LAJMI I FUNDIT:

Moti sot dhe nesër

Moti sot dhe nesër
(Foto: Unsplash)

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Sipas institutit, kjo situatë barike do të mundësoj që gjatë këtyre dy ditëve të vikendit të mbajë mot kryesisht me diell me pak vranësira të lehta të cilat mund të kenë shtrirje për gjatë relievit malor.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius , ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-34 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftim.


Në trend Lajme

Më shumë
Rigjykimi në rastin ndaj Krivaqës, deklaratat e Osmanit për raportet me miqtë ndërkombëtarë dhe zjarri në Shtëpinë e Pleqve – lajmet e javës

Rigjykimi në rastin ndaj Krivaqës, deklaratat e Osmanit për raportet me miqtë ndërkombëtarë dhe zjarri në Shtëpinë e Pleqve – lajmet e javës

Besnike Salihu
Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Besnike Salihu
“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Metaj - zbardhet dëshmia e djalit

“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Metaj - zbardhet dëshmia e djalit

Lajme
Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Lajme
Plotësoi vendime për kundërvajtje fiktive me të dhëna të pasakta të qytetarëve – arrestohet polici në Gjakovë i dyshuar për ryshfet

Plotësoi vendime për kundërvajtje fiktive me të dhëna të pasakta të qytetarëve – arrestohet polici në Gjakovë i dyshuar për ryshfet

Kronika e Zezë
Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

Lajme
Kalo në kategori