LAJMI I FUNDIT:

Familja Jashari

105 Artikuj

“Kur u sulmua familja Jashari më 5 mars 1998, francezët protestuan në Paris”, akademiku Kullashi tregon mobilizimin e shoqërisë franceze

“Kur u sulmua familja Jashari më 5 mars 1998, francezët protestuan në Paris”, akademiku Kullashi tregon mobilizimin e shoqërisë franceze

Kosovë
Regjistrimi i popullsisë, familja Jashari përfundon procesin nga stafi i ASK-së

Regjistrimi i popullsisë, familja Jashari përfundon procesin nga stafi i ASK-së

Ekonomi
Sandulloviq poston sërish fotografinë e fëmijëve të vrarë në Prekaz: U vranë me urdhrat e kriminelit të luftës Sllobodan Millosheviq

Sandulloviq poston sërish fotografinë e fëmijëve të vrarë në Prekaz: U vranë me urdhrat e kriminelit të luftës Sllobodan Millosheviq

Kosovë
Krerët e shtetit homazhe në Prekaz: Jasharët personifikojnë sakrificën më të lartë njerëzore që ka njohur historia jonë

Krerët e shtetit homazhe në Prekaz: Jasharët personifikojnë sakrificën më të lartë njerëzore që ka njohur historia jonë

Kosovë
Izmaku: Fotografitë që i bëra secilës kufomë të anëtarëve të familjes Jashari përfunduan në kampin e KFOR-it francez

Izmaku: Fotografitë që i bëra secilës kufomë të anëtarëve të familjes Jashari përfunduan në kampin e KFOR-it francez

Kosovë
“Përtej varreve, dëgjohej muzika në sfond”, Feride Rushiti rrëfen ngjarjen me familjen Jashari që befasoi edhe ndërkombëtarët

“Përtej varreve, dëgjohej muzika në sfond”, Feride Rushiti rrëfen ngjarjen me familjen Jashari që befasoi edhe ndërkombëtarët

Kosovë
Krasniqi: Heroizmi dhe sakrifica e familjes Jashari mishëron shpirtin e një kombi të etur për liri

Krasniqi: Heroizmi dhe sakrifica e familjes Jashari mishëron shpirtin e një kombi të etur për liri

Kosovë
Të pranishëm në seancën solemne të Kuvendit edhe familjarët e ish-komandantëve të UÇK-së

Të pranishëm në seancën solemne të Kuvendit edhe familjarët e ish-komandantëve të UÇK-së

Kosovë
Maqedonci: Rezistenca dhe lufta e Jasharëve të Prekazit, është kthyer në burim frymëzimi

Maqedonci: Rezistenca dhe lufta e Jasharëve të Prekazit, është kthyer në burim frymëzimi

Kosovë
​Kurti kujton sulmin e dytë të forcave serbe në Prekaz dhe rezistencën e familjes Jashari

​Kurti kujton sulmin e dytë të forcave serbe në Prekaz dhe rezistencën e familjes Jashari

Kosovë
Avokati serb bëri homazhe te varrezat e familjes Jashari, Vuçiq: Turpi është mbi të, policia e prokuroria ta kryejnë detyrën

Avokati serb bëri homazhe te varrezat e familjes Jashari, Vuçiq: Turpi është mbi të, policia e prokuroria ta kryejnë detyrën

Serbia
Avokati serb vazhdon me akuza në drejtim të Vuçiqit: Ju ishit ministër i Millosheviqit kur u vra shtatë vjeçarja Blerina Jashari

Avokati serb vazhdon me akuza në drejtim të Vuçiqit: Ju ishit ministër i Millosheviqit kur u vra shtatë vjeçarja Blerina Jashari

Serbia
Tomë Gashi: Avokati serb nuk është zyrtar i lartë, vizita e tij te Jasharët nuk mund të sjellë dobi për Serbinë në arenën ndërkombëtare

Tomë Gashi: Avokati serb nuk është zyrtar i lartë, vizita e tij te Jasharët nuk mund të sjellë dobi për Serbinë në arenën ndërkombëtare

Kosovë
Kurti uron Ditën e Veteranëve të UÇK-së, duke kujtuar heroizmin e familjes Jashari

Kurti uron Ditën e Veteranëve të UÇK-së, duke kujtuar heroizmin e familjes Jashari

Kosovë
Ambasadori i Shqipërisë bën homazhe në Prekaz dhe viziton familjen e ish-presidentit Rugova

Ambasadori i Shqipërisë bën homazhe në Prekaz dhe viziton familjen e ish-presidentit Rugova

Kosovë
Pamje e detaje nga dita e varrimit të Jasharajve, Xhafer Murtezaj rrëfen momentet pas masakrës në Prekaz

Pamje e detaje nga dita e varrimit të Jasharajve, Xhafer Murtezaj rrëfen momentet pas masakrës në Prekaz

Kosovë
“Tentuan me i zënë Ademin, Hamzën e Rifatin”, Murtezaj flet për sulmin e vitit 1991 mbi familjen Jashari

“Tentuan me i zënë Ademin, Hamzën e Rifatin”, Murtezaj flet për sulmin e vitit 1991 mbi familjen Jashari

Kosovë
Deputeti i PD-së kritikon Ramën: I trego familjes Jashari që Kosova është tokë e askujt

Deputeti i PD-së kritikon Ramën: I trego familjes Jashari që Kosova është tokë e askujt

Shqipëri