LAJMI I FUNDIT:

Humbja e peshës

305 Artikuj

Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Aktivitete sportive
Si humbi peshë gruaja më e shëndoshë në botë: I hoqi 215 kilogramë në kohë rekord, por një gjë ishte vendimtare

Si humbi peshë gruaja më e shëndoshë në botë: I hoqi 215 kilogramë në kohë rekord, por një gjë ishte vendimtare

Shëndetësi Lajme
Si të stërviteni në një biçikletë dhome për të humbur peshë?

Si të stërviteni në një biçikletë dhome për të humbur peshë?

Fitnes në shtëpi
Ushtrime të thjeshta të jogas për t’i hequr kilet e tepërta

Ushtrime të thjeshta të jogas për t’i hequr kilet e tepërta

Joga
Është zbuluar shkaku përse femrat shtatshkurtra më vështirë humbin peshë trupore nga ato me shtat të lartë

Është zbuluar shkaku përse femrat shtatshkurtra më vështirë humbin peshë trupore nga ato me shtat të lartë

Shëndetësi Lajme
Përse është e vështirë të ruhet pesha pas humbjes së kilogramëve?

Përse është e vështirë të ruhet pesha pas humbjes së kilogramëve?

Dietë
Pse nuk këshillohet të humbisni peshë gjatë shtatzënisë

Pse nuk këshillohet të humbisni peshë gjatë shtatzënisë

Shtatzëna
Do t’jua përgjysmojë peshën: Pija më e fuqishme për eliminimin e dhjamit ndikon për shtatë ditë!

Do t’jua përgjysmojë peshën: Pija më e fuqishme për eliminimin e dhjamit ndikon për shtatë ditë!

Dietë
A mund të humbni peshë gjatë gjidhënies – pa rrezikuar shëndetin e fëmijës?

A mund të humbni peshë gjatë gjidhënies – pa rrezikuar shëndetin e fëmijës?

Për nënat
Farat chia përmbajnë zero për qind kolesterinë: A është e mundur të humbim peshë shpejt nëse i hamë

Farat chia përmbajnë zero për qind kolesterinë: A është e mundur të humbim peshë shpejt nëse i hamë

Të njohim produktet
Rutina ushtrimore që jua djegë 900 kalori për 1 orë

Rutina ushtrimore që jua djegë 900 kalori për 1 orë

Kardio ushtrime
Katër arsye pse gjumi është i rëndësishëm nëse doni të humbni peshë

Katër arsye pse gjumi është i rëndësishëm nëse doni të humbni peshë

Këshilla Lifestyle
Gjinekologia Sara Gottfried pohon: “Këto katër hormone janë fajtore për faktin që nuk mund të humbni peshë”

Gjinekologia Sara Gottfried pohon: “Këto katër hormone janë fajtore për faktin që nuk mund të humbni peshë”

Këshilla mjekësore
Nëse dëshironi të humbni peshë, duhet të konsumoni vezë në mëngjes

Nëse dëshironi të humbni peshë, duhet të konsumoni vezë në mëngjes

Këshilla Lifestyle
Si e ndihmon organizmin shtimi i një filxhani kafeje pa sheqer në ditë

Si e ndihmon organizmin shtimi i një filxhani kafeje pa sheqer në ditë

Shëndetësi Lajme
Kafe me gjalpë, mënyra më e mirë për të humbur në peshë

Kafe me gjalpë, mënyra më e mirë për të humbur në peshë

Shëndetësi Lajme
Ngrënia e ëmbëlsirave në mëngjes ndihmon të humbni kilogramët e tepërt! Ja se si…

Ngrënia e ëmbëlsirave në mëngjes ndihmon të humbni kilogramët e tepërt! Ja se si…

Shëndetësi Lajme
Strategjitë kundër rimarrjes së peshës pas një diete

Strategjitë kundër rimarrjes së peshës pas një diete

Nutricion
Ecja e përditshme e ndihmoi amerikanin të “heqë qafe” 101 kilogramë

Ecja e përditshme e ndihmoi amerikanin të “heqë qafe” 101 kilogramë

Interesante
Si arriti Rita Ora të humbasë 5 kilogramët e tepërt dhe ta sjellë trupin në top formë: Meny + ushtrime, një kombinim i pagabueshëm

Si arriti Rita Ora të humbasë 5 kilogramët e tepërt dhe ta sjellë trupin në top formë: Meny + ushtrime, një kombinim i pagabueshëm

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Ushtrimet plyometrike janë mënyra më efektive dhe më e shpejtë për të djegur dhjamin

Ushtrimet plyometrike janë mënyra më efektive dhe më e shpejtë për të djegur dhjamin

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Kombinimi i kafesë dhe limonit një trend i ri në procesin e humbjes së peshës: Cilat janë përfitimet e vërteta?

Kombinimi i kafesë dhe limonit një trend i ri në procesin e humbjes së peshës: Cilat janë përfitimet e vërteta?

Nutricion
Si të humbni peshë pa qenë të uritur: Shtoni një lugë gjelle nga kjo erëz në një gotë me ujë

Si të humbni peshë pa qenë të uritur: Shtoni një lugë gjelle nga kjo erëz në një gotë me ujë

Të tjera
Si të dobësoheni 2 kg për 3 javë?

Si të dobësoheni 2 kg për 3 javë?

Dietë