LAJMI I FUNDIT:

Vendosja e fotografisë së “Kurtit si Pinokio” nga Musliu dhe shqyerja e saj nga Bislimi – fillesa e grushteve në Kuvend

Vendosja e fotografisë së “Kurtit si Pinokio” nga Musliu dhe shqyerja e saj nga Bislimi – fillesa e grushteve në Kuvend

Eskalimi i situatës në Kuvendin e Kosovës, nisi në momentin kur kryeministri Albin Kurti ishte duke mbajtur fjalim.

Gjatë kohës që Kurti po fliste për marrëveshjen me BE-në për de-përshkallëzim të situatës, deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ngritët nga ulësja e saj dhe i vendos tek foltorja ku po fliste kryeministrin fotografin e “Kurtit si Pinokio”.

Pas kësaj ndërhynë zëvendëskryeministri Besnik Bislimi i cili e largon atë fotografi dhe e shqyen. Pak minuta më pas, ngritët deputeti tjetër i PDK-së, Mërgim Lushtaku i cili afrohet dhe lag me ujë.

Tendencën e Lushtakut, e vëren ministri i Financave, Hekuran Murati, dhe niset për të bllokuar deputetin Lushtaku që të mos ia hedh ujin kryeministrit.

Pastaj Lushtaku kthehet në drejtim të zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi për ta lagur edhe atë me ujë dhe e hedh shishen në drejtim të tij.

Fyerje, akuza e rrahje në Kuvend – gjithçka që ndodhi në seancën e sotme
Lexo po ashtu Fyerje, akuza e rrahje në Kuvend – gjithçka që ndodhi në seancën e sotme

Si përgjigje, Bislimi e kapi një shishe që ishte mbi tryezën e tij dhe e hodhi në drejtim të Lushtakut.

Ky i fundit niset që ta sulmojë Bislimin, ku më pas bllokohet nga Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe ministri i Financave, Hekuran Murati.

Aty ndërhynë edhe deputeti tjetër i PDK-së, Hajdar Beqa dhe fillon të sjellë me grushte në drejtim të ministrit Murati dhe të tjerëve.

Në këtë situatë të krijuar pastaj ndërhynë Policia e Kosovës me kërkesë të kryeparlamentarit Glauk Konjufca. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kontingjenti i ri i ushtarëve turk të KFOR-it, fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë

Kontingjenti i ri i ushtarëve turk të KFOR-it, fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë

Siguri
Samiti i Ballkanit Perëndimor, liderët realizojnë foton familjare

Samiti i Ballkanit Perëndimor, liderët realizojnë foton familjare

Lajme
Kërkoi 160 mijë euro ndihmë për shërimin e një personi që nuk ekziston, gjilanasi ndalohet nga prokuroria pasi përfitoi përmes mashtrimit

Kërkoi 160 mijë euro ndihmë për shërimin e një personi që nuk ekziston, gjilanasi ndalohet nga prokuroria pasi përfitoi përmes mashtrimit

Lajme
“Deputetët s’kanë mandat me i cenu trupat tanë”, protestë para Kuvendit kundër deputetëve që e kundërshtuan Projektligjin për Shëndetin Riprodhues

“Deputetët s’kanë mandat me i cenu trupat tanë”, protestë para Kuvendit kundër deputetëve që e kundërshtuan Projektligjin për Shëndetin Riprodhues

Lajme
Kurti merr pjesë vetëm virtualisht në Samitin e Tiranës

Kurti merr pjesë vetëm virtualisht në Samitin e Tiranës

Lajme
I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

Lajme
Kalo në kategori