LAJMI I FUNDIT:

Jeffrey Hovenier

272 Artikuj

Hovenier dhe Gjini diskutojnë për rritjen ekonomike në Gjakovë dhe përfshirjen e komuniteteve

Hovenier dhe Gjini diskutojnë për rritjen ekonomike në Gjakovë dhe përfshirjen e komuniteteve

Diana Mulaj
Hovenier: SHBA-ja e shqetësuar me disa zgjidhje politike që bëri Qeveria Kurti

Hovenier: SHBA-ja e shqetësuar me disa zgjidhje politike që bëri Qeveria Kurti

Kosovë
Festa e 4 Korrikut, Alma Bektashi dhe ambasadori Hovenier këndojnë bashkë himnin e SHBA-së

Festa e 4 Korrikut, Alma Bektashi dhe ambasadori Hovenier këndojnë bashkë himnin e SHBA-së

Yjet
“Radoiçiqin e konsiderojmë kriminel dhe duhet të dalë para drejtësisë”, çështja e Asociacionit dhe kufiri i Kosovës – çfarë tha ambasadori amerikan Hovenier?

“Radoiçiqin e konsiderojmë kriminel dhe duhet të dalë para drejtësisë”, çështja e Asociacionit dhe kufiri i Kosovës – çfarë tha ambasadori amerikan Hovenier?

Kosovë
Hovenieri për Radoiçiqin: E konsiderojmë kriminel – duhet të dalë para drejtësisë

Hovenieri për Radoiçiqin: E konsiderojmë kriminel – duhet të dalë para drejtësisë

Kosovë
Hovenier: E dimë saktësisht se ku është kufiri i Kosovës

Hovenier: E dimë saktësisht se ku është kufiri i Kosovës

Kosovë
“Ishim dhe do të jemi me Kosovën”, Ambasada amerikane feston 248-vjetorin e Pavarësisë së ShBA-së

“Ishim dhe do të jemi me Kosovën”, Ambasada amerikane feston 248-vjetorin e Pavarësisë së ShBA-së

Kosovë
Oda Amerikane ndan Çmimet e Partneritetit SHBA-Kosovë

Oda Amerikane ndan Çmimet e Partneritetit SHBA-Kosovë

Të Tjera
​Osmani takon Hovenierin: Dialogu i barabartë me Serbinë vetëm pas heqjes së sanksioneve të BE-së

​Osmani takon Hovenierin: Dialogu i barabartë me Serbinë vetëm pas heqjes së sanksioneve të BE-së

Kosovë
Hehir: Deklarata e Hillit, shembulli i fundit i qëndrimeve të tija pro-serbe

Hehir: Deklarata e Hillit, shembulli i fundit i qëndrimeve të tija pro-serbe

Kosovë
Pse është problematike Deklarata e “Kuvendit gjithëserb”, ku përfshihet edhe Kosova?

Pse është problematike Deklarata e “Kuvendit gjithëserb”, ku përfshihet edhe Kosova?

Politikë
Hovenier: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje të ndërsjellë

Hovenier: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje të ndërsjellë

Kosovë
​Rrëfimi për gurin e kristalit, Hovenier: Rugova ishte frymëzim për mua

​Rrëfimi për gurin e kristalit, Hovenier: Rugova ishte frymëzim për mua

Kosovë
Abdixhiku drekë pune me ambasadorin amerikan

Abdixhiku drekë pune me ambasadorin amerikan

Kosovë
Ambasadori Hovenier takon KFOR-in amerikan, flasin për sigurinë në Kosovë

Ambasadori Hovenier takon KFOR-in amerikan, flasin për sigurinë në Kosovë

Kosovë
Kryetari i PDK-së takon ambasadorin Hovenier, flasin për zhvillimet e fundit dhe zgjedhjet e parakohshme

Kryetari i PDK-së takon ambasadorin Hovenier, flasin për zhvillimet e fundit dhe zgjedhjet e parakohshme

Kosovë
Lansohet platforma dhe këndi “Made in Kosova”, Kurti: Do të tërhiqen investime të huaja

Lansohet platforma dhe këndi “Made in Kosova”, Kurti: Do të tërhiqen investime të huaja

Ekonomi
Programi Kompakt, Hovenier: Para nesh kemi një detyrë të madhe

Programi Kompakt, Hovenier: Para nesh kemi një detyrë të madhe

Kosovë
Konjufca takoi zv. e MCC, Cameron Alford – biseduan për nisjen e Programit Kompakt multimilionësh për sektorin e energjisë

Konjufca takoi zv. e MCC, Cameron Alford – biseduan për nisjen e Programit Kompakt multimilionësh për sektorin e energjisë

Energjetika
Osmani, Hovenierit: Serbia bëri shkelje serioze të të drejtave të njeriut dhe marrëveshjes për lirinë e lëvizjes

Osmani, Hovenierit: Serbia bëri shkelje serioze të të drejtave të njeriut dhe marrëveshjes për lirinë e lëvizjes

Kosovë
Ndalimi i zëvendësdrejtorit Jankoviq nga Serbia, Hovenier: Jemi të shqetësuar, shpresojmë të lirohet

Ndalimi i zëvendësdrejtorit Jankoviq nga Serbia, Hovenier: Jemi të shqetësuar, shpresojmë të lirohet

Kosovë
Hovenier: Rruga e Kosovës drejt BE-së me mirëbesim dhe zbatim të të gjitha zotimeve nga dialogu

Hovenier: Rruga e Kosovës drejt BE-së me mirëbesim dhe zbatim të të gjitha zotimeve nga dialogu

Kosovë
Liria nuk kishte kampione më të madhe se Madeleine Albright, Osmani e ambasadori amerikan përkujtojnë ish-sekretaren amerikane

Liria nuk kishte kampione më të madhe se Madeleine Albright, Osmani e ambasadori amerikan përkujtojnë ish-sekretaren amerikane

Kosovë
25 vjet nga sulmet e NATO-s, Hovenier kujton thënien e Clintonit ‘nëse Millosheviqi nuk është i gatshëm të bëjë paqe, ne jemi të gatshëm të kufizojmë aftësinë e tij për të bërë luftë me kosovarët’

25 vjet nga sulmet e NATO-s, Hovenier kujton thënien e Clintonit ‘nëse Millosheviqi nuk është i gatshëm të bëjë paqe, ne jemi të gatshëm të kufizojmë aftësinë e tij për të bërë luftë me kosovarët’

Kosovë


mob5