LAJMI I FUNDIT:

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës

115 Artikuj

Rënia e kulmit në Prishtinë, IHMK: Shpejtësia e erës që u regjistrua dje, nuk shkakton kurrfarë dëmi

Rënia e kulmit në Prishtinë, IHMK: Shpejtësia e erës që u regjistrua dje, nuk shkakton kurrfarë dëmi

Kosovë
Parashikimi i motit për fundjavë, e shtuna me borë ndërsa e diela me diell

Parashikimi i motit për fundjavë, e shtuna me borë ndërsa e diela me diell

Kosovë
Mot i ftohtë në dy ditët e ardhshme, temperaturat deri në minus 8 gradë

Mot i ftohtë në dy ditët e ardhshme, temperaturat deri në minus 8 gradë

Kosovë
Rrugët me borë, reagon Daut Haradinaj: Qeveritarë, dilni shihni si është gjendja, me kilometra kolonë

Rrugët me borë, reagon Daut Haradinaj: Qeveritarë, dilni shihni si është gjendja, me kilometra kolonë

Kosovë
Erë, shi dhe fjolla bore në viset malore – ky është parashikimi i motit për fundjavë

Erë, shi dhe fjolla bore në viset malore – ky është parashikimi i motit për fundjavë

Kosovë
Parashikimi i motit për fundjavë – IHMK tregon edhe shpejtësinë e erës në Dukagjin

Parashikimi i motit për fundjavë – IHMK tregon edhe shpejtësinë e erës në Dukagjin

Kosovë
Diell dhe vranësira – parashikimi i motit për fundjavë

Diell dhe vranësira – parashikimi i motit për fundjavë

Kosovë
​Parashikimi i motit, deri në 26 gradë temperaturat maksimale

​Parashikimi i motit, deri në 26 gradë temperaturat maksimale

Kosovë
Parashikimi i motit për fundjavë, me diell dhe vranësira të shpërndara

Parashikimi i motit për fundjavë, me diell dhe vranësira të shpërndara

Kosovë
Parashikimi i motit për fundjavë, me diell e vranësira të pakta

Parashikimi i motit për fundjavë, me diell e vranësira të pakta

Kosovë
Moti sot dhe nesër

Moti sot dhe nesër

Kosovë
Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Kosovë
Rreziku për zjarre në Kosovë, Aliu: Qytetarët të kenë kujdes e të mos ndezin zjarre, nga erërat mund të përhapen edhe në vendbanime

Rreziku për zjarre në Kosovë, Aliu: Qytetarët të kenë kujdes e të mos ndezin zjarre, nga erërat mund të përhapen edhe në vendbanime

Elfije Boletini
Aliu nga IHMK: Nesër parashihet të jetë dita më e nxehtë e kësaj jave

Aliu nga IHMK: Nesër parashihet të jetë dita më e nxehtë e kësaj jave

Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik jep disa sqarime se si ndodhën vërshimet në Pejë

Instituti Hidrometeorologjik jep disa sqarime se si ndodhën vërshimet në Pejë

Kosovë
Mot i paqëndrueshëm në fundjavë, nis me diell dhe vazhdon me shi

Mot i paqëndrueshëm në fundjavë, nis me diell dhe vazhdon me shi

Kosovë
IHMK: Moti pritet të stabilizohet nga data 19 qershor

IHMK: Moti pritet të stabilizohet nga data 19 qershor

Kosovë
IHMK paralajmëron përmbytje si pasojë e reshjeve të shiut, këto janë zonat më të rrezikuara

IHMK paralajmëron përmbytje si pasojë e reshjeve të shiut, këto janë zonat më të rrezikuara

Kosovë
Mot me diell dhe vranësira për sot

Mot me diell dhe vranësira për sot

Kosovë
Mot i ndryshueshëm gjatë javës së ardhshme në Kosovë

Mot i ndryshueshëm gjatë javës së ardhshme në Kosovë

Kosovë
Moti për pesë ditët e ardhshme

Moti për pesë ditët e ardhshme

Kosovë
Mot i vranët dhe me shi gjatë gjithë javës

Mot i vranët dhe me shi gjatë gjithë javës

Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime në disa zona të Kosovës gjatë së hënës

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime në disa zona të Kosovës gjatë së hënës

Kosovë
IHMK paralajmëron sërish reshje shiu, thotë se situata mund të vështirësohet në zonat e përmbytura

IHMK paralajmëron sërish reshje shiu, thotë se situata mund të vështirësohet në zonat e përmbytura

Kosovë