LAJMI I FUNDIT:

Google Maps

78 Artikuj

Një truk i fshehur i Google Maps – që shumë pak njerëz e dinë

Një truk i fshehur i Google Maps – që shumë pak njerëz e dinë

Aplikacione
Cilat harta për vetura janë më të mirat?

Cilat harta për vetura janë më të mirat?

Lajme Teknologji
Google ridizajnon aplikacionin e navigimit Google Maps

Google ridizajnon aplikacionin e navigimit Google Maps

Lajme Teknologji
Ky është vendi që është i ‘padukshëm’ në Google Maps

Ky është vendi që është i ‘padukshëm’ në Google Maps

Kuriozitete
Parisi me kërkesë speciale për Google Maps shkaku i Lojërave Olimpike

Parisi me kërkesë speciale për Google Maps shkaku i Lojërave Olimpike

Lajme Teknologji
Google Maps do të bezdisë shumë njerëz: Një funksion i njohur po ndërpritet, a e keni përdorur atë?

Google Maps do të bezdisë shumë njerëz: Një funksion i njohur po ndërpritet, a e keni përdorur atë?

Lajme Teknologji
Google Maps me veçori të re dhe një përmirësim

Google Maps me veçori të re dhe një përmirësim

Lajme Teknologji
Google Maps bëri një ndryshim që nuk u pëlqen përdoruesve

Google Maps bëri një ndryshim që nuk u pëlqen përdoruesve

Lajme Teknologji
Porsche do të integrojë Google Maps dhe aplikacione të tjera në modelet e saj të ardhshme

Porsche do të integrojë Google Maps dhe aplikacione të tjera në modelet e saj të ardhshme

Auto Lajme
Shtëpia e Bardhë, Google Maps dhe Google Arts&Culture kanë lansuar një turne të ri virtual në Shtëpinë e Bardhë

Shtëpia e Bardhë, Google Maps dhe Google Arts&Culture kanë lansuar një turne të ri virtual në Shtëpinë e Bardhë

Lajme Teknologji
Google ka përmirësuar aplikacionin Maps me një sërë veçorish të AI, përfshirë Immersive View

Google ka përmirësuar aplikacionin Maps me një sërë veçorish të AI, përfshirë Immersive View

Aplikacione
Google çaktivizon përkohësisht “gjendjen e trafikut Live” në aplikacionet e shërbimit të hartës në Izrael

Google çaktivizon përkohësisht “gjendjen e trafikut Live” në aplikacionet e shërbimit të hartës në Izrael

Aplikacione
Braziliania e kap të dashurin duke e tradhtuar përmes Google Maps

Braziliania e kap të dashurin duke e tradhtuar përmes Google Maps

Fun Lajme
Google paditet nga një familje nga Karolina e Veriut pas vdekjes së një burri i cili ra nga një urë, pasi ndoqi udhëzimet e Google Maps

Google paditet nga një familje nga Karolina e Veriut pas vdekjes së një burri i cili ra nga një urë, pasi ndoqi udhëzimet e Google Maps

Aplikacione
Vetura e Google Street View përplaset gjatë ndjekjes nga policia amerikane

Vetura e Google Street View përplaset gjatë ndjekjes nga policia amerikane

Auto Fun
Android Auto sjell përditësimin e Google Maps dhe Google Assistant

Android Auto sjell përditësimin e Google Maps dhe Google Assistant

Auto Lajme
Si mund ta “mjegulloni” shtëpinë tuaj në Google Street View?

Si mund ta “mjegulloni” shtëpinë tuaj në Google Street View?

Lajme Teknologji
Makinat Porsche së shpejti mund të mbështesin aplikacionet e pavarura të Google

Makinat Porsche së shpejti mund të mbështesin aplikacionet e pavarura të Google

Auto Lajme
Navigimi i Google Maps në Wear OS tani funksionon pa telefon

Navigimi i Google Maps në Wear OS tani funksionon pa telefon

Lajme Teknologji
Google Maps tani ju ndihmon të gjeni stacione karikimi për veturat elektrike

Google Maps tani ju ndihmon të gjeni stacione karikimi për veturat elektrike

EVs
Amerikanja i lë njerëzit gojëhapur pasi pretendon se dallon ‘alien’ në sediljen e pasme të makinës

Amerikanja i lë njerëzit gojëhapur pasi pretendon se dallon ‘alien’ në sediljen e pasme të makinës

Fun Lajme
Gruaja u kap nga Google Street View në të njëjtin vend pas nëntë viteve

Gruaja u kap nga Google Street View në të njëjtin vend pas nëntë viteve

Lajme Teknologji
Google Maps më në fund lanson Street View në Indi pas 11-vjet pritjeje

Google Maps më në fund lanson Street View në Indi pas 11-vjet pritjeje

Aplikacione
Google Maps tani ofron pamje ajrore 3D të monumenteve të famshme në botë

Google Maps tani ofron pamje ajrore 3D të monumenteve të famshme në botë

Aplikacione