LAJMI I FUNDIT:
Getinjo

Getinjo

375 Artikuj

Info

Getoar Aliu, i njohur për publikun si Getinjo është i lindur më 13 qershor të vitit 1990, në Ferizaj.

Getinjo e ka nisur karrierën që në moshë të re, ndërsa sukseset më të mëdha i arriti pasi u bë pjesë e label-it “ON Records”.

Në vitin 2018, ai dhe vëllai i tij, Mozzik, vendosin ta braktisin këtë label, duke vazhduar karrierën e tyre si solo artistë.

Vetëm pak muaj më vonë, ata hapin studion e tyre të re muzikore, të quajtur “2 Euro Music”, teksa të gjitha këngët e tyre dhe tekstet i realizojnë vetë.

Disa nga këngët më të suksesshme të Getinjos janë: “Kaos”, “No”, “Sexy”, “Tony Montana” (Feat. Mozzik), etj.

Getinjo publikon fotografi nga “burgu”: Allah falëm, sepse kemi me i mërzit zullumqarët

Getinjo publikon fotografi nga “burgu”: Allah falëm, sepse kemi me i mërzit zullumqarët

Muzikë
Vivien flet për ndarjen nga Getinjo dhe varësinë e tij nga bixhozi: Kam hequr shumë dhe jam munduar me të gjitha

Vivien flet për ndarjen nga Getinjo dhe varësinë e tij nga bixhozi: Kam hequr shumë dhe jam munduar me të gjitha

Yjet
“‘Pijet energjike’ janë rrenë, namazi të jep krahë” – Getinjo tregon se po i përkushtohet fesë islame

“‘Pijet energjike’ janë rrenë, namazi të jep krahë” – Getinjo tregon se po i përkushtohet fesë islame

Yjet
Në prag të Ramazanit, Getinjo publikon një fotografi duke falur namazin në xhami

Në prag të Ramazanit, Getinjo publikon një fotografi duke falur namazin në xhami

Yjet
Getinjo për vrasjen e 18 vjeçarit:  Nuk zgjidhen gjërat me shkrime e komente oj shoqëri, dënimi duhet të ekzistoj

Getinjo për vrasjen e 18 vjeçarit: Nuk zgjidhen gjërat me shkrime e komente oj shoqëri, dënimi duhet të ekzistoj

Yjet
Getinjo: Edona është definitivisht pasqyrë e tmerrshme e njeriut në fjalor

Getinjo: Edona është definitivisht pasqyrë e tmerrshme e njeriut në fjalor

Yjet
Yjet e famshëm urojnë Vitin e Ri dhe liberalizimin e vizave për Kosovën

Yjet e famshëm urojnë Vitin e Ri dhe liberalizimin e vizave për Kosovën

Yjet
Kush krijoi lidhje e kush i dha fund në 2023? Romancat e reja e ndarjet që tronditën shoubizin shqiptar

Kush krijoi lidhje e kush i dha fund në 2023? Romancat e reja e ndarjet që tronditën shoubizin shqiptar

Egzona Shigjeqi
Getinjo tallet me Bleron pas largimit nga BBVK, e quan “Getinjo i Aliexpressit”

Getinjo tallet me Bleron pas largimit nga BBVK, e quan “Getinjo i Aliexpressit”

Yjet
“Rolls Royce Cullinan”- Getinjo dhe Mozzik nuk kanë të ndalur, bëhen me një tjetër makinë luksoze

“Rolls Royce Cullinan”- Getinjo dhe Mozzik nuk kanë të ndalur, bëhen me një tjetër makinë luksoze

Yjet
Getinjo ‘thumboi’ kolegët për Halloween: Disa ‘reperë’ mund të vishen si reperë

Getinjo ‘thumboi’ kolegët për Halloween: Disa ‘reperë’ mund të vishen si reperë

Yjet
Getinjo flet rreth Big Brother VIP Kosova 2: Përse askush nuk po i përmend banorët e edicionit të parë?

Getinjo flet rreth Big Brother VIP Kosova 2: Përse askush nuk po i përmend banorët e edicionit të parë?

Yjet
Publikon një fotografi të Edona James, Getinjo ‘thumbon’ Bleron: Kësaj here mos dështo

Publikon një fotografi të Edona James, Getinjo ‘thumbon’ Bleron: Kësaj here mos dështo

Yjet
“Ne jemi perandori”- Getinjo reagon pasi shtëpia e Mozzikut ishte pre e hajdutëve

“Ne jemi perandori”- Getinjo reagon pasi shtëpia e Mozzikut ishte pre e hajdutëve

Yjet
Getinjo kërkon nga ndjekësit që ta lënë ish-lidhjen e tij me Vivien Thanon: Mos e fyeni askënd

Getinjo kërkon nga ndjekësit që ta lënë ish-lidhjen e tij me Vivien Thanon: Mos e fyeni askënd

Yjet
Getinjo reagon sërish ndaj deklaratave të Vivien: Jemi ndarë për arsye tjera, paska gabuar që të kam dashur

Getinjo reagon sërish ndaj deklaratave të Vivien: Jemi ndarë për arsye tjera, paska gabuar që të kam dashur

Yjet
Tha se i ndau varësia e tij për bixhozin, Getinjo reagon ndaj deklaratave të Vivien

Tha se i ndau varësia e tij për bixhozin, Getinjo reagon ndaj deklaratave të Vivien

Yjet
E përlotur Vivien zbulon arsyen e ndarjes nga Getinjo: Ishte i fiksuar pas bixhozit

E përlotur Vivien zbulon arsyen e ndarjes nga Getinjo: Ishte i fiksuar pas bixhozit

Yjet
Getinjo rikthehet me projekt të ri, publikon “Hala”

Getinjo rikthehet me projekt të ri, publikon “Hala”

Muzikë
Getinjo publikon fotografi me CBD: Stop drogës

Getinjo publikon fotografi me CBD: Stop drogës

Yjet
Përflitet për ndarje nga Getinjo, Vivien: Pas një muaji, netëve pa gjumë u erdhi fundi

Përflitet për ndarje nga Getinjo, Vivien: Pas një muaji, netëve pa gjumë u erdhi fundi

Yjet
Getinjo dhe Vivien shkëlqejnë përkrah njëri-tjetrit

Getinjo dhe Vivien shkëlqejnë përkrah njëri-tjetrit

Yjet
Getinjo dhe Vivien në pushime së bashku, shfaqen të përqafuar në pishinë

Getinjo dhe Vivien në pushime së bashku, shfaqen të përqafuar në pishinë

Yjet
Getinjo ‘thumbon’ Loredanën pas lidhjes së re me Karim Adeyemin?

Getinjo ‘thumbon’ Loredanën pas lidhjes së re me Karim Adeyemin?

Yjet