LAJMI I FUNDIT:

Liria nuk kishte kampione më të madhe se Madeleine Albright, Osmani e ambasadori amerikan përkujtojnë ish-sekretaren amerikane

Liria nuk kishte kampione më të madhe se Madeleine Albright, Osmani e ambasadori amerikan përkujtojnë ish-sekretaren amerikane

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier kanë përkujtuar ish-sekretaren amerikane, miken e Kosovës, Madeleine Albright në dyvjetorin e ndarjes nga jeta.

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani në një postim në X shkruan se trashëgimia e saj është skalitur jo vetëm në faqet e historisë sonë, por edhe në strukturën e vendit tonë.

“Ne do ta kujtojmë përgjithmonë kontributin e saj të jashtëzakonshëm për lirinë dhe demokracinë tonë”, shkruan Osmani.Në dyvjetorin e ndarjes nga jeta, Albright është përkujtuar edhe nga ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier, i cili e quan mikeshë të vërtetë të Kosovës.

“Sot ne nderojmë një mikeshë të vërtetë të Kosovës, Sekretaren Albright, në përvjetorin e vdekjes së saj. Siç tha Presidenti Biden, ‘Liria qëndron përballë çdo agresori, sepse ka gjithmonë nga ata që do të luftojnë për atë liri. Dhe në shekullin XX dhe XXI liria nuk kishte kampione më të madhe se Madeleine Korbel Albright’”, shkruan ambasadori. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sveçla reagon ndaj deklaratës së Burim Ramadanit: Nuk jam sulmuar asnjëherë në Ujman

Sveçla reagon ndaj deklaratës së Burim Ramadanit: Nuk jam sulmuar asnjëherë në Ujman

Lajme
Eksperti i sigurisë kibernetike hedh dyshime për skemë piramidale me kriptovaluta në Prishtinë

Eksperti i sigurisë kibernetike hedh dyshime për skemë piramidale me kriptovaluta në Prishtinë

Lajme
Daçiq: Ekstradimi i Ramadanit në Serbi është çështje e brendshme e Maqedonisë së Veriut

Daçiq: Ekstradimi i Ramadanit në Serbi është çështje e brendshme e Maqedonisë së Veriut

Politikë
Vrasja e Marigona Osmanit, i akuzuari Krivaqa: Nuk ishte e qëllimshme

Vrasja e Marigona Osmanit, i akuzuari Krivaqa: Nuk ishte e qëllimshme

Drejtësi
Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Elfije Boletini
1.2 milionë pushues nga Kosova, operatorët: Nuk vijnë të gjithë si turistë, përdorin Rinasin për të ikur jashtë

1.2 milionë pushues nga Kosova, operatorët: Nuk vijnë të gjithë si turistë, përdorin Rinasin për të ikur jashtë

Lajme
Kalo në kategori