LAJMI I FUNDIT:

Integrimi evropian

177 Artikuj

Musar: Shqipëria ka rezultate, integrimi në BE i mundshëm deri në vitin 2030

Musar: Shqipëria ka rezultate, integrimi në BE i mundshëm deri në vitin 2030

Shqipëri
Analistët: Zhvillimet rreth Këshillit të Evropës rrezikojnë të ulin ritmin e integrimit evropian të Kosovës

Analistët: Zhvillimet rreth Këshillit të Evropës rrezikojnë të ulin ritmin e integrimit evropian të Kosovës

Kosovë
Plani i Rritjes për Ballkanin prej 6 miliardë euro, dy pagesa vjetore – në varësi të kushteve të përmbushura

Plani i Rritjes për Ballkanin prej 6 miliardë euro, dy pagesa vjetore – në varësi të kushteve të përmbushura

Kosovë
Brenda këtij viti së paku edhe 50 shërbime të reja në e-Kosova, Bislimi tregon disa nga masat në kuadër të Programit për integrim evropian

Brenda këtij viti së paku edhe 50 shërbime të reja në e-Kosova, Bislimi tregon disa nga masat në kuadër të Programit për integrim evropian

Kosovë
Hasani në Zagreb: Anëtarësimi në BE, e ardhmja e vetme për Shqipërinë

Hasani në Zagreb: Anëtarësimi në BE, e ardhmja e vetme për Shqipërinë

Shqipëri
Macron: Franca e angazhuar për integrimin e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në BE

Macron: Franca e angazhuar për integrimin e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në BE

Shqipëri
6 miliardë euro për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE, deklarata e Osmanit në Turqi dhe reagimi i Konjufcës për “sms” e Dejona Mihalit – lajmet e javës

6 miliardë euro për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE, deklarata e Osmanit në Turqi dhe reagimi i Konjufcës për “sms” e Dejona Mihalit – lajmet e javës

Besnike Salihu
Krasniqi pas takimit me Lajçakun: Orientimi euro-atlantik i Kosovës është i paalternativë

Krasniqi pas takimit me Lajçakun: Orientimi euro-atlantik i Kosovës është i paalternativë

Kosovë
6 miliardë euro për Ballkanin Perëndimor, Varheyli: Gjatë 10 vjetëve të ardhshme këto vende do të duhej të dyfishonin ekonominë

6 miliardë euro për Ballkanin Perëndimor, Varheyli: Gjatë 10 vjetëve të ardhshme këto vende do të duhej të dyfishonin ekonominë

Shqipëri
Bislimi: Këtë vit prioritet pranimi i pyetësorit nga Komisioni Evropian, të dëshmojmë se Kosova meriton statusin e vendit kandidat

Bislimi: Këtë vit prioritet pranimi i pyetësorit nga Komisioni Evropian, të dëshmojmë se Kosova meriton statusin e vendit kandidat

Politikë
Ministri i Çekisë, Dvorak: Integrimi i Kosovës në BE është i lidhur ngushtë me dialogun

Ministri i Çekisë, Dvorak: Integrimi i Kosovës në BE është i lidhur ngushtë me dialogun

Kosovë
Anëtarësimi në KiE, Tahiri: Kosova në vijë të plotë me standardet ndërkombëtare

Anëtarësimi në KiE, Tahiri: Kosova në vijë të plotë me standardet ndërkombëtare

Kosovë
Osmani në takimin me ministrin e Çekisë: Kosova meriton të marrë statusin e vendit kandidat në BE

Osmani në takimin me ministrin e Çekisë: Kosova meriton të marrë statusin e vendit kandidat në BE

Kosovë
Takimi në Shkup, Rama i drejtohet BE-së: Duhet të jeni më seriozë me integrimin rajonal

Takimi në Shkup, Rama i drejtohet BE-së: Duhet të jeni më seriozë me integrimin rajonal

Shqipëri
Kryeministri i Bavarisë: Ta themi qartë, Shqipëria i përket BE-së

Kryeministri i Bavarisë: Ta themi qartë, Shqipëria i përket BE-së

Shqipëri
Kathimerini zbulon prapaskenat, Italia dhe Greqia përplasen në Bruksel për marrëveshjet me Shqipërinë

Kathimerini zbulon prapaskenat, Italia dhe Greqia përplasen në Bruksel për marrëveshjet me Shqipërinë

Shqipëri
Udhëtimi pa viza nga 1 janari – sa para duhet të keni me vete, cilat dokumente dhe sa afat duhet të ketë pasaporta?  

Udhëtimi pa viza nga 1 janari – sa para duhet të keni me vete, cilat dokumente dhe sa afat duhet të ketë pasaporta?  

Kosovë
Çështja Beleri dhe vetoja greke, Rama: Shqipëria nuk vonohet asnjë ditë në rrugën drejt integrimit

Çështja Beleri dhe vetoja greke, Rama: Shqipëria nuk vonohet asnjë ditë në rrugën drejt integrimit

Shqipëri
Këto janë dokumentet që ju nevojiten për të udhëtuar pa viza në zonën Shengen

Këto janë dokumentet që ju nevojiten për të udhëtuar pa viza në zonën Shengen

Kosovë
Integrimi dhe tensionet Kosovë-Serbi, Rama: “Vetëvrasje” për BE-në nëse ndalet procesi

Integrimi dhe tensionet Kosovë-Serbi, Rama: “Vetëvrasje” për BE-në nëse ndalet procesi

Shqipëri
Hasani takohet me Varhelyi-n, Shqipëri pret hapjen e kapitullit të parë për anëtarësimin

Hasani takohet me Varhelyi-n, Shqipëri pret hapjen e kapitullit të parë për anëtarësimin

Shqipëri
Çka përmban Pakoja e Zgjerimit për vendet e Ballkanit Perëndimor e çka për Ukrainën, Moldavinë, Gjeorgjinë e Turqinë

Çka përmban Pakoja e Zgjerimit për vendet e Ballkanit Perëndimor e çka për Ukrainën, Moldavinë, Gjeorgjinë e Turqinë

Kosovë
Tahiri i AAK-së: Integrimin e Kosovës në BE, nuk mund ta ndalë Lajçaku e as ndonjë institucion tjetër

Tahiri i AAK-së: Integrimin e Kosovës në BE, nuk mund ta ndalë Lajçaku e as ndonjë institucion tjetër

Kosovë
Procesi i Berlinit në Tiranë, sfidat e integrimit në BE të vendeve të Ballkanit

Procesi i Berlinit në Tiranë, sfidat e integrimit në BE të vendeve të Ballkanit

Shqipëri