LAJMI I FUNDIT:

Jeffrey Hovenier

263 Artikuj

Hehir: Deklarata e Hillit, shembulli i fundit i qëndrimeve të tija pro-serbe

Hehir: Deklarata e Hillit, shembulli i fundit i qëndrimeve të tija pro-serbe

Kosovë
Pse është problematike Deklarata e “Kuvendit gjithëserb”, ku përfshihet edhe Kosova?

Pse është problematike Deklarata e “Kuvendit gjithëserb”, ku përfshihet edhe Kosova?

Politikë
Hovenier: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje të ndërsjellë

Hovenier: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje të ndërsjellë

Kosovë
​Rrëfimi për gurin e kristalit, Hovenier: Rugova ishte frymëzim për mua

​Rrëfimi për gurin e kristalit, Hovenier: Rugova ishte frymëzim për mua

Kosovë
Abdixhiku drekë pune me ambasadorin amerikan

Abdixhiku drekë pune me ambasadorin amerikan

Kosovë
Ambasadori Hovenier takon KFOR-in amerikan, flasin për sigurinë në Kosovë

Ambasadori Hovenier takon KFOR-in amerikan, flasin për sigurinë në Kosovë

Kosovë
Kryetari i PDK-së takon ambasadorin Hovenier, flasin për zhvillimet e fundit dhe zgjedhjet e parakohshme

Kryetari i PDK-së takon ambasadorin Hovenier, flasin për zhvillimet e fundit dhe zgjedhjet e parakohshme

Kosovë
Lansohet platforma dhe këndi “Made in Kosova”, Kurti: Do të tërhiqen investime të huaja

Lansohet platforma dhe këndi “Made in Kosova”, Kurti: Do të tërhiqen investime të huaja

Ekonomi
Programi Kompakt, Hovenier: Para nesh kemi një detyrë të madhe

Programi Kompakt, Hovenier: Para nesh kemi një detyrë të madhe

Kosovë
Konjufca takoi zv. e MCC, Cameron Alford – biseduan për nisjen e Programit Kompakt multimilionësh për sektorin e energjisë

Konjufca takoi zv. e MCC, Cameron Alford – biseduan për nisjen e Programit Kompakt multimilionësh për sektorin e energjisë

Energjetika
Osmani, Hovenierit: Serbia bëri shkelje serioze të të drejtave të njeriut dhe marrëveshjes për lirinë e lëvizjes

Osmani, Hovenierit: Serbia bëri shkelje serioze të të drejtave të njeriut dhe marrëveshjes për lirinë e lëvizjes

Kosovë
Ndalimi i zëvendësdrejtorit Jankoviq nga Serbia, Hovenier: Jemi të shqetësuar, shpresojmë të lirohet

Ndalimi i zëvendësdrejtorit Jankoviq nga Serbia, Hovenier: Jemi të shqetësuar, shpresojmë të lirohet

Kosovë
Hovenier: Rruga e Kosovës drejt BE-së me mirëbesim dhe zbatim të të gjitha zotimeve nga dialogu

Hovenier: Rruga e Kosovës drejt BE-së me mirëbesim dhe zbatim të të gjitha zotimeve nga dialogu

Kosovë
Liria nuk kishte kampione më të madhe se Madeleine Albright, Osmani e ambasadori amerikan përkujtojnë ish-sekretaren amerikane

Liria nuk kishte kampione më të madhe se Madeleine Albright, Osmani e ambasadori amerikan përkujtojnë ish-sekretaren amerikane

Kosovë
25 vjet nga sulmet e NATO-s, Hovenier kujton thënien e Clintonit ‘nëse Millosheviqi nuk është i gatshëm të bëjë paqe, ne jemi të gatshëm të kufizojmë aftësinë e tij për të bërë luftë me kosovarët’

25 vjet nga sulmet e NATO-s, Hovenier kujton thënien e Clintonit ‘nëse Millosheviqi nuk është i gatshëm të bëjë paqe, ne jemi të gatshëm të kufizojmë aftësinë e tij për të bërë luftë me kosovarët’

Kosovë
Çfarë u bisedua në takimin e Bislimit me ambasadorin Hovenier, Qeveria jep detaje

Çfarë u bisedua në takimin e Bislimit me ambasadorin Hovenier, Qeveria jep detaje

Kosovë
Muhaxheri pas vizitës së Escobarit në Pejë: Jetik rrugëtimi i Kosovës bashkë me SHBA-në në proceset integruese

Muhaxheri pas vizitës së Escobarit në Pejë: Jetik rrugëtimi i Kosovës bashkë me SHBA-në në proceset integruese

Kosovë
Escobar i shoqëruar nga Hovenier, shkojnë në takim te Kurti

Escobar i shoqëruar nga Hovenier, shkojnë në takim te Kurti

Kosovë
Escobar dhe Hovenier priten në takim nga kryetari i Pejës

Escobar dhe Hovenier priten në takim nga kryetari i Pejës

Kosovë
Escobar e Hovenier takojnë komandantin e KFOR-it, bisedojnë për sigurinë e Kosovës dhe stabilitetin në rajon

Escobar e Hovenier takojnë komandantin e KFOR-it, bisedojnë për sigurinë e Kosovës dhe stabilitetin në rajon

Kosovë
Hovenier mirëpret vendimin e Qeverisë për Manastirin e Deçanit: Hap i domosdoshëm

Hovenier mirëpret vendimin e Qeverisë për Manastirin e Deçanit: Hap i domosdoshëm

Kosovë
Ambasadori i SHBA-së deklarohet lidhur me takimin e Gjuriqit me Radoiçiqin

Ambasadori i SHBA-së deklarohet lidhur me takimin e Gjuriqit me Radoiçiqin

Kosovë
U akuzua se ka prishur raportet me ndërkombëtarët, Kurti: Nuk është e vërtetë

U akuzua se ka prishur raportet me ndërkombëtarët, Kurti: Nuk është e vërtetë

Kosovë
Anëtarësimi i Kosovës në NATO e në Bashkimin Evropian, çfarë tha ambasadori amerikan?

Anëtarësimi i Kosovës në NATO e në Bashkimin Evropian, çfarë tha ambasadori amerikan?

Kosovë