LAJMI I FUNDIT:

Dy të vrarë dhe tetë të plagosur nga të shtënat në një stacion autobusi në Jerusalem – publikohen pamjet që tregojnë momentin e sulmit

Dy të vrarë dhe tetë të plagosur nga të shtënat në një stacion autobusi në Jerusalem – publikohen pamjet që tregojnë momentin e sulmit

Dy sulmues palestinezë thuhet se hapën zjarr në një stacion autobusi gjatë orës së pikut të mëngjesit në hyrje të Jerusalemit të enjten, duke vrarë të paktën dy persona dhe duke plagosur tetë të tjerë, tha policia izraelite.

“Dy terroristë mbërritën në vendngjarje me një automjet të armatosur me armë zjarri, këta terroristë hapën zjarr ndaj civilëve në stacionin e autobusëve dhe më pas u neutralizuan nga forcat e sigurisë dhe një civil aty pranë”, tha policia izraelite, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Sulmuesit erdhën nga Jerusalemi Lindor, u tha gazetarëve në vendngjarje komandanti i qarkut të policisë së Jerusalemit, Doron Turgeman.

Një numër i madh ambulancash dhe policie u mblodhën në rrugën që ishte e mbushur me njerëz që udhëtonin në mëngjes dhe policia tha se po kërkonte në zonë për t’u siguruar që nuk kishte sulmues të tjerë.

Ndërkohë disa pamje të kamerave të vëzhgimit thuhet se tregojnë sulmin me të shtëna në hyrje të Jerusalemi.

Dhuna erdhi pasi Izraeli dhe Hamasi arritën një marrëveshje të minutës së fundit të enjten për të zgjatur armëpushimin e tyre gjashtë-ditor në Gaza me një ditë më shumë për të lejuar negociatorët të vazhdojnë të punojnë për marrëveshjet për shkëmbimin e pengjeve të mbajtura në enklavën bregdetare me të burgosurit palestinezë. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Pamja dramatike tregon ushtarin ukrainas duke u përshëndetur me prindërit para se të vdiste në betejë

Pamja dramatike tregon ushtarin ukrainas duke u përshëndetur me prindërit para se të vdiste në betejë

Evropa
Në dy vjetorin e pushtimit rus, ukrainasit sulmojnë me dron fabrikën më të madhe të metalurgjisë në Rusi

Në dy vjetorin e pushtimit rus, ukrainasit sulmojnë me dron fabrikën më të madhe të metalurgjisë në Rusi

Evropa
Rrëzohet një aeroplan luftarak rus në rajonin e Khersonit - ukrainasit publikojnë video prej vendit të ngjarjes

Rrëzohet një aeroplan luftarak rus në rajonin e Khersonit - ukrainasit publikojnë video prej vendit të ngjarjes

Evropa
Punëtori filmohet duke vjedhur katër shishe vere - policia franceze kontrolloi shtëpinë e tij dhe gjeti një skenë të paprecedentë

Punëtori filmohet duke vjedhur katër shishe vere - policia franceze kontrolloi shtëpinë e tij dhe gjeti një skenë të paprecedentë

Evropa
Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Botë
Zelensky sjell pamje nga Hostomeli ku shpërtheu beteja e ashpër në fillim të luftës me Rusinë

Zelensky sjell pamje nga Hostomeli ku shpërtheu beteja e ashpër në fillim të luftës me Rusinë

Evropa
Kalo në kategori