LAJMI I FUNDIT:

Hawaii

118 Artikuj

Vullkani i dytë më i madh në Hawaii po shpërthen sërish

Vullkani i dytë më i madh në Hawaii po shpërthen sërish

Nga Bota
Ky shtet amerikan nuk mbulohet nga traktati i NATO-s

Ky shtet amerikan nuk mbulohet nga traktati i NATO-s

Amerika
Të paktën gjashtë të lënduar pas ‘uljes së vështirë’ të një aeroplani të American Airlines në Hawaii

Të paktën gjashtë të lënduar pas ‘uljes së vështirë’ të një aeroplani të American Airlines në Hawaii

Amerika
Gruaja hasi në një krijesë të errët e të frikshme në një pyll në Hawaii  – çfarë fshihej aty?

Gruaja hasi në një krijesë të errët e të frikshme në një pyll në Hawaii – çfarë fshihej aty?

Interesante
Mark Zuckerberg ka zbuluar detaje rreth projektit të tij të fundit

Mark Zuckerberg ka zbuluar detaje rreth projektit të tij të fundit

Interesante
Mark Zuckerberg po ndërton një kompleks në Hawaii “si strehë për ditën e apokalipsit” – zbulohen disa detaje

Mark Zuckerberg po ndërton një kompleks në Hawaii “si strehë për ditën e apokalipsit” – zbulohen disa detaje

Kuriozitete
Aeroplani i marinës amerikane “kapërcen pistën” dhe përfundon në oqean

Aeroplani i marinës amerikane “kapërcen pistën” dhe përfundon në oqean

Amerika
Një thatësirë ekstreme ka bërë që një liqen në Hawaii të marrë papritur një ngjyrë rozë të ndezur

Një thatësirë ekstreme ka bërë që një liqen në Hawaii të marrë papritur një ngjyrë rozë të ndezur

Interesante
Shpërthen vullkani Kilauea në Hawaii, autoritetet ngrenë nivelin e alarmit “në një paralajmërim të kuq”

Shpërthen vullkani Kilauea në Hawaii, autoritetet ngrenë nivelin e alarmit “në një paralajmërim të kuq”

Nga Bota
Hakerat fikën dy nga teleskopët më të avancuar në botë

Hakerat fikën dy nga teleskopët më të avancuar në botë

Lajme Teknologji
Si i mbijetoi zjarreve shkatërruese ‘shtëpia mrekulli me çati të kuqe’ në Hawaii?

Si i mbijetoi zjarreve shkatërruese ‘shtëpia mrekulli me çati të kuqe’ në Hawaii?

Kuriozitete
Të paktën 850 persona konsiderohen të zhdukur pasi zjarri përfshiu Maui, Hawaii

Të paktën 850 persona konsiderohen të zhdukur pasi zjarri përfshiu Maui, Hawaii

Amerika
Filmohet shkaku i mundshëm i zjarrit që shkatërroi një pjesë të Hawaiit

Filmohet shkaku i mundshëm i zjarrit që shkatërroi një pjesë të Hawaiit

Amerika
Zjarret në Hawaii: Çfarë i shkaktoi flakët vdekjeprurëse dhe a është ndryshimi i klimës fajtor?

Zjarret në Hawaii: Çfarë i shkaktoi flakët vdekjeprurëse dhe a është ndryshimi i klimës fajtor?

Amerika
Jeff Bezos dhe Lauren Sanchez do të krijojnë një fond prej 100 milionë dollarësh për të ndihmuar në rindërtimin e Maui-t pas shkatërrimit të shkaktuar nga zjarret

Jeff Bezos dhe Lauren Sanchez do të krijojnë një fond prej 100 milionë dollarësh për të ndihmuar në rindërtimin e Maui-t pas shkatërrimit të shkaktuar nga zjarret

Nga Bota
Jason Momoa u bën thirrje turistëve: Mos shkoni në Hawaii

Jason Momoa u bën thirrje turistëve: Mos shkoni në Hawaii

Yjet
Osmani për zjarret në Hawaii: Solidaritet me miqtë tanë amerikanë

Osmani për zjarret në Hawaii: Solidaritet me miqtë tanë amerikanë

Politikë
Dhjetëra të vdekur dhe shumë shkatërrim – pamje nga droni që tregojnë “apokalipsin” e shkaktuar nga zjarret në Hawaii

Dhjetëra të vdekur dhe shumë shkatërrim – pamje nga droni që tregojnë “apokalipsin” e shkaktuar nga zjarret në Hawaii

Amerika
Të paktën 89 persona janë konfirmuar të vdekur pas zjarreve në Hawaii

Të paktën 89 persona janë konfirmuar të vdekur pas zjarreve në Hawaii

Amerika
Pamjet dramatike që tregojnë gjendjen para dhe pas zjarreve shkatërruese në Hawaii

Pamjet dramatike që tregojnë gjendjen para dhe pas zjarreve shkatërruese në Hawaii

Amerika
Kurti ngushëllon popullin e Hawaiit për viktimat që shkatuan zjarret

Kurti ngushëllon popullin e Hawaiit për viktimat që shkatuan zjarret

Kosovë
Kalifornia e përdorë inteligjencën artificiale për të ndihmuar në zbulimin e zjarreve

Kalifornia e përdorë inteligjencën artificiale për të ndihmuar në zbulimin e zjarreve

Lajme Teknologji
Rrëfimi i banorit të Havait, të cilit i tha policia të hidhet në oqean për t’i shpëtuar vdekjes: Kemi dëgjuar britma si në filma horror

Rrëfimi i banorit të Havait, të cilit i tha policia të hidhet në oqean për t’i shpëtuar vdekjes: Kemi dëgjuar britma si në filma horror

Amerika
Biden shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Havai, fonde të konsiderueshme po u vihen në dispozicion banorëve të atjeshëm

Biden shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Havai, fonde të konsiderueshme po u vihen në dispozicion banorëve të atjeshëm

Amerika


mob5