LAJMI I FUNDIT:

FSB

88 Artikuj

FBI-ja çaktivizon rrjetin e programeve të përdorura nga spiunët e FSB-së ruse

FBI-ja çaktivizon rrjetin e programeve të përdorura nga spiunët e FSB-së ruse

Amerika
Amerikanët i vendosin sanksionet FSB-së ruse dhe inteligjencës iraniane

Amerikanët i vendosin sanksionet FSB-së ruse dhe inteligjencës iraniane

Amerika
Opozitari rus Vladimir Kara-Murza dënohet me 25 vite burg – si ishte spiunuar në Beograd nga Aleksandar Vulini?

Opozitari rus Vladimir Kara-Murza dënohet me 25 vite burg – si ishte spiunuar në Beograd nga Aleksandar Vulini?

Serbia
Një ndërtesë e FSB-së ruse përfshihet nga zjarri

Një ndërtesë e FSB-së ruse përfshihet nga zjarri

Evropa
U shtir si instruktor dhe trajnonte ushtarët e Kievit, spiuni rus arrestohet nga Shërbimi Sekret i Ukrainës  

U shtir si instruktor dhe trajnonte ushtarët e Kievit, spiuni rus arrestohet nga Shërbimi Sekret i Ukrainës  

Evropa
Ish-zyrtari i FSB-së: Shumë në ushtrinë ruse janë të pakënaqur me Putinin, peshkut i vie era nga koka

Ish-zyrtari i FSB-së: Shumë në ushtrinë ruse janë të pakënaqur me Putinin, peshkut i vie era nga koka

Evropa
E-mailet që “rrodhën” nga një sinjalizues brenda FSB-së, tregojnë se mund të ketë luftë civile në mesin e njerëzve më të besuar të Putinit

E-mailet që “rrodhën” nga një sinjalizues brenda FSB-së, tregojnë se mund të ketë luftë civile në mesin e njerëzve më të besuar të Putinit

Evropa
Njësia për operacione speciale e ushtrisë ukrainase, neutralizon agjentët rusë – fshiheshin nën petkun e civilit

Njësia për operacione speciale e ushtrisë ukrainase, neutralizon agjentët rusë – fshiheshin nën petkun e civilit

Evropa
FSB-ja arreston drejtorin e një fabrike të aeroplanëve në Moskë, nën dyshimin se kishte spiunuar për ukrainasit

FSB-ja arreston drejtorin e një fabrike të aeroplanëve në Moskë, nën dyshimin se kishte spiunuar për ukrainasit

Evropa
Rusia akuzon Ukrainën për vrasjen e vajzës së mikut të ngushtë të Putinit

Rusia akuzon Ukrainën për vrasjen e vajzës së mikut të ngushtë të Putinit

Evropa
Gabimet ruse para fillimit të pushtimit të Ukrainës, spiunët e FSB-së e kishin ditur që ukrainasit do t’ju rezistojnë – por nuk i kishin treguar Putinit

Gabimet ruse para fillimit të pushtimit të Ukrainës, spiunët e FSB-së e kishin ditur që ukrainasit do t’ju rezistojnë – por nuk i kishin treguar Putinit

Evropa
Ekspertët e sigurisë: Bojan Dimiq, prijës i agjenturës ruse në veri të Kosovës

Ekspertët e sigurisë: Bojan Dimiq, prijës i agjenturës ruse në veri të Kosovës

Siguri
Si u ‘fshinë’ Nikolai Patrushev dhe Sergei Shoigu nga rrethi i ngushtë i Vladimir Putinit?

Si u ‘fshinë’ Nikolai Patrushev dhe Sergei Shoigu nga rrethi i ngushtë i Vladimir Putinit?

Nga Bota
Koloneli misterioz që barte çantën e Putinit me kodet e armëve bërthamore, qëllohet me armë në shtëpinë e tij – vëllai e gjeti të plagosur

Koloneli misterioz që barte çantën e Putinit me kodet e armëve bërthamore, qëllohet me armë në shtëpinë e tij – vëllai e gjeti të plagosur

Evropa
23 skandalet e Rusisë në 23-vjetorin e hyrjes tinëzare të forcave të tyre ushtarake në Kosovë

23 skandalet e Rusisë në 23-vjetorin e hyrjes tinëzare të forcave të tyre ushtarake në Kosovë

Kosovë
Vërtetohen lidhjet e Kishës Ortodokse të Rusisë dhe Serbisë me shërbimet sekrete të vendeve të tyre

Vërtetohen lidhjet e Kishës Ortodokse të Rusisë dhe Serbisë me shërbimet sekrete të vendeve të tyre

Serbia
Spiunët rusë e prishin në mënyrë qesharake pretendimin e Vladimir Putinit për ‘komplotin e vrasjes’ ndaj gazetarit Solovyov

Spiunët rusë e prishin në mënyrë qesharake pretendimin e Vladimir Putinit për ‘komplotin e vrasjes’ ndaj gazetarit Solovyov

Evropa
Inteligjenca e Ukrainës publikoi emrat e 620 spiunëve të Kremlinit, i bënë të ‘papërdorshëm’ për veprim

Inteligjenca e Ukrainës publikoi emrat e 620 spiunëve të Kremlinit, i bënë të ‘papërdorshëm’ për veprim

Evropa
Pasi Kremlini nuk ishte i kënaqur me rezultatet e tij në Ukrainë, FSB-ja arreston komandantin rus që urdhëroi përdorimin e armëve kimike në Mariupol  

Pasi Kremlini nuk ishte i kënaqur me rezultatet e tij në Ukrainë, FSB-ja arreston komandantin rus që urdhëroi përdorimin e armëve kimike në Mariupol  

Evropa
Putin shkarkon kreun e inteligjencës ruse, dështoi në pushtimin e Ukrainës

Putin shkarkon kreun e inteligjencës ruse, dështoi në pushtimin e Ukrainës

Evropa
Inteligjenca amerikane: Zero Hedge shpërndarëse e propagandës së Kremlinit, pesë media po drejtohen nga spiunët rusë

Inteligjenca amerikane: Zero Hedge shpërndarëse e propagandës së Kremlinit, pesë media po drejtohen nga spiunët rusë

Amerika
Rusia dënon tre adoleshentë për komplot ‘terrorist’ ndaj ndërtesës së FSB-së në lojën Minecraft

Rusia dënon tre adoleshentë për komplot ‘terrorist’ ndaj ndërtesës së FSB-së në lojën Minecraft

Evropa
Patrushev, Naryshkin, Bortnikov dhe Shoigu – kush janë katër personat që ‘ushqejnë ankthet’ e Vladimir Putinit?

Patrushev, Naryshkin, Bortnikov dhe Shoigu – kush janë katër personat që ‘ushqejnë ankthet’ e Vladimir Putinit?

Evropa
Microsoft: Hakerët e FSB-së ruse ‘Gamaredon’ janë duke sulmuar Ukrainën që nga tetori 2021

Microsoft: Hakerët e FSB-së ruse ‘Gamaredon’ janë duke sulmuar Ukrainën që nga tetori 2021

Evropa