LAJMI I FUNDIT:

Getinjo publikon fotografi nga “burgu”: Allah falëm, sepse kemi me i mërzit zullumqarët

Getinjo publikon fotografi nga “burgu”: Allah falëm, sepse kemi me i mërzit zullumqarët
Foto: Getinjo/Instagram

Reperi i njohur nga Ferizaj, Getinjo, ka shpërndarë një imazh intrigues në llogarinë e tij zyrtare në Instagram, duke i lënë fansat të aludojnë për projektin e ri muzikor.

Fotografia, e cila duket të jetë marrë nga xhirimet e videos së tij më të re, paraqet reperin e veshur si një i burgosur, të rrethuar nga dy gardianë, duke aluduar në një narrativë që lidhet me jetën në burg.


Komenti “Allah falëm, sepse kemi me i mërzit zullumqarët” që shoqëron imazhin në InstaStory e bën akoma më interesante pritjen për detajet dhe kontekstin e këngës.

Foto: Getinjo/InstaStory

Fjala “zullumqarë”, që në shqip mund të përkthehet si “të padrejtët” apo “opresorët”, sugjeron një temë të mundshme të drejtësisë sociale ose luftës kundër padrejtësisë, një motiv i zakonshëm në muzikën e reperëve.

Vivien flet për ndarjen nga Getinjo dhe varësinë e tij nga bixhozi: Kam hequr shumë dhe jam munduar me të gjitha
Lexo po ashtu Vivien flet për ndarjen nga Getinjo dhe varësinë e tij nga bixhozi: Kam hequr shumë dhe jam munduar me të gjitha

Ndërsa Getinjo është njohur për tekste interesante dhe një stil unik në skenën rap shqiptare, kjo foto paralajmëruese ndez kuriozitetin e publikut për muzikën dhe mesazhin që mund të përmbajë klipi i ri.

Skenat e realizuara në një ambient që do të imitojë një burg shtojnë një element të fortë vizual që pritet të përcjellë fuqinë e mesazhit lirik të reperit. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Magazina
Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Magazina
Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Magazina
Romeo Veshaj reagon pas eliminimit nga Big Brother: U jam mirënjohës të gjithëve, ju dua shumë

Romeo Veshaj reagon pas eliminimit nga Big Brother: U jam mirënjohës të gjithëve, ju dua shumë

Magazina
Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Magazina
Njihet për veshjet luksoze - Françeska Murati me dukjen më të shtrenjtë në finalen e Big Brother

Njihet për veshjet luksoze - Françeska Murati me dukjen më të shtrenjtë në finalen e Big Brother

Magazina
Kalo në kategori