjat ajrore ndërkombëtare më të ngarkuara në botë?

Biznes
Nafta i takon të kaluarës, lufta për ujë ka filluar – kërcënimet me luftë mes Egjiptit dhe Etiopisë rreth Nilit

Nafta i takon të kaluarës, lufta për ujë ka filluar – kërcënimet me luftë mes Egjiptit dhe Etiopisë rreth Nilit

Nga Bota
“Betejë me armë” në Kajro të Egjiptit, ndërmjet forcave të sigurisë dhe ‘një grupi terrorist’

“Betejë me armë” në Kajro të Egjiptit, ndërmjet forcave të sigurisë dhe ‘një grupi terrorist’

Nga Bota
Sulm i dhunshëm nga një grup burrash, ndaj një gruaje që ishte vetëm duke festuar Vitin e Ri

Sulm i dhunshëm nga një grup burrash, ndaj një gruaje që ishte vetëm duke festuar Vitin e Ri

Nga Bota
Sulm terrorist në një spital në Egjipt, 20 të vdekur dhe 47 të plagosur

Sulm terrorist në një spital në Egjipt, 20 të vdekur dhe 47 të plagosur

Nga Bota
Janë hapur për publikun dy piramidat më të vjetra egjiptiane

Janë hapur për publikun dy piramidat më të vjetra egjiptiane

Interesante
Arkeologët transmetuan live hapjen e sarkofagëve mijëra vjeçar (Video)

Arkeologët transmetuan live hapjen e sarkofagëve mijëra vjeçar (Video)

Interesante
Qentë sulmojnë djaloshin, një grua egjiptiane tregohet e patrembur – e shpëton duke e mbuluar me trupin e saj (Video)

Qentë sulmojnë djaloshin, një grua egjiptiane tregohet e patrembur – e shpëton duke e mbuluar me trupin e saj (Video)

Nga Bota
Treni godet barrierën e betonit në stacionin e Kajros, shpërthen dhe përfshihet nga zjarri – humbin jetën 25 persona (Foto/Video, +18)

Treni godet barrierën e betonit në stacionin e Kajros, shpërthen dhe përfshihet nga zjarri – humbin jetën 25 persona (Foto/Video, +18)

Nga Bota
Zbulohet në Egjipt varri unik i vjetër mbi 4,400 vjet, i një predikuesi të lart fetar (Foto)

Zbulohet në Egjipt varri unik i vjetër mbi 4,400 vjet, i një predikuesi të lart fetar (Foto)

Interesante
Arkeologët gjetën grumbullin e maceve dhe brumbujve të mumifikuar para 4,500 vitesh (Foto)

Arkeologët gjetën grumbullin e maceve dhe brumbujve të mumifikuar para 4,500 vitesh (Foto)

Interesante
Babai ia mbajti kokën të bijës që flinte, gjatë tërë udhëtimit me aeroplan – mijëra pëlqime në internet (Foto)

Babai ia mbajti kokën të bijës që flinte, gjatë tërë udhëtimit me aeroplan – mijëra pëlqime në internet (Foto)

Fun Lajme
Arkeologët zbulojnë në deltën e lumit Nil, vendbanimin dy herë më të lashtë se ai i faraonëve (Foto)

Arkeologët zbulojnë në deltën e lumit Nil, vendbanimin dy herë më të lashtë se ai i faraonëve (Foto)

Interesante
Arkeologët zbulojnë atë që besohet të jetë një punëtori për kryerjen e balsamimeve (Video)

Arkeologët zbulojnë atë që besohet të jetë një punëtori për kryerjen e balsamimeve (Video)

Interesante
Egjipti dënon 14 persona me burgim të përjetshëm

Egjipti dënon 14 persona me burgim të përjetshëm

Nga Bota