LAJMI I FUNDIT:

Akuzat për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, shtyhet seanca ndaj Sveçlës dhe të tjerëve

Akuzat për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend, shtyhet seanca ndaj Sveçlës dhe të tjerëve

Është shtyrë për 26 mars seanca ndaj ministrit Xhelal Sveçla, deputetes Fitore Pacolli dhe Salih Zyba dhe ish deputetes Drita Millaku, të cilët akuzohen për hedhje të gazit lotsjellës, në vitin 2019, në Kuvendin e Kosovës.

Avokati Lavdim Salihu ka thënë se shumica nga videot që kanë pranuar nuk hapen.


“Kemi pranuar shkresën, por prej këtyre të shtatave njëra video hapet e tjera jo. E nuk mund të vazhdojmë më pa i pranuar në formatin e lexueshëm…”, tha ai.

Edhe avokatët e të dyshuarve tjerë theksuan se shumë nga shkresat e pranuara nga lexohen.

Ndryshe, gjyqtari i rastit kërkoi nga Prokuroria që brenda pesë ditësh t’i pajisë me CD/videot palët.

Seanca e radhës është caktuar 26 mars nga ora 10:00. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Regjistrimi i popullsisë, Kastrati: Disa regjistruesve u janë ndërprerë kontratat, serbët po regjistrohen vullnetarisht

Regjistrimi i popullsisë, Kastrati: Disa regjistruesve u janë ndërprerë kontratat, serbët po regjistrohen vullnetarisht

Lajme
Sulmi në Banjskë, dialogu Kosovë – Serbi, bashkëpunimi ekonomik e mbështetja për FSK-në, intervistë me Ambasadorin britanik Hargreaves

Sulmi në Banjskë, dialogu Kosovë – Serbi, bashkëpunimi ekonomik e mbështetja për FSK-në, intervistë me Ambasadorin britanik Hargreaves

Muhamet Hajrullahu

"Kolla e keqe", infektologu Ramadani tregon tri fazat që kalon i infektuari

Mirjeta Hajzeraj
Nis Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë - mbi 1 mijë pjesëmarrës nga 40 shtete të botës

Nis Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë - mbi 1 mijë pjesëmarrës nga 40 shtete të botës

Lajme
​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

Kronika e Zezë
Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Lajme
Kalo në kategori