LAJMI I FUNDIT:

Jerusalemi

102 Artikuj

Banorët izraelitë të tronditur nga bombardimet iraniane dhe të frikësuar se një tjetër luftë e madhe po afrohet

Banorët izraelitë të tronditur nga bombardimet iraniane dhe të frikësuar se një tjetër luftë e madhe po afrohet

Azia
Operacioni i kryeministrit izraelit përfundon ‘me sukses’

Operacioni i kryeministrit izraelit përfundon ‘me sukses’

Nga Bota
Sulmuesit dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë – detaje dhe pamje të sulmit në Jerusalem nga i cili mbetën tre të vdekur

Sulmuesit dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë – detaje dhe pamje të sulmit në Jerusalem nga i cili mbetën tre të vdekur

Nga Bota
Dy të vrarë dhe tetë të plagosur nga të shtënat në një stacion autobusi në Jerusalem – publikohen pamjet që tregojnë momentin e sulmit

Dy të vrarë dhe tetë të plagosur nga të shtënat në një stacion autobusi në Jerusalem – publikohen pamjet që tregojnë momentin e sulmit

Nga Bota
Goditje të forta u dëgjuan pranë Qytetit të Vjetër të Jerusalemit, pak para lutjeve të së premtes

Goditje të forta u dëgjuan pranë Qytetit të Vjetër të Jerusalemit, pak para lutjeve të së premtes

Azia
Nga viti 1947 deri në 2023: Një kronologji ngjarjesh të konfliktit kompleks dhe tragjik izraelito-palestinez

Nga viti 1947 deri në 2023: Një kronologji ngjarjesh të konfliktit kompleks dhe tragjik izraelito-palestinez

Nga Bota
Erdogan tha se ka vetëm një zgjidhje për krizën në Palestinë

Erdogan tha se ka vetëm një zgjidhje për krizën në Palestinë

Nga Bota
Vdes gruaja që qëndroi 22 vite në gjendje koma nga plagët e pësuara në një sulm në Jerusalem

Vdes gruaja që qëndroi 22 vite në gjendje koma nga plagët e pësuara në një sulm në Jerusalem

Nga Bota
Mijëra njerëz morën pjesë në funeralin e 15-vjeçarit të vrarë nga forcat izraelite në Bregun Perëndimor

Mijëra njerëz morën pjesë në funeralin e 15-vjeçarit të vrarë nga forcat izraelite në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Liga Arabe dënon veprimet e Izraelit në Al-Aksa të Jerusalemit

Liga Arabe dënon veprimet e Izraelit në Al-Aksa të Jerusalemit

Nga Bota
Të shtëna të tjera me armë në Jerusalemin lindor, disa orë pas sulmit në sinagogë nga i cili mbetën shtatë të vdekur

Të shtëna të tjera me armë në Jerusalemin lindor, disa orë pas sulmit në sinagogë nga i cili mbetën shtatë të vdekur

Nga Bota
Shtatë të vdekur nga një sulm me armë në një sinagogë në Jerusalem

Shtatë të vdekur nga një sulm me armë në një sinagogë në Jerusalem

Nga Bota
Mbreti i Jordanisë thotë se është i përgatitur për konflikt nëse Izraeli tenton ndryshimin e statusit të vendeve të shenjta të Jerusalemit

Mbreti i Jordanisë thotë se është i përgatitur për konflikt nëse Izraeli tenton ndryshimin e statusit të vendeve të shenjta të Jerusalemit

Azia
Shpërthim në Jerusalem, humb jetën një person dhe lëndohen 15 tjerë – publikohen pamjet

Shpërthim në Jerusalem, humb jetën një person dhe lëndohen 15 tjerë – publikohen pamjet

Azia
Australia tërheq njohjen e Jerusalemit Perëndimor si kryeqytet i Izraelit

Australia tërheq njohjen e Jerusalemit Perëndimor si kryeqytet i Izraelit

Nga Bota
Detaje dhe pamje tronditëse – kolegët që ishin me të rrëfejnë momentin e vrasjes së gazetares së Al Jazeera në Bregun Perëndimor

Detaje dhe pamje tronditëse – kolegët që ishin me të rrëfejnë momentin e vrasjes së gazetares së Al Jazeera në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Policia izraelite hyn në xhaminë Al-Aksa

Policia izraelite hyn në xhaminë Al-Aksa

Nga Bota
Mbi 100 palestinezë të plagosur pas përleshjeve me policinë izraelite

Mbi 100 palestinezë të plagosur pas përleshjeve me policinë izraelite

Nga Bota
Zelensky e quan Jerusalemin si “vendin e duhur” për bisedime me Rusinë

Zelensky e quan Jerusalemin si “vendin e duhur” për bisedime me Rusinë

Nga Bota
Jerusalemi u bë i bardhë pas reshjeve të rralla të borës

Jerusalemi u bë i bardhë pas reshjeve të rralla të borës

Nga Bota
Detaje dhe pamje: I armatosuri i Hamasit vret udhërrëfyesin turistik në Jerusalem – përpara se forcat izraelite ta qëllojnë për vdekje

Detaje dhe pamje: I armatosuri i Hamasit vret udhërrëfyesin turistik në Jerusalem – përpara se forcat izraelite ta qëllojnë për vdekje

Nga Bota
Të shtëna në Jerusalem, një person i armatosur vret një dhe plagos tre të tjerë

Të shtëna në Jerusalem, një person i armatosur vret një dhe plagos tre të tjerë

Nga Bota
Izraeli kërkon nga SHBA të shtyjë përkohësisht rihapjen e konsullatës në Jerusalem

Izraeli kërkon nga SHBA të shtyjë përkohësisht rihapjen e konsullatës në Jerusalem

Nga Bota
Blinken njofton planet e SHBA-së për të rihapur konsullatën “e mbyllur nga Trump” në Jerusalem

Blinken njofton planet e SHBA-së për të rihapur konsullatën “e mbyllur nga Trump” në Jerusalem

Nga Bota