LAJMI I FUNDIT:

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës

115 Artikuj

Rënia e kulmit në Prishtinë, IHMK: Shpejtësia e erës që u regjistrua dje, nuk shkakton kurrfarë dëmi

Rënia e kulmit në Prishtinë, IHMK: Shpejtësia e erës që u regjistrua dje, nuk shkakton kurrfarë dëmi

Kosovë
Parashikimi i motit për fundjavë, e shtuna me borë ndërsa e diela me diell

Parashikimi i motit për fundjavë, e shtuna me borë ndërsa e diela me diell

Kosovë
Mot i ftohtë në dy ditët e ardhshme, temperaturat deri në minus 8 gradë

Mot i ftohtë në dy ditët e ardhshme, temperaturat deri në minus 8 gradë

Kosovë
Rrugët me borë, reagon Daut Haradinaj: Qeveritarë, dilni shihni si është gjendja, me kilometra kolonë

Rrugët me borë, reagon Daut Haradinaj: Qeveritarë, dilni shihni si është gjendja, me kilometra kolonë

Kosovë
Erë, shi dhe fjolla bore në viset malore – ky është parashikimi i motit për fundjavë

Erë, shi dhe fjolla bore në viset malore – ky është parashikimi i motit për fundjavë

Kosovë
Parashikimi i motit për fundjavë – IHMK tregon edhe shpejtësinë e erës në Dukagjin

Parashikimi i motit për fundjavë – IHMK tregon edhe shpejtësinë e erës në Dukagjin

Kosovë
Diell dhe vranësira – parashikimi i motit për fundjavë

Diell dhe vranësira – parashikimi i motit për fundjavë

Kosovë
​Parashikimi i motit, deri në 26 gradë temperaturat maksimale

​Parashikimi i motit, deri në 26 gradë temperaturat maksimale

Kosovë
Parashikimi i motit për fundjavë, me diell dhe vranësira të shpërndara

Parashikimi i motit për fundjavë, me diell dhe vranësira të shpërndara

Kosovë
Parashikimi i motit për fundjavë, me diell e vranësira të pakta

Parashikimi i motit për fundjavë, me diell e vranësira të pakta

Kosovë
Moti sot dhe nesër

Moti sot dhe nesër

Kosovë
Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Kosovë
Rreziku për zjarre në Kosovë, Aliu: Qytetarët të kenë kujdes e të mos ndezin zjarre, nga erërat mund të përhapen edhe në vendbanime

Rreziku për zjarre në Kosovë, Aliu: Qytetarët të kenë kujdes e të mos ndezin zjarre, nga erërat mund të përhapen edhe në vendbanime

Elfije Boletini
Aliu nga IHMK: Nesër parashihet të jetë dita më e nxehtë e kësaj jave

Aliu nga IHMK: Nesër parashihet të jetë dita më e nxehtë e kësaj jave

Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik jep disa sqarime se si ndodhën vërshimet në Pejë

Instituti Hidrometeorologjik jep disa sqarime se si ndodhën vërshimet në Pejë

Kosovë
Mot i paqëndrueshëm në fundjavë, nis me diell dhe vazhdon me shi

Mot i paqëndrueshëm në fundjavë, nis me diell dhe vazhdon me shi

Kosovë
IHMK: Moti pritet të stabilizohet nga data 19 qershor

IHMK: Moti pritet të stabilizohet nga data 19 qershor

Kosovë
IHMK paralajmëron përmbytje si pasojë e reshjeve të shiut, këto janë zonat më të rrezikuara

IHMK paralajmëron përmbytje si pasojë e reshjeve të shiut, këto janë zonat më të rrezikuara

Kosovë
Mot me diell dhe vranësira për sot

Mot me diell dhe vranësira për sot

Kosovë
Mot i ndryshueshëm gjatë javës së ardhshme në Kosovë

Mot i ndryshueshëm gjatë javës së ardhshme në Kosovë

Kosovë