LAJMI I FUNDIT:

Hajdar Beqa

91 Artikuj

​Qeveria insiston se Rregullorja e BQK-së s’do të ndryshohet, opozita kërkon koordinim me aleatë

​Qeveria insiston se Rregullorja e BQK-së s’do të ndryshohet, opozita kërkon koordinim me aleatë

Financa
Mungojnë Bislimi e Lushtaku, shtyhet seanca ndaj tyre dhe Beqës e Haxhiut për përleshjen në Kuvend

Mungojnë Bislimi e Lushtaku, shtyhet seanca ndaj tyre dhe Beqës e Haxhiut për përleshjen në Kuvend

Drejtësi
Deputetët e LVV-së dhe PDK-së përballen për çështjen e dinarit serb

Deputetët e LVV-së dhe PDK-së përballen për çështjen e dinarit serb

Politikë
​Zgjedhjet e parakohshme në veri s’pritet të mbahen gjatë këtij viti

​Zgjedhjet e parakohshme në veri s’pritet të mbahen gjatë këtij viti

Kosovë
Dosja e Prokurorisë për përleshjen në Kuvend, për çka akuzohen Bislimi, Beqa, Lushtaku dhe Haxhiu?

Dosja e Prokurorisë për përleshjen në Kuvend, për çka akuzohen Bislimi, Beqa, Lushtaku dhe Haxhiu?

Drejtësi
“Nuk je drejtoresh me na tregu çka me fol”, “Nuk e kam të qartë pse u preke kaq shumë” – përplasje mes deputetëve të PDK-së dhe LDK-së

“Nuk je drejtoresh me na tregu çka me fol”, “Nuk e kam të qartë pse u preke kaq shumë” – përplasje mes deputetëve të PDK-së dhe LDK-së

Kosovë
Deputetët dhe qeveritarët e përfshirë në rrahje do të ndiqen penalisht

Deputetët dhe qeveritarët e përfshirë në rrahje do të ndiqen penalisht

Kosovë
Hajdar Beqa ftohet për intervistim nga Prokuroria

Hajdar Beqa ftohet për intervistim nga Prokuroria

Kosovë
Momenti kur Hajdar Beqa ia merr syzet ministrit Murati dhe e godet me to

Momenti kur Hajdar Beqa ia merr syzet ministrit Murati dhe e godet me to

Kosovë
Vendosja e fotografisë së “Kurtit si Pinokio” nga Musliu dhe shqyerja e saj nga Bislimi – fillesa e grushteve në Kuvend

Vendosja e fotografisë së “Kurtit si Pinokio” nga Musliu dhe shqyerja e saj nga Bislimi – fillesa e grushteve në Kuvend

Kosovë
Deputetët e Grupit Multietnik shpenzuan më së shumti për udhëtime

Deputetët e Grupit Multietnik shpenzuan më së shumti për udhëtime

Financa
Asociacioni, opozita kërkon kujdes në raportet me aleatët dhe respektim të Kushtetutës

Asociacioni, opozita kërkon kujdes në raportet me aleatët dhe respektim të Kushtetutës

Kosovë
“Unë i besoj Martin Berishajt”, deputetët e PDK-së e vendosin një fotografi te ulësja e Kurtit në Kuvend

“Unë i besoj Martin Berishajt”, deputetët e PDK-së e vendosin një fotografi te ulësja e Kurtit në Kuvend

Kosovë
Kuvendi efikas në vitin 2022, por opozita kritikon pushtetin për përmbajtje të dobët të ligjeve

Kuvendi efikas në vitin 2022, por opozita kritikon pushtetin për përmbajtje të dobët të ligjeve

Kosovë
Dështon intervistimi i përfaqësuesve të KEDS-it në Komisionin Hetimor për energjinë

Dështon intervistimi i përfaqësuesve të KEDS-it në Komisionin Hetimor për energjinë

Energjetika
​Deputeti i PDK-së kritikon Bordin e RTK-së: Keni punësuar një fëmijë të ministrit aktual

​Deputeti i PDK-së kritikon Bordin e RTK-së: Keni punësuar një fëmijë të ministrit aktual

Lajme
Byroja për konfiskimin e pasurisë mund të përfundojë sërish në “Venecia”, opozita: Të kthehet në pikën zero

Byroja për konfiskimin e pasurisë mund të përfundojë sërish në “Venecia”, opozita: Të kthehet në pikën zero

Drejtësi
“Jeni për trajtim në psikiatri” – përplasje mes pozitës dhe opozitës në Komisionin për Financa

“Jeni për trajtim në psikiatri” – përplasje mes pozitës dhe opozitës në Komisionin për Financa

Kosovë
​Opozita kritikon Kurtin për dialogun: Po vepron në kundërshtim me agjendën që duhet të ketë Kosova

​Opozita kritikon Kurtin për dialogun: Po vepron në kundërshtim me agjendën që duhet të ketë Kosova

Kosovë
Hetimet për energjinë, votohet lista fillestare e dëshmitarëve për intervistim

Hetimet për energjinë, votohet lista fillestare e dëshmitarëve për intervistim

Kosovë
Komisioni Hetimor për Energjinë nuk e voton listën e dëshmitarëve, Beqa: Kurti le t’i sjellë Thaçin e Veselin nga Haga në komision

Komisioni Hetimor për Energjinë nuk e voton listën e dëshmitarëve, Beqa: Kurti le t’i sjellë Thaçin e Veselin nga Haga në komision

Energjetika
​Dështon sërish finalizimi i listës me dëshmitarët që do të intervistohen nga Komisioni hetimor për energjinë

​Dështon sërish finalizimi i listës me dëshmitarët që do të intervistohen nga Komisioni hetimor për energjinë

Energjetika
Dyshimet për keqpërdorim të energjisë elektrike, Komisioni hetimor në listë për raportim e fut Thaçin, por jo edhe Kurtin

Dyshimet për keqpërdorim të energjisë elektrike, Komisioni hetimor në listë për raportim e fut Thaçin, por jo edhe Kurtin

Energjetika
Komisioni i pozitës përpilon listën e dokumentacionit për hetim në sektorin e energjisë

Komisioni i pozitës përpilon listën e dokumentacionit për hetim në sektorin e energjisë

Energjetika