LAJMI I FUNDIT:

Haga

40 Artikuj

Pas intervistimit, lirohet Rrustem Mustafa – Remi

Pas intervistimit, lirohet Rrustem Mustafa – Remi

Drejtësi
Në Hagë hapet qendra për procesimin e krimeve të kryera në Ukrainë

Në Hagë hapet qendra për procesimin e krimeve të kryera në Ukrainë

Evropa
Parkimi në pjesë të Hagës do të kushtojë deri në 50 euro, pavarësisht se sa kohë do të qëndrojë e parkuar vetura

Parkimi në pjesë të Hagës do të kushtojë deri në 50 euro, pavarësisht se sa kohë do të qëndrojë e parkuar vetura

Auto Lajme
Nga Haga në Bruksel, sërish pritet të protestohet me moton “Për UÇK-në, të vërtetën dhe drejtësinë”

Nga Haga në Bruksel, sërish pritet të protestohet me moton “Për UÇK-në, të vërtetën dhe drejtësinë”

Elfije Boletini
Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve, “mund të shkelet parimi i gjykimit brenda afatit të arsyeshëm”

Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve, “mund të shkelet parimi i gjykimit brenda afatit të arsyeshëm”

Drejtësi
Avokatët: Gjashtë vjet për paraqitjen e provave ndaj ish-krerëve të UÇK-së janë shumë, të hiqet dorë nga dëgjimi i disa dëshmitarëve

Avokatët: Gjashtë vjet për paraqitjen e provave ndaj ish-krerëve të UÇK-së janë shumë, të hiqet dorë nga dëgjimi i disa dëshmitarëve

Elfije Boletini
Ministri i Jashtëm gjerman: Nëse Putin vjen në vendin tonë, do ta arrestojmë dhe dorëzojmë në Hagë

Ministri i Jashtëm gjerman: Nëse Putin vjen në vendin tonë, do ta arrestojmë dhe dorëzojmë në Hagë

Evropa
​Prokuroi: Një dëshmitar ka dhënë deklarata të rreme por ai ishte viktimë në fabrikën e Kukësit

​Prokuroi: Një dëshmitar ka dhënë deklarata të rreme por ai ishte viktimë në fabrikën e Kukësit

Kosovë
Holandezi nga lëvizja e krahut të djathtë, gris Kuranin në qendër të Hagës

Holandezi nga lëvizja e krahut të djathtë, gris Kuranin në qendër të Hagës

Evropa
Limaj rrëfen detaje nga vizita te ish-krerët e UÇK-së në Hagë: Gardiani nuk më kishte harruar, më përqafoi

Limaj rrëfen detaje nga vizita te ish-krerët e UÇK-së në Hagë: Gardiani nuk më kishte harruar, më përqafoi

Kosovë
KMDLNJ: Jack Smith duhet të hetohet për pengim të drejtësisë

KMDLNJ: Jack Smith duhet të hetohet për pengim të drejtësisë

Kosovë
Aprovohet kërkesa e mbrojtjes së Thaçit, i shtyhet shqyrtimi i paraburgimit deri më 19 dhjetor

Aprovohet kërkesa e mbrojtjes së Thaçit, i shtyhet shqyrtimi i paraburgimit deri më 19 dhjetor

Drejtësi
​PSD anulon protestën e thirrur për nesër në Gjilan

​PSD anulon protestën e thirrur për nesër në Gjilan

Kosovë
Hamza takoi Thaçin e Veselin, në Hagë: Folëm gjerë e gjatë për Kosovën

Hamza takoi Thaçin e Veselin, në Hagë: Folëm gjerë e gjatë për Kosovën

Kosovë
Mbrojtja e Thaçit dhe të tjerëve kërkon nga prokuroria dorëzimin e materialeve shfajësuese

Mbrojtja e Thaçit dhe të tjerëve kërkon nga prokuroria dorëzimin e materialeve shfajësuese

Kosovë
Rama pas takimit me Thaçin në Hagë: Lufta e UÇK-së nuk mund të rishkruhet dhe kurrsesi të futet në korniza tjera

Rama pas takimit me Thaçin në Hagë: Lufta e UÇK-së nuk mund të rishkruhet dhe kurrsesi të futet në korniza tjera

Kosovë
Veseli në Hagë kërkon fillimin e procesit gjyqësor që të shpreh pafajësinë e tij

Veseli në Hagë kërkon fillimin e procesit gjyqësor që të shpreh pafajësinë e tij

Kosovë
Haga mohon lirimin e parakohshëm të zyrtarit serb të përfshirë në krimet ndaj shqiptarëve në Kosovë

Haga mohon lirimin e parakohshëm të zyrtarit serb të përfshirë në krimet ndaj shqiptarëve në Kosovë

Serbia
Rexhep Selimi dhe Nasim Haradinaj infektohen me COVID-19 në qendrën e paraburgimit në Hagë

Rexhep Selimi dhe Nasim Haradinaj infektohen me COVID-19 në qendrën e paraburgimit në Hagë

Drejtësi
Pasojat e masave anti-COVID në Holandë, policia përdori topa ujë për të shpërndarë turmën – demonstruesit hidhnin gurë mbi ta

Pasojat e masave anti-COVID në Holandë, policia përdori topa ujë për të shpërndarë turmën – demonstruesit hidhnin gurë mbi ta

Evropa
​Haradinaj thotë se është trajtuar me përbuzje nga prokuroria në Hagë, kërkon që gjykimi ndaj tij të përfundojë sa më parë

​Haradinaj thotë se është trajtuar me përbuzje nga prokuroria në Hagë, kërkon që gjykimi ndaj tij të përfundojë sa më parë

Drejtësi
Thaçi mbetet në paraburgim, Paneli i Gjykatës së Apelit refuzon kërkesën e ish-presidentit

Thaçi mbetet në paraburgim, Paneli i Gjykatës së Apelit refuzon kërkesën e ish-presidentit

Drejtësi
​Dëshmitari thotë se gjatë qëndrimit në Zllashë ka dëgjuar emrin “Komandant Cali”

​Dëshmitari thotë se gjatë qëndrimit në Zllashë ka dëgjuar emrin “Komandant Cali”

Drejtësi
Haga sërish kërkon arrestimin e dy kriminelëve serbë, Serbia nuk po bashkëpunon me Tribunalin

Haga sërish kërkon arrestimin e dy kriminelëve serbë, Serbia nuk po bashkëpunon me Tribunalin

Serbia