LAJMI I FUNDIT:

Prindërit i shpuan veshët një foshnje tre muajshe dhe zemëruan publikun

Prindërit i shpuan veshët një foshnje tre muajshe dhe zemëruan publikun

Kur bëhet fjalë për shpimin e veshëve të foshnjave dhe fëmijëve të vegjël, publiku është i ndarë.

Ndërsa disa e bëjnë këtë për arsye kulturore, e të tjerë sepse u pëlqen, ka edhe nga ata që janë kundërshtarë të mëdhenj të prindërve që t’u shpojnë veshët fëmijëve të tyre deri sa të rriten sa të thonë vetë nëse e duan fare.


Katie Schadell i shpuan veshët në moshën tre muajshe, ndaj vendosi të bëjë të njëjtën gjë me vajzën e saj. Ajo ka publikuar një video në TikTok në të cilën vajza e saj është ulur në krahët e babait. Fëmija është duke fjetur dhe sapo punonjësja e bizhuterive ia shpon veshin, ajo dridhet dhe fillon të qajë.

@katiebartrum My poor babygirl ❤️‍?? You can tell her daddy was on edge, we both were. But she looks so beautiful ? #3monthsold #earspierced #claires #fyp #viral #foryou ♬ I Get to Love You – Acoustic – Mysha Didi

Megjithatë, drama nuk mbaroi me kaq, pasi pistoleta i ngeci në llapë të veshit. Ndërkohë që punonjësi tentoi ta hiqte, foshnja qau pa ngushëllim dhe në fytyrën e babait mund të lexohej shqetësimi.

Katie pranoi se skena “i theu zemrën”, por edhe kjo nuk mjaftoi për të parandaluar kritikat e shumta ndaj saj.

Akademia Amerikane e Pediatrisë (AAP) rekomandon që prindërit të presin derisa fëmijët të rriten mjaftueshëm për të marrë vendimin e tyre për shpimin e veshit. Rekomandimi i AAP-së synon të lejojë fëmijët të marrin vendimet e tyre për trupin e tyre. Një avantazh tjetër i pritjes është se fëmija do të jetë në gjendje të kujdeset për pastrimin e tij pas piercing, duke ulur kështu mundësinë e infektimit.

Nëse ende dëshironi ta merrni atë vendim në emër të fëmijës suaj, ka disa faktorë kyç për t’u marrë parasysh. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Fun
Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Fun
Në vend të shpejtësisë së pestë e futi ndërruesin në të tretën, pakujdesia i kushtoi shoferit në SHBA mbi 40 mijë dollarë

Në vend të shpejtësisë së pestë e futi ndërruesin në të tretën, pakujdesia i kushtoi shoferit në SHBA mbi 40 mijë dollarë

Fun
Si ndryshon mënyra e jetës në Japoni - ballkanasit mendojnë se japonezët kanë zakone të pazakonta

Si ndryshon mënyra e jetës në Japoni - ballkanasit mendojnë se japonezët kanë zakone të pazakonta

Ka ngrënë 100 kilogramë dredhëza: Gjithçka filmoi, por shkaku i një detaji shumëkush nuk po i beson

Ka ngrënë 100 kilogramë dredhëza: Gjithçka filmoi, por shkaku i një detaji shumëkush nuk po i beson

Fun
Çfarë do të thotë të shohësh në ëndërr njerëz që kanë vdekur?

Çfarë do të thotë të shohësh në ëndërr njerëz që kanë vdekur?

Kalo në kategori