LAJMI I FUNDIT:

Gjumi

921 Artikuj

Metoda ushtarake që ju mëson të bini në gjumë brenda pak minutave

Metoda ushtarake që ju mëson të bini në gjumë brenda pak minutave

Të tjera
Gërhitja gjatë gjumit mund të jetë shenjë e kësaj sëmundjeje

Gërhitja gjatë gjumit mund të jetë shenjë e kësaj sëmundjeje

Shëndetësi Lajme
A duhet të lahemi në mbrëmje apo në mëngjes?

A duhet të lahemi në mbrëmje apo në mëngjes?

Këshilla mjekësore
Gjithçka që duhet të dini për sindromën e “gjumit të vonuar”

Gjithçka që duhet të dini për sindromën e “gjumit të vonuar”

Këshilla mjekësore
Lajm i mirë për ata që vuajnë nga pagjumësia, një ndryshim i vogël i përditshëm mund të përmirësojë gjumin

Lajm i mirë për ata që vuajnë nga pagjumësia, një ndryshim i vogël i përditshëm mund të përmirësojë gjumin

Shëndetësi Lajme
Shkencëtarët zbuluan se sa orë në ditë duhet të ulemi, të flemë, të qëndrojmë në këmbë dhe të ushtrohemi

Shkencëtarët zbuluan se sa orë në ditë duhet të ulemi, të flemë, të qëndrojmë në këmbë dhe të ushtrohemi

Shëndetësi Lajme
Ky është efekti surprizë që ka televizori te cilësia e gjumit dhe hormonet tuaja

Ky është efekti surprizë që ka televizori te cilësia e gjumit dhe hormonet tuaja

Shëndetësi Lajme
Pse fjalët relaksuese para gjumit ndihmojnë që të flini më mirë

Pse fjalët relaksuese para gjumit ndihmojnë që të flini më mirë

Shëndetësi Lajme
Si ta mësojmë gjumin me orën e re?

Si ta mësojmë gjumin me orën e re?

Këshilla mjekësore
Zhdukni rrudhat me këtë metodë të cilën e rekomandon ekspertja

Zhdukni rrudhat me këtë metodë të cilën e rekomandon ekspertja

Bukuri dhe Kujdes
Kjo është gjëja që duhet të bëni çdo mëngjes pasi të zgjoheni nga gjumi

Kjo është gjëja që duhet të bëni çdo mëngjes pasi të zgjoheni nga gjumi

Këshilla mjekësore
Flini gjatë natës me perdet e hapura, mendojeni përsëri

Flini gjatë natës me perdet e hapura, mendojeni përsëri

Këshilla mjekësore
Dy net me gjumë të çrregullt na bëjnë të ndihemi vite më të vjetër, thotë studimi

Dy net me gjumë të çrregullt na bëjnë të ndihemi vite më të vjetër, thotë studimi

Këshilla mjekësore
Cili është pozicioni më i mirë për të fjetur, sipas ekspertit amerikan

Cili është pozicioni më i mirë për të fjetur, sipas ekspertit amerikan

Këshilla mjekësore
Veterinerët shpjegojnë pse nuk është e dëshirueshme të zgjoni qenin

Veterinerët shpjegojnë pse nuk është e dëshirueshme të zgjoni qenin

Kujdesi për kafshët
Pse nuk duhet të fleni kurrë me ‘make-up’?

Pse nuk duhet të fleni kurrë me ‘make-up’?

Bukuri dhe Kujdes
Po ndiheni më të lodhur se kurrë? Këto mund të jenë arsyet

Po ndiheni më të lodhur se kurrë? Këto mund të jenë arsyet

Këshilla mjekësore
Çfarë ndodh nëse zgjoheni çdo ditë në orën 6

Çfarë ndodh nëse zgjoheni çdo ditë në orën 6

Këshilla mjekësore
Një arsye e neveritshme pse nuk duhet të shkoni në shtrat me flokë të lagur

Një arsye e neveritshme pse nuk duhet të shkoni në shtrat me flokë të lagur

Këshilla mjekësore
Keni problem të flini? Aplikoni këto metoda përpara se të nevrikoseni

Keni problem të flini? Aplikoni këto metoda përpara se të nevrikoseni

Këshilla mjekësore
Duket e çuditshme, por ja pse ndoshta keni pasur një “sulm lumturie” para gjumit

Duket e çuditshme, por ja pse ndoshta keni pasur një “sulm lumturie” para gjumit

Shëndetësi Lajme
A ndikon vërtet magnezi në cilësinë e gjumit?

A ndikon vërtet magnezi në cilësinë e gjumit?

Këshilla mjekësore
Njerëzit tani po e kuptojnë pse fërkojnë këmbët para se të bien në gjumë

Njerëzit tani po e kuptojnë pse fërkojnë këmbët para se të bien në gjumë

Interesante
A është dushi me ujë të nxehtë një zgjedhje më e mirë se sa i ftohtë për gjumë të mirë dhe shëndet të përgjithshëm?

A është dushi me ujë të nxehtë një zgjedhje më e mirë se sa i ftohtë për gjumë të mirë dhe shëndet të përgjithshëm?

Këshilla mjekësore