LAJMI I FUNDIT:

Haki Abazi

397 Artikuj

“Po punoj me një grup njerëzish për zgjedhjet e ardhshme”, çka po paralajmëron deputeti Haki Abazi?

“Po punoj me një grup njerëzish për zgjedhjet e ardhshme”, çka po paralajmëron deputeti Haki Abazi?

Politikë
Ironizon deputeti Abazi: Nuk shkohet me fëmijë në negociata me Serbinë

Ironizon deputeti Abazi: Nuk shkohet me fëmijë në negociata me Serbinë

Politikë
Nota verbale për Manastirin, Abazi: Jam shkarkuar sepse s’do të lejoja që një letër e tillë të dërgohej në Këshillin e Evropës

Nota verbale për Manastirin, Abazi: Jam shkarkuar sepse s’do të lejoja që një letër e tillë të dërgohej në Këshillin e Evropës

Kosovë
Vendimi për tokat e Manastirit të Deçanit, Abazi për Kurtin: Edhe një kauzë e shkelur, po të ishte në opozitë sot e kishte pështyrë vetën në fytyrë

Vendimi për tokat e Manastirit të Deçanit, Abazi për Kurtin: Edhe një kauzë e shkelur, po të ishte në opozitë sot e kishte pështyrë vetën në fytyrë

Kosovë
“U shua një 4-vjeçare, turp-turp-turp”, Abazi vendos mbishkrim në foltoren e Kuvendit

“U shua një 4-vjeçare, turp-turp-turp”, Abazi vendos mbishkrim në foltoren e Kuvendit

Kosovë
“Dikush mbylli njërin sy te sulmi në Banjskë”, kë po e fajëson Haki Abazi?

“Dikush mbylli njërin sy te sulmi në Banjskë”, kë po e fajëson Haki Abazi?

Kosovë
Abazi: Humori më idiotesk i javës është që Ganiu e ka siguruar njohjen e pasaportës së Kosovës nga Spanja

Abazi: Humori më idiotesk i javës është që Ganiu e ka siguruar njohjen e pasaportës së Kosovës nga Spanja

Kosovë
Përplasja e ashpër mes Abazit dhe Haxhiut, kritikat e opozitës dhe deklarata e Konjufcës – gjithçka nga seanca e së enjtes

Përplasja e ashpër mes Abazit dhe Haxhiut, kritikat e opozitës dhe deklarata e Konjufcës – gjithçka nga seanca e së enjtes

Kosovë
Përplasje e ashpër mes Abazit dhe Haxhiut për djegien e zyrave në IML dhe rastin Dehari

Përplasje e ashpër mes Abazit dhe Haxhiut për djegien e zyrave në IML dhe rastin Dehari

Kosovë
“Dikush duhet të jap përgjegjësi”, “pushteti që vjen nga flaka veç flakë prodhon” – zjarri në IML, deklaratat e pozitës dhe reagimet e opozitës  

“Dikush duhet të jap përgjegjësi”, “pushteti që vjen nga flaka veç flakë prodhon” – zjarri në IML, deklaratat e pozitës dhe reagimet e opozitës  

Kosovë
“Njëherë e vodhën, tani e dogjën” – Haki Abazi akuza ndaj VV-së për zjarrin që shpërtheu sot në IML

“Njëherë e vodhën, tani e dogjën” – Haki Abazi akuza ndaj VV-së për zjarrin që shpërtheu sot në IML

Kosovë
Thotë se e ka parë draft-statutin e Asociacionit, Abazi: Asociacioni merr kompetenca në shëndetësi, arsim dhe siguri

Thotë se e ka parë draft-statutin e Asociacionit, Abazi: Asociacioni merr kompetenca në shëndetësi, arsim dhe siguri

Kosovë
Abazi i reagon Kurtit për rastin Dehari: Me pushtet absolut, kërkojnë drejtësi nga dikush tjetër

Abazi i reagon Kurtit për rastin Dehari: Me pushtet absolut, kërkojnë drejtësi nga dikush tjetër

Kosovë
Çështja e Asociacionit, Abazi, Kurtit: Çka je sot kryeministër, a je serbofil

Çështja e Asociacionit, Abazi, Kurtit: Çka je sot kryeministër, a je serbofil

Kosovë
Abazi vendos fotografi të Kurtit si “palaço” – pyet “kush e lëshoi Radoiçiqin nga rrethimi?”

Abazi vendos fotografi të Kurtit si “palaço” – pyet “kush e lëshoi Radoiçiqin nga rrethimi?”

Kosovë
Haki Abazi dhe Visar Ymeri polemizojnë se kush ka dhënë më shumë kontribut në fitoren e LVV-së

Haki Abazi dhe Visar Ymeri polemizojnë se kush ka dhënë më shumë kontribut në fitoren e LVV-së

Politikë
Abazi: Qeveria po i përdor minatorët për ta zhvendosur fokusin nga Asociacioni

Abazi: Qeveria po i përdor minatorët për ta zhvendosur fokusin nga Asociacioni

Kosovë
Abazi sulmon Kurtin dhe deputetët e VV-së

Abazi sulmon Kurtin dhe deputetët e VV-së

Kosovë
Abazi shpërndan fotografi të Kusari-Lilës, Radojiçiqit dhe Simiqit në Kuvend

Abazi shpërndan fotografi të Kusari-Lilës, Radojiçiqit dhe Simiqit në Kuvend

Kosovë
Abazi, Kusari-Lilës: Çka po lyp këtu, çka je ty lyp me nejt këtu?

Abazi, Kusari-Lilës: Çka po lyp këtu, çka je ty lyp me nejt këtu?

Kosovë
Abazi: Kurti dhe Mihali kanë qenë në dijeni për bisedën Kusari-Simiq

Abazi: Kurti dhe Mihali kanë qenë në dijeni për bisedën Kusari-Simiq

Politikë
Abazi tregon pse festimet e Vidovdanit janë zhvendosur në Graçanicë

Abazi tregon pse festimet e Vidovdanit janë zhvendosur në Graçanicë

Kosovë
Abazi për zhvillimet në veri: Po krijohet klimë që në zgjedhjet e ardhshme viktima Kurti të dal më i votuari

Abazi për zhvillimet në veri: Po krijohet klimë që në zgjedhjet e ardhshme viktima Kurti të dal më i votuari

Kosovë
Humolli: Me Haki Abazin diskutuam për krijimin e një grupi të ri parlamentar

Humolli: Me Haki Abazin diskutuam për krijimin e një grupi të ri parlamentar

Politikë