LAJMI I FUNDIT:

Gripi

174 Artikuj

Pandemia e ardhshme ka shumë të ngjarë të shkaktohet nga gripi

Pandemia e ardhshme ka shumë të ngjarë të shkaktohet nga gripi

Shëndetësi Lajme
A mund të ftohemi nëse dalim me flokë të lagur?

A mund të ftohemi nëse dalim me flokë të lagur?

Këshilla mjekësore
Epidemia e gripit arrin pikun në Shqipëri

Epidemia e gripit arrin pikun në Shqipëri

Shqipëri
Gripi dhe ftohja e zakonshme

Gripi dhe ftohja e zakonshme

Temat Javore
Gripi në Shqipëri ende në kulm, trefishim të infeksioneve në Kukës

Gripi në Shqipëri ende në kulm, trefishim të infeksioneve në Kukës

Shqipëri
Gripi arrin pikun në Shqipëri

Gripi arrin pikun në Shqipëri

Shqipëri
Çfarë saktësisht duhet të prisni nëse sëmureni me grip tani: Më e keqja është dita e dytë

Çfarë saktësisht duhet të prisni nëse sëmureni me grip tani: Më e keqja është dita e dytë

Këshilla mjekësore
Ginsengu ndihmon në parandalimin e gripit

Ginsengu ndihmon në parandalimin e gripit

Shëndetësi Lajme
Shënohet viktima e parë nga gripi në Shqipëri

Shënohet viktima e parë nga gripi në Shqipëri

Shqipëri
Valë infektimesh nga gripi në Shqipëri, rekomandohet vendosja e maskave ku ka grumbullime

Valë infektimesh nga gripi në Shqipëri, rekomandohet vendosja e maskave ku ka grumbullime

Shqipëri
Pesë mënyrat për ta shmangur ftohjen dhe gripin

Pesë mënyrat për ta shmangur ftohjen dhe gripin

Këshilla mjekësore
Dhjetë vendet ku keni më shumë gjasa të prekeni nga gripi

Dhjetë vendet ku keni më shumë gjasa të prekeni nga gripi

Këshilla mjekësore
Nga ftohja e zakonshme te kolla e mirë – sëmundjet sezonale që mund t’jua prishin festat

Nga ftohja e zakonshme te kolla e mirë – sëmundjet sezonale që mund t’jua prishin festat

Shëndetësi Lajme
Gjermania goditet nga vala e infeksioneve nga virusi i frymëmarrjes

Gjermania goditet nga vala e infeksioneve nga virusi i frymëmarrjes

Evropa
Gjumi i pamjaftueshëm dhe rritja e rrezikut të prekjes nga virozat

Gjumi i pamjaftueshëm dhe rritja e rrezikut të prekjes nga virozat

Shëndetësi Lajme
Pamje që tregojnë spitalet e mbushura plot me fëmijë pas shpërthimit të “pneumonisë misterioze” në Kinë

Pamje që tregojnë spitalet e mbushura plot me fëmijë pas shpërthimit të “pneumonisë misterioze” në Kinë

Azia
A duhet të pimë kafe kur jemi të sëmurë?

A duhet të pimë kafe kur jemi të sëmurë?

Shëndetësi Lajme
Shenjat dhe simptomat e gjashtë infeksioneve që fëmijët mund t’i marrin gjatë dimrit e të cilat çdo prind duhet t’i dijë

Shenjat dhe simptomat e gjashtë infeksioneve që fëmijët mund t’i marrin gjatë dimrit e të cilat çdo prind duhet t’i dijë

Këshilla mjekësore
Çfarë të hani për ta forcuar sistemin imunitar këtë vjeshtë

Çfarë të hani për ta forcuar sistemin imunitar këtë vjeshtë

Ushqim i shëndetshëm
Pesë gjërat që mjekët nuk i bëjnë gjatë sezonit të të ftohtit dhe gripit

Pesë gjërat që mjekët nuk i bëjnë gjatë sezonit të të ftohtit dhe gripit

Këshilla mjekësore
Gabimet që duhen shmangur kur sëmureni me grip

Gabimet që duhen shmangur kur sëmureni me grip

Këshilla mjekësore
Si të dini a e keni gripin, flamën apo alergjinë

Si të dini a e keni gripin, flamën apo alergjinë

Këshilla mjekësore
Çorapet me uthull, janë ndihmesë e madhe në shërimin e gripit

Çorapet me uthull, janë ndihmesë e madhe në shërimin e gripit

Mjekësi alternative
Pacientët me virozë mbushin qendrat e mjekësisë familjare

Pacientët me virozë mbushin qendrat e mjekësisë familjare

Shëndetësi