LAJMI I FUNDIT:

Justin Trudeau

142 Artikuj

Çfarë thanë liderët botërorë pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit?

Çfarë thanë liderët botërorë pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit?

Nga Bota
Justin Trudeau thotë se një mandat tjetër i Trumpit, do të krijonte “paparashikueshmëri” për Kanadanë

Justin Trudeau thotë se një mandat tjetër i Trumpit, do të krijonte “paparashikueshmëri” për Kanadanë

Amerika
Kanada ndan rreth 460 milionë euro ndihmë ushtarake për Ukrainën

Kanada ndan rreth 460 milionë euro ndihmë ushtarake për Ukrainën

Amerika
Shkak aeroplani, Trudeau dhe i gjithë delegacioni i tij janë detyruar të zgjasin qëndrimin e tyre në Nju Delhi të Indisë

Shkak aeroplani, Trudeau dhe i gjithë delegacioni i tij janë detyruar të zgjasin qëndrimin e tyre në Nju Delhi të Indisë

Nga Bota
Kovaçevski – Trudeau: Maqedonia e Veriut gjithmonë mund të llogarisë te shteti kanadez

Kovaçevski – Trudeau: Maqedonia e Veriut gjithmonë mund të llogarisë te shteti kanadez

Maqedonia e Veriut
Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau ndahet nga gruaja

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau ndahet nga gruaja

Yjet
Kanadaja thotë se do t’ia japë Ukrainës aeroplanin rus të konfiskuar An-124

Kanadaja thotë se do t’ia japë Ukrainës aeroplanin rus të konfiskuar An-124

Evropa
Kryeministri kanadez në një vizitë të papritur në Kiev

Kryeministri kanadez në një vizitë të papritur në Kiev

Evropa
Volkswagen do të investojnë më shumë se 20 miliardë dollarë kanadez në gigafabrikën e baterive të veturave elektrike në Kanada

Volkswagen do të investojnë më shumë se 20 miliardë dollarë kanadez në gigafabrikën e baterive të veturave elektrike në Kanada

EVs
Transmetuesi kanadez CBC pauzon aktivitetet në Twitter, pasi po etiketohet si “media e financuar nga qeveria”

Transmetuesi kanadez CBC pauzon aktivitetet në Twitter, pasi po etiketohet si “media e financuar nga qeveria”

Lajme Teknologji
Justin Trudeau thotë se ndalimi i TikTok-ut, atij i solli përfitime shtesë – fëmijët e tij u larguan nga platforma

Justin Trudeau thotë se ndalimi i TikTok-ut, atij i solli përfitime shtesë – fëmijët e tij u larguan nga platforma

Lajme Teknologji
Aeroplanët amerikanë rrëzojnë një objekt tjetër të paidentifikuar mbi Kanada

Aeroplanët amerikanë rrëzojnë një objekt tjetër të paidentifikuar mbi Kanada

Amerika
Kanadaja emëron përfaqësuesin e parë zyrtar për të luftuar islamofobinë

Kanadaja emëron përfaqësuesin e parë zyrtar për të luftuar islamofobinë

Amerika
Biden, Trudeau dhe presidenti meksikan dënojnë sulmin ndaj institucioneve braziliane

Biden, Trudeau dhe presidenti meksikan dënojnë sulmin ndaj institucioneve braziliane

Amerika Latine
Osmani takoi kryeministrin kanadez, flasin për zhvillimet në rajon

Osmani takoi kryeministrin kanadez, flasin për zhvillimet në rajon

Kosovë
Sunak dhe Trudeau telefonojnë Zelenskyn – si rrallëherë, bisedën e publikojnë në rrjetet sociale

Sunak dhe Trudeau telefonojnë Zelenskyn – si rrallëherë, bisedën e publikojnë në rrjetet sociale

Evropa
Kryeministri kanadez fshiu postimin në Twitter pasi ‘ra viktimë e raporteve të rreme’ mbi dënimet me vdekje në Iran

Kryeministri kanadez fshiu postimin në Twitter pasi ‘ra viktimë e raporteve të rreme’ mbi dënimet me vdekje në Iran

Nga Bota
Xi i Kinës ‘e qorton me zemërim’ Trudeau të Kanadasë – shkak, ‘publikimi i detajeve në media’ në lidhje me bisedimet e tyre një ditë më parë

Xi i Kinës ‘e qorton me zemërim’ Trudeau të Kanadasë – shkak, ‘publikimi i detajeve në media’ në lidhje me bisedimet e tyre një ditë më parë

Nga Bota
Kryeministri kanadez akuzon Kinën për ndërhyrje “agresive” në zgjedhje

Kryeministri kanadez akuzon Kinën për ndërhyrje “agresive” në zgjedhje

Nga Bota
Liderët botëror reagojnë pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II

Liderët botëror reagojnë pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II

Evropa
Putini thotë se do të ishte ‘e neveritshme’ t’i shihje të zhveshur liderët perëndimorë të cilët propozuan në samit të ‘heqin’ rrobat siç bën presidenti rus

Putini thotë se do të ishte ‘e neveritshme’ t’i shihje të zhveshur liderët perëndimorë të cilët propozuan në samit të ‘heqin’ rrobat siç bën presidenti rus

Evropa
I kujt është më i madh? Trudeau dhe Johnson krahasojnë aeroplanët – kryeministri britanik pranoi se fluturakja e tij është “modeste”

I kujt është më i madh? Trudeau dhe Johnson krahasojnë aeroplanët – kryeministri britanik pranoi se fluturakja e tij është “modeste”

Fun Lajme
Kryeministri kanadez paralajmëroi ndalimin e shitjes së armëve, qytetarët në mënyrë masive po blejnë

Kryeministri kanadez paralajmëroi ndalimin e shitjes së armëve, qytetarët në mënyrë masive po blejnë

Amerika
Kryeministri kanadez Justin Trudeau viziton qytetin Irpin të Ukrainës

Kryeministri kanadez Justin Trudeau viziton qytetin Irpin të Ukrainës

Evropa