LAJMI I FUNDIT:

Besnik Bislimi

542 Artikuj

Dialogu Kosovë-Serbi vazhdon javën tjetër në nivel të kryenegociatorëve

Dialogu Kosovë-Serbi vazhdon javën tjetër në nivel të kryenegociatorëve

Kosovë
Nënshkruhet marrëveshja për IPA në vlerë mbi 62 milionë euro

Nënshkruhet marrëveshja për IPA në vlerë mbi 62 milionë euro

Financa
“Pinokio” për Kurtin, qumësht e tortë ndaj Bislimit e parullë “edhe asi, edhe ksi” për Konjufcën – aksionet e PSD-së në kundërshtim të marrëveshjes së Ohrit

“Pinokio” për Kurtin, qumësht e tortë ndaj Bislimit e parullë “edhe asi, edhe ksi” për Konjufcën – aksionet e PSD-së në kundërshtim të marrëveshjes së Ohrit

Besnike Salihu
Bislimi: Ka mbetur vetëm edhe një votim i fundit për liberalizimin e vizave

Bislimi: Ka mbetur vetëm edhe një votim i fundit për liberalizimin e vizave

Kosovë
Aktivistët e PSD-së sulmojnë me tortë e qumësht Besnik Bislimin

Aktivistët e PSD-së sulmojnë me tortë e qumësht Besnik Bislimin

Kosovë
Murati: Kosova s’u lejua në konferencën e donatorëve në Bruksel pa fusnotë

Murati: Kosova s’u lejua në konferencën e donatorëve në Bruksel pa fusnotë

Kosovë
Kurti me përfaqësues të kompanive vendore, diskutojnë për rolin e sektorit privat në zhvillimin ekonomik të vendit

Kurti me përfaqësues të kompanive vendore, diskutojnë për rolin e sektorit privat në zhvillimin ekonomik të vendit

Biznes
​FMN shpreh gatshmëri për të vazhduar bashkëpunimin me Qeverinë e Kosovës

​FMN shpreh gatshmëri për të vazhduar bashkëpunimin me Qeverinë e Kosovës

Shqipëri
Bislimi takon ambasadorin e ri të Turqisë, diskutojnë për marrëdhëniet bilaterale

Bislimi takon ambasadorin e ri të Turqisë, diskutojnë për marrëdhëniet bilaterale

Politikë
Bislimi për gazetën greke flet për marrëveshjen në Bruksel: Kosova nuk do t’i shmangë përgjegjësitë e saj

Bislimi për gazetën greke flet për marrëveshjen në Bruksel: Kosova nuk do t’i shmangë përgjegjësitë e saj

Kosovë
Bislimi takon deputetët grekë në Athinë, flasin për procesin e dialogut dhe të integrimeve

Bislimi takon deputetët grekë në Athinë, flasin për procesin e dialogut dhe të integrimeve

Kosovë
Bislimi në Athinë takohet me kryediplomatin grek, e njofton për zhvillimet në dialogun me Serbinë

Bislimi në Athinë takohet me kryediplomatin grek, e njofton për zhvillimet në dialogun me Serbinë

Kosovë
Bislimi: Kosova nuk mund të krijojë Asociacion me kompetenca ekzekutive

Bislimi: Kosova nuk mund të krijojë Asociacion me kompetenca ekzekutive

Kosovë
Lajçak takon Bislimin: Së shpejti në Kosovë për të diskutuar modalitetet e zbatimit të marrëveshjes së 27 shkurtit

Lajçak takon Bislimin: Së shpejti në Kosovë për të diskutuar modalitetet e zbatimit të marrëveshjes së 27 shkurtit

Kosovë
Bislimi përmend tri kushte për Asociacionin, thotë se do të bëhet si organizatë joqeveritare, jo si autonomi territoriale

Bislimi përmend tri kushte për Asociacionin, thotë se do të bëhet si organizatë joqeveritare, jo si autonomi territoriale

Kosovë
Nurellari i PDK-së ia publikon Bislimit deklaratën që thoshte se plani evropian i afrohet më shumë pozicionit të Serbisë

Nurellari i PDK-së ia publikon Bislimit deklaratën që thoshte se plani evropian i afrohet më shumë pozicionit të Serbisë

Kosovë
Takimi i së hënës dhe plani evropian, Szunyog: BE-ja pret që Kosova dhe Serbia ta pranojnë, Bislimi nuk përgjigjet

Takimi i së hënës dhe plani evropian, Szunyog: BE-ja pret që Kosova dhe Serbia ta pranojnë, Bislimi nuk përgjigjet

Kosovë
75 milionë euro për Kosovën nga programi IPA 2023, i dedikohen adresimit të krizës energjetike

75 milionë euro për Kosovën nga programi IPA 2023, i dedikohen adresimit të krizës energjetike

Financa
Kosova dhe Mali i Zi e shohin të rëndësishme ndërtimin e rrugëve Pejë-Rozhajë dhe Deçan-Plavë

Kosova dhe Mali i Zi e shohin të rëndësishme ndërtimin e rrugëve Pejë-Rozhajë dhe Deçan-Plavë

Ekonomi
Kosova pritet të përfitoj mbi 60 milionë euro nga programi IPA 2022

Kosova pritet të përfitoj mbi 60 milionë euro nga programi IPA 2022

Financa
Bislimi tha se BE-ja ka vërejtje në dy nga gjashtë kushtet e Kurtit për Asociacionin, kryeministri: S’jam në dijeni

Bislimi tha se BE-ja ka vërejtje në dy nga gjashtë kushtet e Kurtit për Asociacionin, kryeministri: S’jam në dijeni

Donjeta Zeqiraj
Bislimi thotë se BE ka vërejtje në dy nga gjashtë kushtet e Kurtit për Asociacionin

Bislimi thotë se BE ka vërejtje në dy nga gjashtë kushtet e Kurtit për Asociacionin

Kosovë
Mosfaturimi i energjisë në veri, Bislimi fajëson Brukselin

Mosfaturimi i energjisë në veri, Bislimi fajëson Brukselin

Energjetika
Bislimi takon shefin e misionit të Luksemburgut dhe ambasadorin e Finlandës: Kosova i përket familjes evropiane

Bislimi takon shefin e misionit të Luksemburgut dhe ambasadorin e Finlandës: Kosova i përket familjes evropiane

Kosovë