LAJMI I FUNDIT:

LVV

6787 Artikuj

Debati për Projektligjin për Shëndetin Riprodhues – çfarë thonë nga partitë politike e çka deputeti i LVV-së që po e kundërshton

Debati për Projektligjin për Shëndetin Riprodhues – çfarë thonë nga partitë politike e çka deputeti i LVV-së që po e kundërshton

Mirjeta Hajzeraj
Dyshimet për keqpërdorim dhe abuzim me rezervat shtetërore, dështon mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar

Dyshimet për keqpërdorim dhe abuzim me rezervat shtetërore, dështon mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar

Ekonomi
Çështja e pronave dhe 53 milionë eurove përplas deputetët Thaçi e Bytyqi në Komision

Çështja e pronave dhe 53 milionë eurove përplas deputetët Thaçi e Bytyqi në Komision

Kosovë
Rrahmani: Jam pro fertilizimit të asistuar vetëm për çiftet, jo për një grua 18-vjeçare të pamartuar

Rrahmani: Jam pro fertilizimit të asistuar vetëm për çiftet, jo për një grua 18-vjeçare të pamartuar

Kosovë
Deputetja e LVV-së: Dinari s’është temë e dialogut, në Bruksel nuk shkon Kurti por BQK

Deputetja e LVV-së: Dinari s’është temë e dialogut, në Bruksel nuk shkon Kurti por BQK

Kosovë
LVV: Pesë muaj nga sulmi terrorist në Banjskë, prokuroria ende nuk ka ngritur asnjë aktakuzë

LVV: Pesë muaj nga sulmi terrorist në Banjskë, prokuroria ende nuk ka ngritur asnjë aktakuzë

Kosovë
PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

Prishtina
Deputeti i PDK-së i ashpër me Kurtin, Kastrati: Është komunist i rrezikshëm, ka lexuar literaturë antiamerikane

Deputeti i PDK-së i ashpër me Kurtin, Kastrati: Është komunist i rrezikshëm, ka lexuar literaturë antiamerikane

Politikë
LVV-ja inicion shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit Komunal në Prishtinë

LVV-ja inicion shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit Komunal në Prishtinë

Kosovë
Opozita vazhdon kritikat ndaj qeverisë për rrezikim të aleancës me ShBA-në

Opozita vazhdon kritikat ndaj qeverisë për rrezikim të aleancës me ShBA-në

Kosovë
Sami Lushtaku i quan qesharake deklaratat e ministres Gërvalla, thotë se më shumë ka miq në LVV se në LDK

Sami Lushtaku i quan qesharake deklaratat e ministres Gërvalla, thotë se më shumë ka miq në LVV se në LDK

Kosovë
Haraqija: Qeveria e re nuk bëhet me ata që bëjnë filma me miqtë ndërkombëtarë

Haraqija: Qeveria e re nuk bëhet me ata që bëjnë filma me miqtë ndërkombëtarë

Kosovë
“Ëndërron të bëhesh ministër i Drejtësisë”, “Po të doja do të bëhesha”, përplasen në Kuvend ministrja Haxhiu dhe deputeti Selmanaj

“Ëndërron të bëhesh ministër i Drejtësisë”, “Po të doja do të bëhesha”, përplasen në Kuvend ministrja Haxhiu dhe deputeti Selmanaj

Politikë
“Vitet e dështimit”, opozita me akuza të shumta për tri vite të Qeverisë Kurti

“Vitet e dështimit”, opozita me akuza të shumta për tri vite të Qeverisë Kurti

Kosovë
Krasniqi me kritika për qeverisjen trevjeçare të Kurtit, ia përmend edhe shtatoren në Podujevë

Krasniqi me kritika për qeverisjen trevjeçare të Kurtit, ia përmend edhe shtatoren në Podujevë

Politikë
“Dashuri për interes PDK dhe LDK” – aktivistë të LVV-së me aksion simbolik para Komunës së Prishtinës

“Dashuri për interes PDK dhe LDK” – aktivistë të LVV-së me aksion simbolik para Komunës së Prishtinës

Kosovë
Deputetja e AAK-së feston ditëlindjen, Konjufca i bën urimin e veçantë: Ke ditëlindjen me një datë shumë historike dhe romantike

Deputetja e AAK-së feston ditëlindjen, Konjufca i bën urimin e veçantë: Ke ditëlindjen me një datë shumë historike dhe romantike

Kosovë
Kurti: Më 14 shkurt 2021, ndodhi përmbysja më e madhe politike e demokratike në Kosovë

Kurti: Më 14 shkurt 2021, ndodhi përmbysja më e madhe politike e demokratike në Kosovë

Kosovë
Sela: Shqiptarët e Maqedonisë janë bërë kavje eksperimentale nga Kurti e Rama

Sela: Shqiptarët e Maqedonisë janë bërë kavje eksperimentale nga Kurti e Rama

Kosovë
Azemi i LDK-së e quan propagandë brenda zyreve të LVV-së, videon e arritjeve të qeverisë Kurti për këto tri vite

Azemi i LDK-së e quan propagandë brenda zyreve të LVV-së, videon e arritjeve të qeverisë Kurti për këto tri vite

Kosovë
Sondazh: A do të ketë zgjedhje të reja parlamentare në vitin 2024?

Sondazh: A do të ketë zgjedhje të reja parlamentare në vitin 2024?

Kosovë
PDK: BQK e ngriti flamurin e bardhë, u shndërrua në strehë të militantëve të Albin Kurtit

PDK: BQK e ngriti flamurin e bardhë, u shndërrua në strehë të militantëve të Albin Kurtit

Kosovë
Abrashi: Kurti kurrë nuk ka sajuar gjëra, ka pasur kërcënime ndaj tij

Abrashi: Kurti kurrë nuk ka sajuar gjëra, ka pasur kërcënime ndaj tij

Siguri
Përkujtohen ish-aktivistët Mon Balaj e Arben Xheladini, Kurti: As sot, as nesër askush nuk mund të ketë imunitet nga drejtësia

Përkujtohen ish-aktivistët Mon Balaj e Arben Xheladini, Kurti: As sot, as nesër askush nuk mund të ketë imunitet nga drejtësia

Kosovë