LAJMI I FUNDIT:

Gjykata

206 Artikuj

Drama në Londër, zjarr në ndërtesën e gjykatës – evakuohen punonjësit

Drama në Londër, zjarr në ndërtesën e gjykatës – evakuohen punonjësit

Evropa
Avokati: Kush jep para fiton procesin gjyqësor në Shqipëri, të tjerët pas vdekjes

Avokati: Kush jep para fiton procesin gjyqësor në Shqipëri, të tjerët pas vdekjes

Shqipëri
Xhemal Loka flet në Gjykatë: Na kërcënonte familja e Bedries, e fala për TikTok-un

Xhemal Loka flet në Gjykatë: Na kërcënonte familja e Bedries, e fala për TikTok-un

Shqipëri
Në vitin 2023 kishte vrasje mizore, dënime me burgim të përjetshëm e gjykime që do të vazhdojnë këtë vit

Në vitin 2023 kishte vrasje mizore, dënime me burgim të përjetshëm e gjykime që do të vazhdojnë këtë vit

Drejtësi
Berisha në arrest shtëpie, Rama reagon për herë të parë: S’është fitore arrestimi i dikujt, drejtësi do të ketë kur të gjykohet

Berisha në arrest shtëpie, Rama reagon për herë të parë: S’është fitore arrestimi i dikujt, drejtësi do të ketë kur të gjykohet

Shqipëri
Mbahet sot seanca e ish-kryeministrit Sali Berisha, gjykata pritet të vendosë për masën e arrestit

Mbahet sot seanca e ish-kryeministrit Sali Berisha, gjykata pritet të vendosë për masën e arrestit

Shqipëri
Damati: Mesatarisht 8 vjet u duhen gjykatave për ta zgjidhur një lëndë

Damati: Mesatarisht 8 vjet u duhen gjykatave për ta zgjidhur një lëndë

Drejtësi
Gjykatat në Kosovë “nuk e zbatuan udhëzuesin” në dënimet për terrorizëm

Gjykatat në Kosovë “nuk e zbatuan udhëzuesin” në dënimet për terrorizëm

Drejtësi
Goditi me sëpatë në kokë 33 vjeçarin në Kavajë, lihet në burg autori

Goditi me sëpatë në kokë 33 vjeçarin në Kavajë, lihet në burg autori

Shqipëri
Nuk respektoi urdhrin mbrojtës, djali ia merr 300 euro nënës së tij në Gjakovë

Nuk respektoi urdhrin mbrojtës, djali ia merr 300 euro nënës së tij në Gjakovë

Kronika e Zezë
Shtyhet seanca gjyqësore për rusin e shumëkërkuar, avokati: Kokunov ka kërkuar azil në Shqipëri

Shtyhet seanca gjyqësore për rusin e shumëkërkuar, avokati: Kokunov ka kërkuar azil në Shqipëri

Shqipëri
Gjyqi ndaj rusit të shumëkërkuar, forcat speciale rrethojnë Gjykatën e Shkodrës

Gjyqi ndaj rusit të shumëkërkuar, forcat speciale rrethojnë Gjykatën e Shkodrës

Shqipëri
Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, gjykata serbe ia ndalon shkuarjen në Kosovë

Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, gjykata serbe ia ndalon shkuarjen në Kosovë

Kosovë
Plagosi efektivin e policisë në Tiranë, Bozhanaj del para gjykatës

Plagosi efektivin e policisë në Tiranë, Bozhanaj del para gjykatës

Shqipëri
“Censurimi i kulturës”: Gjykata në Serbi ndaloi filmat e autorit shqiptar

“Censurimi i kulturës”: Gjykata në Serbi ndaloi filmat e autorit shqiptar

Lugina
Vranë me thikë 32-vjeçaren në Durrës, lihen në burg të arrestuarit

Vranë me thikë 32-vjeçaren në Durrës, lihen në burg të arrestuarit

Shqipëri
Klan Kosova: Vendimi i MINT është i papranueshëm, do të ankohemi në gjykatën kompetente

Klan Kosova: Vendimi i MINT është i papranueshëm, do të ankohemi në gjykatën kompetente

Kosovë
U akuzua për shpifje ndaj figurës së Xhafer Devës, Gjykata e Berlinit hedh poshtë padinë për ambasadorin gjerman, Jorn Rohde

U akuzua për shpifje ndaj figurës së Xhafer Devës, Gjykata e Berlinit hedh poshtë padinë për ambasadorin gjerman, Jorn Rohde

Kosovë
Dënohet me burgim për vrasjen e 11-vjeçares dhe dados së saj, burri nga Florida godet me bërryl në fytyrë avokatin e tij në sallën e gjyqit

Dënohet me burgim për vrasjen e 11-vjeçares dhe dados së saj, burri nga Florida godet me bërryl në fytyrë avokatin e tij në sallën e gjyqit

Amerika
“Luftimi” i korrupsionit zyrtar ndaj personave jozyrtarë, huqjet e prokurorisë dhe gjykatës

“Luftimi” i korrupsionit zyrtar ndaj personave jozyrtarë, huqjet e prokurorisë dhe gjykatës

Drejtësi
Mesatarisht 1 mijë lëndë gjyqësore vjetërsohen çdo vit në të gjitha gjykatat e Maqedonisë

Mesatarisht 1 mijë lëndë gjyqësore vjetërsohen çdo vit në të gjitha gjykatat e Maqedonisë

Maqedonia e Veriut
Dënohet avokati që e shantazhoi Balotellin

Dënohet avokati që e shantazhoi Balotellin

Ndërkombëtare
Beleri del në gjyq të hënën, çfarë ndodhë me mandatin e kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës

Beleri del në gjyq të hënën, çfarë ndodhë me mandatin e kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës

Shqipëri
Rrahu kunatën brenda gjykatës, arrestohet në flagrancë 72-vjeçari në Shkodër

Rrahu kunatën brenda gjykatës, arrestohet në flagrancë 72-vjeçari në Shkodër

Shqipëri