LAJMI I FUNDIT:

Gjilani

77 Artikuj

Drejtori i Policisë: Ka dyshime se Valdete Bllaca, pasi kishte vrarë familjen, kishte dalë në një lokal në Gjilan

Drejtori i Policisë: Ka dyshime se Valdete Bllaca, pasi kishte vrarë familjen, kishte dalë në një lokal në Gjilan

Kosovë
Shkel rregullat e trafikut, godet çiklistin i cili më pas ndërron jetë – aktakuzë për vozitësin në Gjilan

Shkel rregullat e trafikut, godet çiklistin i cili më pas ndërron jetë – aktakuzë për vozitësin në Gjilan

Kosovë
Gjilani dhe UNICEF me marrëveshje mirëkuptimi për realizimin e të drejtave të fëmijëve

Gjilani dhe UNICEF me marrëveshje mirëkuptimi për realizimin e të drejtave të fëmijëve

Komunat
Dy libra për të harruarit

Dy libra për të harruarit

Daut Dauti
Thaçi ngushëllon familjen e vëllezërve nga Gjilani, që humbën jetën nga tërmeti

Thaçi ngushëllon familjen e vëllezërve nga Gjilani, që humbën jetën nga tërmeti

Kosovë
Sulm me dy granata dore në Gjilan, policia tregon dëmtimet që iu shkaktuan pronarit të shtëpisë

Sulm me dy granata dore në Gjilan, policia tregon dëmtimet që iu shkaktuan pronarit të shtëpisë

Kronika e Zezë
Gjilan, nga 92 për qind të votave të numëruara, prin Vetëvendosje

Gjilan, nga 92 për qind të votave të numëruara, prin Vetëvendosje

Zgjedhjet 2019
Përqindja e votuesve në shtatë komunat e mëdha deri në orën 11:00, prin Prishtina

Përqindja e votuesve në shtatë komunat e mëdha deri në orën 11:00, prin Prishtina

Zgjedhjet 2019
Gjakova e gatshme të ndihmojë me ujë të pijes banorët e rajonit të Gjilanit dhe Ferizajt

Gjakova e gatshme të ndihmojë me ujë të pijes banorët e rajonit të Gjilanit dhe Ferizajt

Komunat
Aksident në magjistralen Ferizaj – Gjilan, humb jetën një femër

Aksident në magjistralen Ferizaj – Gjilan, humb jetën një femër

Kronika e Zezë
Gjilanasit që iu prish goma në ‘Rrugën e Kombit’: Vozitësit nga Kosova e injoruan, polici shqiptar i pagoi edhe shpenzimet e gomisterit

Gjilanasit që iu prish goma në ‘Rrugën e Kombit’: Vozitësit nga Kosova e injoruan, polici shqiptar i pagoi edhe shpenzimet e gomisterit

Shqipëri
Zhvendsohet nga zhurma e qytetit në fshat: Tregimi i Arianit Sllamnikut, gjilanasit që po ndërton jetën e re me produkte bio

Zhvendsohet nga zhurma e qytetit në fshat: Tregimi i Arianit Sllamnikut, gjilanasit që po ndërton jetën e re me produkte bio

Kosovë
Gjilani sonte nis fazën e tretë të dezinsektimit thërret për kujdes bletarët

Gjilani sonte nis fazën e tretë të dezinsektimit thërret për kujdes bletarët

Komunat
Gjilani me aktivitete të ndryshme shënon “Ditën e Rinisë”

Gjilani me aktivitete të ndryshme shënon “Ditën e Rinisë”

Komunat
Haziri: Gjilani ka vështirësi me furnizim me ujin, por qytetarët nuk do mbeten pa të

Haziri: Gjilani ka vështirësi me furnizim me ujin, por qytetarët nuk do mbeten pa të

Komunat
Haziri: Jemi në pritje të qeverisë për miratimin e planit emergjent për hulumtimin e burimeve të reja ujore

Haziri: Jemi në pritje të qeverisë për miratimin e planit emergjent për hulumtimin e burimeve të reja ujore

Kosovë
Karnavalet dhe panagjyret e Gjilanit

Karnavalet dhe panagjyret e Gjilanit

Daut Dauti
Gjilani ende në gjendje emergjente të ujit të pijshëm edhe pas reshjeve të fundit

Gjilani ende në gjendje emergjente të ujit të pijshëm edhe pas reshjeve të fundit

Komunat
Syla: Administrata e Gjilanit për pesë muaj ka shqyrtuar dhe përfunduar 54 mijë lëndë

Syla: Administrata e Gjilanit për pesë muaj ka shqyrtuar dhe përfunduar 54 mijë lëndë

Komunat
Gjilani shenjëzon varrezat sipas përkatësisë së besimeve fetare

Gjilani shenjëzon varrezat sipas përkatësisë së besimeve fetare

Komunat
1820 maturantë të Gjilanit i nënshtrohen testit të maturës, procesi ecën mbarë

1820 maturantë të Gjilanit i nënshtrohen testit të maturës, procesi ecën mbarë

Kosovë
Në Malishevë të Gjilanit vihet gurthemeli i tri shtëpive për familjet në nevojë

Në Malishevë të Gjilanit vihet gurthemeli i tri shtëpive për familjet në nevojë

Lajme
100 të rinj dhe fermer të rajonit ndërkufitar Gjilan-Kumanovë trajnohen për ndërmarrësi

100 të rinj dhe fermer të rajonit ndërkufitar Gjilan-Kumanovë trajnohen për ndërmarrësi

Të Tjera
Një i vdekur dhe 23 të lënduar nga aksidenti në Gjilan (Foto/Video)

Një i vdekur dhe 23 të lënduar nga aksidenti në Gjilan (Foto/Video)

Kronika e Zezë