LAJMI I FUNDIT:

Gjykata Themelore në Prishtinë

388 Artikuj

Një muaj paraburgim ndaj serbit që dyshohet se bashkë me një grup gjuajtën me armë Policinë e Kosovës

Një muaj paraburgim ndaj serbit që dyshohet se bashkë me një grup gjuajtën me armë Policinë e Kosovës

Drejtësi
Apeli ia vërteton dënimin me burgim të përjetshëm të akuzuarit për vrasjen e 15-vjeçarit dhe babait të tij

Apeli ia vërteton dënimin me burgim të përjetshëm të akuzuarit për vrasjen e 15-vjeçarit dhe babait të tij

Drejtësi
Rënia e kulmit nga objekti i Komunës së Prishtinës, zyrtarit të kompanisë i hiqet masa e arrestit shtëpiak

Rënia e kulmit nga objekti i Komunës së Prishtinës, zyrtarit të kompanisë i hiqet masa e arrestit shtëpiak

Kosovë
Dënohet me 25 vjet burgim i akuzuari për vrasjen e djalit për çështje pronësore në Podujevë

Dënohet me 25 vjet burgim i akuzuari për vrasjen e djalit për çështje pronësore në Podujevë

Kosovë
​Gjykata në Prishtinë e dënon një person me dy vjet burg për shtytje në vepra terroriste

​Gjykata në Prishtinë e dënon një person me dy vjet burg për shtytje në vepra terroriste

Kosovë
“Kush ka bo pazar me mu, kom me ju dhënë shkollë krejtve”, çka deklaroi “Kobra” pas kthimit në sallën e gjykimit

“Kush ka bo pazar me mu, kom me ju dhënë shkollë krejtve”, çka deklaroi “Kobra” pas kthimit në sallën e gjykimit

Kosovë
“Kobra” deklarohet i pafajshëm për vrasjen në Prizren, përjashtohet nga salla pasi iu drejtua njërit të akuzuar duke bërtitur

“Kobra” deklarohet i pafajshëm për vrasjen në Prizren, përjashtohet nga salla pasi iu drejtua njërit të akuzuar duke bërtitur

Kosovë
Ministrja Gërvalla deklarohet lidhur me akuzën për mosraportim të pasurisë: Jam tërësisht e pafajshme

Ministrja Gërvalla deklarohet lidhur me akuzën për mosraportim të pasurisë: Jam tërësisht e pafajshme

Kosovë
Paraburgim të dyshuarit për sulm seksual

Paraburgim të dyshuarit për sulm seksual

Kronika e Zezë
Vrasja në lokalin “Bon Vivant”, Andi Pajazitit i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

Vrasja në lokalin “Bon Vivant”, Andi Pajazitit i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

Kosovë
Akuzat për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, shtyhet seanca ndaj Sveçlës dhe të tjerëve

Akuzat për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, shtyhet seanca ndaj Sveçlës dhe të tjerëve

Drejtësi
Kthimi në rigjykim i rastit të Suzana Zogiani-Sekiraqës për vrasjen e bashkëshortit me sëpatë, reagon familja e të ndjerit

Kthimi në rigjykim i rastit të Suzana Zogiani-Sekiraqës për vrasjen e bashkëshortit me sëpatë, reagon familja e të ndjerit

Drejtësi
Një muaj paraburgim ndaj shoferes që shkaktoi aksident me fatalitet në Prishtinë

Një muaj paraburgim ndaj shoferes që shkaktoi aksident me fatalitet në Prishtinë

Drejtësi
Kërcënuan me vrasje pjesëtarët e KFOR-it në një fshat të Prizrenit, Gjykata merr vendim ndaj të dyshuarve

Kërcënuan me vrasje pjesëtarët e KFOR-it në një fshat të Prizrenit, Gjykata merr vendim ndaj të dyshuarve

Kosovë
Rasti “Veteranët”, Daut Haradinaj e quan Kurtin veteran mashtrues

Rasti “Veteranët”, Daut Haradinaj e quan Kurtin veteran mashtrues

Drejtësi
Gjykata: Sulmuesit e gazetarit Valon Syla të motivuar nga bindjet fetare

Gjykata: Sulmuesit e gazetarit Valon Syla të motivuar nga bindjet fetare

Drejtësi
Gjykata merr vendim ndaj shtatë të dyshuarve për hyrje në sistemet kompjuterike e shpëlarje parash

Gjykata merr vendim ndaj shtatë të dyshuarve për hyrje në sistemet kompjuterike e shpëlarje parash

Kosovë
Çka deklaruan ‘Kobra’ dhe të tjerët në Polici dhe Prokurori për rastin e vrasjes së të riut nga Kukësi

Çka deklaruan ‘Kobra’ dhe të tjerët në Polici dhe Prokurori për rastin e vrasjes së të riut nga Kukësi

Drejtësi
Caktohet paraburgimi për të pandehurin A.GJ, për veprën penale “Kanosja”

Caktohet paraburgimi për të pandehurin A.GJ, për veprën penale “Kanosja”

Drejtësi
Mungon prokurori, dështon shqyrtimi fillestar ndaj serbit të akuzuar për krime lufte në Kosovë

Mungon prokurori, dështon shqyrtimi fillestar ndaj serbit të akuzuar për krime lufte në Kosovë

Kosovë
Ish-kryeshefi i KPM-së dënohet me dy vite burgim dhe 5 mijë euro gjobë

Ish-kryeshefi i KPM-së dënohet me dy vite burgim dhe 5 mijë euro gjobë

Drejtësi
Çka tha në gjykatë i akuzuari për përgatitje të sulmit terrorist ndaj komunitetit LGBTI?

Çka tha në gjykatë i akuzuari për përgatitje të sulmit terrorist ndaj komunitetit LGBTI?

Drejtësi
Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Konjufcës, i akuzuar për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Konjufcës, i akuzuar për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend

Drejtësi
“Subvencionet 1”, dëshmitari rrëfen se ia dha të akuzuarit mbi 54 mijë euro ryshfet

“Subvencionet 1”, dëshmitari rrëfen se ia dha të akuzuarit mbi 54 mijë euro ryshfet

Drejtësi