LAJMI I FUNDIT:

Foshnja

273 Artikuj

Të ndash xhelozinë me fëmijët. Çfarë mund të bëjnë prindërit

Të ndash xhelozinë me fëmijët. Çfarë mund të bëjnë prindërit

Prindër dhe fëmijë
Sa duhet mbajtur në gji foshnjën?

Sa duhet mbajtur në gji foshnjën?

Për nënat
Vajza gjashtëmujashe provon avokadon për herë të parë, shikoni reagimin e saj

Vajza gjashtëmujashe provon avokadon për herë të parë, shikoni reagimin e saj

Fun Lajme
Një nënë erdhi në palestër me një fëmijë gjashtë muajsh – disa e lavdëruan, disa e kritikuan

Një nënë erdhi në palestër me një fëmijë gjashtë muajsh – disa e lavdëruan, disa e kritikuan

Interesante
Një burrë shpëtoi dyvjeçarin që e pa në ballkonin e një shtëpie në Rhode Island, SHBA – dhe rrezikonte të binte nga aty

Një burrë shpëtoi dyvjeçarin që e pa në ballkonin e një shtëpie në Rhode Island, SHBA – dhe rrezikonte të binte nga aty

Amerika
Vdes një foshnje e cila po trajtohej në QKUK, rasti po hetohet

Vdes një foshnje e cila po trajtohej në QKUK, rasti po hetohet

Kronika e Zezë
Një burrë po shëtiste qenin në Londër dhe gjeti një foshnje brenda një çante në temperatura nën zero – kishte më pak se një orë që ishte lindur

Një burrë po shëtiste qenin në Londër dhe gjeti një foshnje brenda një çante në temperatura nën zero – kishte më pak se një orë që ishte lindur

Evropa
Videoja u bë hit në TikTok, djaloshi ‘llafazan’ vodhi zemrat e të gjithëve

Videoja u bë hit në TikTok, djaloshi ‘llafazan’ vodhi zemrat e të gjithëve

Interesante
Vogëlushja dyvjeçare pati një reagim emocionues kur takoi për herë të parë vëllain e saj të porsalindur

Vogëlushja dyvjeçare pati një reagim emocionues kur takoi për herë të parë vëllain e saj të porsalindur

Interesante
Reagimi i lezetshëm i vogëlushes kur u befasua për festën e saj të ditëlindjes

Reagimi i lezetshëm i vogëlushes kur u befasua për festën e saj të ditëlindjes

Interesante
Videoja habiti njerëzit, një foshnjë vetëm pak ditëshe hodhi hapat e parë

Videoja habiti njerëzit, një foshnjë vetëm pak ditëshe hodhi hapat e parë

Interesante
Tri këshilla për nënat e reja kur bëhet fjalë për shëndetin e fëmijëve

Tri këshilla për nënat e reja kur bëhet fjalë për shëndetin e fëmijëve

Për nënat
“Thithte gishtat e vegjël nga uria, me sytë ende të mbyllur”: Foshnja e porsalindur nxirret nga rrënojat e një xhamie të rrafshuar gjatë sulmeve izraelite në Gaza

“Thithte gishtat e vegjël nga uria, me sytë ende të mbyllur”: Foshnja e porsalindur nxirret nga rrënojat e një xhamie të rrafshuar gjatë sulmeve izraelite në Gaza

Nga Bota
Mjekët në Angli nuk kanë shpresë për foshnjën Indi, nuk duan ta trajtojnë më – italianët tani i japin nënshtetësinë, duan ta shpëtojnë

Mjekët në Angli nuk kanë shpresë për foshnjën Indi, nuk duan ta trajtojnë më – italianët tani i japin nënshtetësinë, duan ta shpëtojnë

Evropa
Këngët për fëmijë kanë një efekt shumë pozitiv në zhvillimin gjuhësor të foshnjave

Këngët për fëmijë kanë një efekt shumë pozitiv në zhvillimin gjuhësor të foshnjave

Bebja këtu
Inflamacioni i fshikëzës ndodh shpesh gjatë shtatzënisë dhe ja si ndikon te foshnja

Inflamacioni i fshikëzës ndodh shpesh gjatë shtatzënisë dhe ja si ndikon te foshnja

Shtatzëna
Si i shohin bebet prindërit e tyre? Ja kur ato fillojnë të njohin fytyrën dhe tiparet e fytyrës suaj

Si i shohin bebet prindërit e tyre? Ja kur ato fillojnë të njohin fytyrën dhe tiparet e fytyrës suaj

Këshilla për prindër
Çfarë ndodh me nënën dhe foshnjën nëse presioni i gjakut është i ulët gjatë shtatzënisë

Çfarë ndodh me nënën dhe foshnjën nëse presioni i gjakut është i ulët gjatë shtatzënisë

Shtatzëna
Foshnja në Indi u lind me 26 gishta

Foshnja në Indi u lind me 26 gishta

Interesante
Nuk duhet t’ia jepni këtë analgjetik foshnjës që është e sëmurë nga fruthi, pavarësisht nga intensiteti i kruajtjes

Nuk duhet t’ia jepni këtë analgjetik foshnjës që është e sëmurë nga fruthi, pavarësisht nga intensiteti i kruajtjes

Këshilla mjekësore
Një nga testet e para kur lind një fëmijë është më i rëndësishmi: Pse i merret gjak nga thembra dhe çfarë tregon?

Një nga testet e para kur lind një fëmijë është më i rëndësishmi: Pse i merret gjak nga thembra dhe çfarë tregon?

Këshilla mjekësore
Shëndeti i të sapolindurit: Përse nuk është mirë që bebja në javët e para të flejë tërë natën

Shëndeti i të sapolindurit: Përse nuk është mirë që bebja në javët e para të flejë tërë natën

Bebja këtu
Ora e parë e jetës së bebeve – ja çfarë bëjnë!

Ora e parë e jetës së bebeve – ja çfarë bëjnë!

Bebja këtu
Infermierja e pediatrisë tregon se si ta joshni një fëmijë të marrë ilaçe: Prindërit i janë shumë mirënjohës!

Infermierja e pediatrisë tregon se si ta joshni një fëmijë të marrë ilaçe: Prindërit i janë shumë mirënjohës!

Këshilla për prindër