LAJMI I FUNDIT:

Greg Delawie

375 Artikuj

Ish-ambasadori Delawie iu bën thirrje pesë vendeve të BE-së që ta njohin Kosovën

Ish-ambasadori Delawie iu bën thirrje pesë vendeve të BE-së që ta njohin Kosovën

Kosovë
Delawie: Uashingtoni nuk po e sheh bashkëpunimin e duhur nga Qeveria e Kosovës

Delawie: Uashingtoni nuk po e sheh bashkëpunimin e duhur nga Qeveria e Kosovës

Kosovë
Ish-ambasadori Delawie: Shpresoj se Qeveria e Kosovës do të rishqyrtojë lëvizjen e saj për Klan Kosovën

Ish-ambasadori Delawie: Shpresoj se Qeveria e Kosovës do të rishqyrtojë lëvizjen e saj për Klan Kosovën

Kosovë
Ish-ambasadori amerikan në Kosovë, Delawie: Serbia aktualisht është e humbur për Evropën

Ish-ambasadori amerikan në Kosovë, Delawie: Serbia aktualisht është e humbur për Evropën

Serbia
Pas dorëheqjes së Kryeprokurorit të Speciales në Hagë, reagon ish-ambasadori amerikan Greg Delawie

Pas dorëheqjes së Kryeprokurorit të Speciales në Hagë, reagon ish-ambasadori amerikan Greg Delawie

Drejtësi
Ish-ambasadori amerikan, Delawie: Mosmarrëveshja nuk ka të bëjë me targat, por me refuzimin e Serbisë për ta njohur pavarësinë dhe sovranitetin e Kosovës

Ish-ambasadori amerikan, Delawie: Mosmarrëveshja nuk ka të bëjë me targat, por me refuzimin e Serbisë për ta njohur pavarësinë dhe sovranitetin e Kosovës

Kosovë
Ish-ambasadori amerikan Delawie: Serbia është kërcënim për paqen në Ballkan, jo Kosova

Ish-ambasadori amerikan Delawie: Serbia është kërcënim për paqen në Ballkan, jo Kosova

Kosovë
Ish-ambasadori amerikan në Kosovë reagon pas kërcënimit me vrasje të Dick Martyt nga strukturat serbe të sigurisë

Ish-ambasadori amerikan në Kosovë reagon pas kërcënimit me vrasje të Dick Martyt nga strukturat serbe të sigurisë

Kosovë
Sveçla: Sulmi ndaj Kongresit Amerikan nuk mund të krahasohet me hedhjen gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës

Sveçla: Sulmi ndaj Kongresit Amerikan nuk mund të krahasohet me hedhjen gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës

Politikë
Ish-ambasadori amerikan në Kosovë, frikësohet se Trumpi mund të bëjë puç për të mbetur president

Ish-ambasadori amerikan në Kosovë, frikësohet se Trumpi mund të bëjë puç për të mbetur president

Amerika
Mbyllen dy lokale masazhi në Ferizaj

Mbyllen dy lokale masazhi në Ferizaj

Komunat
Delawie: Çelësi i së ardhmes së Kosovës, në duart e qytetarëve dhe udhëheqësve të saj

Delawie: Çelësi i së ardhmes së Kosovës, në duart e qytetarëve dhe udhëheqësve të saj

Kosovë
Delawie-Jevtiq: Dialogu, rruga e vetme për zgjidhjen e problemit

Delawie-Jevtiq: Dialogu, rruga e vetme për zgjidhjen e problemit

Kosovë
Vërejtjet e fundit të ambasadorit Delawie për liderët kosovarë

Vërejtjet e fundit të ambasadorit Delawie për liderët kosovarë

Kosovë
Delawie politikanëve kosovarë: Nuk keni kë ta fajësoni për dështimet tuaja

Delawie politikanëve kosovarë: Nuk keni kë ta fajësoni për dështimet tuaja

Kosovë
Thaçi në pritjen e ambasadorit Delawie: Kosova do të jetë shtëpia e jote e dytë

Thaçi në pritjen e ambasadorit Delawie: Kosova do të jetë shtëpia e jote e dytë

Kosovë
Delawie: Kosova e Serbia të arrijnë marrëveshje të qëndrueshme

Delawie: Kosova e Serbia të arrijnë marrëveshje të qëndrueshme

Politikë
Delawie: Millosheviq solli vetëm mjerim dhe vdekje në Ballkan

Delawie: Millosheviq solli vetëm mjerim dhe vdekje në Ballkan

Kosovë
Delawie për listat e veteranëve: Kur do të ndalen politikanët së ndërhyri?

Delawie për listat e veteranëve: Kur do të ndalen politikanët së ndërhyri?

Kosovë
Thaçi: Kosova përjetësisht i është mirënjohëse SHBA-ve

Thaçi: Kosova përjetësisht i është mirënjohëse SHBA-ve

Politikë
Haradinaj: Delawie, një mik i madh dhe besnik i Kosovës

Haradinaj: Delawie, një mik i madh dhe besnik i Kosovës

Kosovë
Delawie: Politikanët të qëndrojnë jashtë proceseve gjyqësore

Delawie: Politikanët të qëndrojnë jashtë proceseve gjyqësore

Kosovë
Veseli pret Delawien: Miqësia me SHBA-të, tashmë është e çimentuar dhe e pakthyeshme

Veseli pret Delawien: Miqësia me SHBA-të, tashmë është e çimentuar dhe e pakthyeshme

Kosovë
Veseli takon sot ambasadorin Delawie

Veseli takon sot ambasadorin Delawie

Kosovë