LAJMI I FUNDIT:

Greva

230 Artikuj

Greva e punëtorëve teknikë në Universitetin e Prishtinës, çka thonë grevistët, pronari i kompanisë dhe kryesindikalisti

Greva e punëtorëve teknikë në Universitetin e Prishtinës, çka thonë grevistët, pronari i kompanisë dhe kryesindikalisti

Kosovë
“Greva e bardhë” fillon në Kroaci, gjyqtarët dhe prokurorët pezullojnë punën deri më 2 shkurt

“Greva e bardhë” fillon në Kroaci, gjyqtarët dhe prokurorët pezullojnë punën deri më 2 shkurt

Kroacia
UAW thotë se grevat e reja në Detroit Three do të vijnë pa paralajmërim

UAW thotë se grevat e reja në Detroit Three do të vijnë pa paralajmërim

Auto Lajme
UAW nuk e zgjeron grevën, por tregon që ata pothuajse e mbyllën fabrikën e GM në Arlington

UAW nuk e zgjeron grevën, por tregon që ata pothuajse e mbyllën fabrikën e GM në Arlington

Auto Lajme
UAW zgjeron grevat kundër GM dhe Stellantis, por kursen Ford-in

UAW zgjeron grevat kundër GM dhe Stellantis, por kursen Ford-in

Auto Lajme
Biden të martën viziton Miçiganin për të mbështetur grevën e UAW , një ditë para Trumpit

Biden të martën viziton Miçiganin për të mbështetur grevën e UAW , një ditë para Trumpit

Auto Lajme
Shkroi një koment ofendues për sindikatën UAW – pushohet nga puna punonjësi i përfaqësisë së Ford

Shkroi një koment ofendues për sindikatën UAW – pushohet nga puna punonjësi i përfaqësisë së Ford

Auto Lajme
Punëtorët e UAW nisin një grevë të paprecedent ndaj të gjithë prodhuesve të veturave të grupit Big Three

Punëtorët e UAW nisin një grevë të paprecedent ndaj të gjithë prodhuesve të veturave të grupit Big Three

Auto Lajme
SBASHK: E tmerrshme të ndëshkohen minatorët grevistë të Trepçës

SBASHK: E tmerrshme të ndëshkohen minatorët grevistë të Trepçës

Të Tjera
Anulohen qindra fluturime si pasojë e grevës në Itali

Anulohen qindra fluturime si pasojë e grevës në Itali

Botë
Minatorët e Trepçës hyjnë në grevë, nuk u janë ekzekutuar ende pagat e muajit qershor

Minatorët e Trepçës hyjnë në grevë, nuk u janë ekzekutuar ende pagat e muajit qershor

Financa
Punonjësit e DAP në Maqedoni kërcënojnë me grevë

Punonjësit e DAP në Maqedoni kërcënojnë me grevë

Maqedonia e Veriut
Punëtorët e hekurudhave të Gjermanisë njoftojnë grevë dyditore

Punëtorët e hekurudhave të Gjermanisë njoftojnë grevë dyditore

Botë
Grevë e madhe e infermierëve në Britani të Madhe, kërkojnë rritje të pagave

Grevë e madhe e infermierëve në Britani të Madhe, kërkojnë rritje të pagave

Evropa
Sindikata e QKUK-së proteston për pakënaqësitë për koeficientin e pagave

Sindikata e QKUK-së proteston për pakënaqësitë për koeficientin e pagave

Financa
Punëtorët e KEK-ut kërkojnë rritje të pagave, kërcënojnë me grevë 8 orëshe

Punëtorët e KEK-ut kërkojnë rritje të pagave, kërcënojnë me grevë 8 orëshe

Financa
Paralajmërohet grevë masive nga sindikatat e transportit dhe hekurudhave në të gjithë Gjermaninë

Paralajmërohet grevë masive nga sindikatat e transportit dhe hekurudhave në të gjithë Gjermaninë

Botë
Punëtorët e KEK-ut kërkojnë rritje të pagave, kërcënojnë me grevë

Punëtorët e KEK-ut kërkojnë rritje të pagave, kërcënojnë me grevë

Financa
Ndërpritet greva e punëtorëve të KRM ‘Pastrimi’, Komuna e Prishtinës thotë se u është rritur paga për 70 euro

Ndërpritet greva e punëtorëve të KRM ‘Pastrimi’, Komuna e Prishtinës thotë se u është rritur paga për 70 euro

Financa
Sërish greva të punëtorëve në disa aeroporte gjermane

Sërish greva të punëtorëve në disa aeroporte gjermane

Botë
Francezët në protesta dhe greva, kundërshtojnë moshën e pensionimit

Francezët në protesta dhe greva, kundërshtojnë moshën e pensionimit

Botë
Grevat e punëtorëve anulojnë qindra fluturime në aeroportet gjermane

Grevat e punëtorëve anulojnë qindra fluturime në aeroportet gjermane

Botë
Francezët kundërshtojnë rritjen e moshës së pensionimit, planifikojnë mbajtjen e grevave dhe protestave

Francezët kundërshtojnë rritjen e moshës së pensionimit, planifikojnë mbajtjen e grevave dhe protestave

Botë
Sindikata gjermane u bën thirrje punëtorëve të Amazonit të vazhdojnë grevën para Krishtlindjeve

Sindikata gjermane u bën thirrje punëtorëve të Amazonit të vazhdojnë grevën para Krishtlindjeve

Botë