LAJMI I FUNDIT:

Finlanda

459 Artikuj

Retë ‘jashtëzakonisht intensive’ me pluhur nga Saharaja godasin Evropën

Retë ‘jashtëzakonisht intensive’ me pluhur nga Saharaja godasin Evropën

Evropa
Një fëmijë i vrarë pas të shtënave në Finlandë

Një fëmijë i vrarë pas të shtënave në Finlandë

Evropa
Shefja e diplomacisë finlandeze thotë se nuk përjashtohet mundësia e dërgimit të ushtarëve në Ukrainë

Shefja e diplomacisë finlandeze thotë se nuk përjashtohet mundësia e dërgimit të ushtarëve në Ukrainë

Evropa
Njerëzit në vendin më të lumtur të botës kanë tri filozofi për punën

Njerëzit në vendin më të lumtur të botës kanë tri filozofi për punën

Lifestyle
Ku janë banesat më të shtrenjta në Evropë dhe sa janë të gatshëm të shpenzojnë njerëzit?

Ku janë banesat më të shtrenjta në Evropë dhe sa janë të gatshëm të shpenzojnë njerëzit?

Botë
Rreth dërgimit të trupave nga vendet perëndimore në Ukrainë deklarohet edhe Finlanda

Rreth dërgimit të trupave nga vendet perëndimore në Ukrainë deklarohet edhe Finlanda

Nga Bota
Finlanda vendos të bllokojë hyrjen e azilkërkuesve nga Rusia

Finlanda vendos të bllokojë hyrjen e azilkërkuesve nga Rusia

Evropa
Në cilat vende të Evropës janë ngritur më së shumti çmimet e pronave që nga viti 2015?

Në cilat vende të Evropës janë ngritur më së shumti çmimet e pronave që nga viti 2015?

Botë
“Menjëherë!”: Ky është mesazhi i ministrit finlandez për Perëndimin, në raport me luftën në Ukrainë

“Menjëherë!”: Ky është mesazhi i ministrit finlandez për Perëndimin, në raport me luftën në Ukrainë

Nga Bota
Aleati i NATO-s i thotë Ukrainës të kalojë “vijën e kuqe të Putinit”

Aleati i NATO-s i thotë Ukrainës të kalojë “vijën e kuqe të Putinit”

Nga Bota
Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Kuriozitete
Ministri finlandez i Mbrojtjes mbështet anëtarësimin e Kosovës në NATO

Ministri finlandez i Mbrojtjes mbështet anëtarësimin e Kosovës në NATO

Kosovë
Estonia: Rusia po përgatitet për luftë me Perëndimin brenda dekadës, synon t’u afrohet vendeve baltike dhe Finlandës

Estonia: Rusia po përgatitet për luftë me Perëndimin brenda dekadës, synon t’u afrohet vendeve baltike dhe Finlandës

Evropa
Si duket jeta përgjatë kufirit të mbyllur tokësor Finlandë-Rusi dhe rrëfimet e njerëzve që jetojnë aty

Si duket jeta përgjatë kufirit të mbyllur tokësor Finlandë-Rusi dhe rrëfimet e njerëzve që jetojnë aty

Nga Bota
Presidenti i zgjedhur finlandez: Nuk do të ketë marrëdhënie politike me Rusinë deri në fund të luftës në Ukrainë

Presidenti i zgjedhur finlandez: Nuk do të ketë marrëdhënie politike me Rusinë deri në fund të luftës në Ukrainë

Evropa
Presidenti i ri finlandez: Deklaratat e Trumpit për NATO-n nuk duhet të na shqetësojnë

Presidenti i ri finlandez: Deklaratat e Trumpit për NATO-n nuk duhet të na shqetësojnë

Evropa
Linja ajrore akuzohet për bullizim të pasagjerëve – mat peshën e tyre para nisjes së fluturimit

Linja ajrore akuzohet për bullizim të pasagjerëve – mat peshën e tyre para nisjes së fluturimit

Interesante
Ish-kryeministri Alexander Stubb fiton zgjedhjet presidenciale në Finlandë

Ish-kryeministri Alexander Stubb fiton zgjedhjet presidenciale në Finlandë

Evropa
Finlanda zgjedh presidentin në raundin e dytë të votimit, ish-kryeministri favorit

Finlanda zgjedh presidentin në raundin e dytë të votimit, ish-kryeministri favorit

Evropa
Në Finlandë po afrohet kërcënimi rus – dhe shpëtimi nga ShBA-ja nuk është aspak i sigurt

Në Finlandë po afrohet kërcënimi rus – dhe shpëtimi nga ShBA-ja nuk është aspak i sigurt

John Kampfner
Rezidenca e Putinit në “fqinjësi” me NATO-n – filmohet për herë të parë pranë Finlandës – presidenti rus ruhet nga një Pancir-S1

Rezidenca e Putinit në “fqinjësi” me NATO-n – filmohet për herë të parë pranë Finlandës – presidenti rus ruhet nga një Pancir-S1

Evropa
Finlanda mban zgjedhjet presidenciale – në garë janë nëntë kandidatë, por dy konsiderohen si kryesorë

Finlanda mban zgjedhjet presidenciale – në garë janë nëntë kandidatë, por dy konsiderohen si kryesorë

Evropa
Nga -32 në +28! Evropa në një “vorbull” temperaturash

Nga -32 në +28! Evropa në një “vorbull” temperaturash

Evropa
Finlanda thotë se Izraelit i ka mbaruar koha për vetëmbrojtje

Finlanda thotë se Izraelit i ka mbaruar koha për vetëmbrojtje

Azia