LAJMI I FUNDIT:

Fahri Fazliu

45 Artikuj

EULEX reagon për bastisjen te familja Fazliu: Nga viti 2008 vetëm asistojmë për institucione të caktuara

EULEX reagon për bastisjen te familja Fazliu: Nga viti 2008 vetëm asistojmë për institucione të caktuara

Drejtësi
Familjari i Bahri e Fahri Fazliut: Banesa ku është kryer bastisja ka shërbyer si bazë e UÇK-së

Familjari i Bahri e Fahri Fazliut: Banesa ku është kryer bastisja ka shërbyer si bazë e UÇK-së

Kosovë
Përfundon bastisja në banesën e familjarëve të dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu, avokati thotë se zyrtarët e Speciales kanë marrë disa dokumente

Përfundon bastisja në banesën e familjarëve të dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu, avokati thotë se zyrtarët e Speciales kanë marrë disa dokumente

Kosovë
Klinaku reagon për bastisjet e Speciales në familjet e dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu: ZPS të poshtër, nuk ka shtet serioz

Klinaku reagon për bastisjet e Speciales në familjet e dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu: ZPS të poshtër, nuk ka shtet serioz

Kosovë
Gjykata Speciale e Hagës bastis banesën e familjarëve të dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu

Gjykata Speciale e Hagës bastis banesën e familjarëve të dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu

Kosovë
Zbulohet shtatorja e heroit Fahri Fazliu në Obiliq

Zbulohet shtatorja e heroit Fahri Fazliu në Obiliq

Kosovë
Homazhe në 33-vjetorin e rënies së Fahri Fazliut dhe Afrim Zhitisë: Shembulli më kuptimplotë që frymëzuan edhe brezat pas

Homazhe në 33-vjetorin e rënies së Fahri Fazliut dhe Afrim Zhitisë: Shembulli më kuptimplotë që frymëzuan edhe brezat pas

Kosovë
Kuvendi Komunal i Obiliqit miraton ngritjen e shtatores së heroit Fahri Fazliu

Kuvendi Komunal i Obiliqit miraton ngritjen e shtatores së heroit Fahri Fazliu

Kosovë
Konjufca nderon Zhitinë e Fazliun: Veprat e tyre do të jenë frymëzim për brezin tonë dhe brezat që do të vijnë

Konjufca nderon Zhitinë e Fazliun: Veprat e tyre do të jenë frymëzim për brezin tonë dhe brezat që do të vijnë

Kosovë
Kurti për rënien e Zhitisë dhe Fazliut: Historia përbëhet prej dëshmorëve

Kurti për rënien e Zhitisë dhe Fazliut: Historia përbëhet prej dëshmorëve

Kosovë
​Haradinaj nderon dëshmorët Afrim Zhitia e Fahri Fazliu

​Haradinaj nderon dëshmorët Afrim Zhitia e Fahri Fazliu

Kosovë
32-vjet nga rënia e dëshmorëve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

32-vjet nga rënia e dëshmorëve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Kosovë
Fahri Fazliu, i ftuari i Speciales që në luftë ishte 8 vjeç: Ende jam i shokuar, mendoj që është bërë gabim

Fahri Fazliu, i ftuari i Speciales që në luftë ishte 8 vjeç: Ende jam i shokuar, mendoj që është bërë gabim

Kosovë
8 vjeçar në kohë lufte, Gjykata Speciale e fton si dëshmitar të paraqitet në Hagë

8 vjeçar në kohë lufte, Gjykata Speciale e fton si dëshmitar të paraqitet në Hagë

Kosovë
Osmani përkujton heronjtë Afrim Zhitia e Fahri Fazliu

Osmani përkujton heronjtë Afrim Zhitia e Fahri Fazliu

Kosovë
​Motra e Afrim Zhitisë: Heronjtë na kanë mësuar si të jetojmë dhe si të vdesim

​Motra e Afrim Zhitisë: Heronjtë na kanë mësuar si të jetojmë dhe si të vdesim

Kosovë
​Hoti: Duke nderuar Afrim Zhitinë dhe Fahri Fazliun nderojmë të gjithë heronjtë

​Hoti: Duke nderuar Afrim Zhitinë dhe Fahri Fazliun nderojmë të gjithë heronjtë

Kosovë
Bëhen 31 vjet nga rënia e dëshmorëve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Bëhen 31 vjet nga rënia e dëshmorëve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Kosovë
Lajmi për aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit, i hidhur për familjen Fazliu

Lajmi për aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit, i hidhur për familjen Fazliu

Kosovë
Limaj: Katër heronjtë e kombit dhe dëshmorët janë themeli i lirisë së Kosovës

Limaj: Katër heronjtë e kombit dhe dëshmorët janë themeli i lirisë së Kosovës

Kosovë
Katër heronjtë, Afrim Zhitia, Agron Rrahmani, Fahri Fazliu dhe Bahri Fazliu, rivarrosen pranë varrit të Adem Demaçit

Katër heronjtë, Afrim Zhitia, Agron Rrahmani, Fahri Fazliu dhe Bahri Fazliu, rivarrosen pranë varrit të Adem Demaçit

Kosovë
Thaçi: Sot e përgjithmonë, eshtrat e katër bijve të Kosovës do të jenë pranë njëri–tjetrit

Thaçi: Sot e përgjithmonë, eshtrat e katër bijve të Kosovës do të jenë pranë njëri–tjetrit

Kosovë
Haradinaj: Zhitia, Rrahmani dhe vëllezërit Fazliu, ndryshuan rrjedhën e historisë së Kosovës

Haradinaj: Zhitia, Rrahmani dhe vëllezërit Fazliu, ndryshuan rrjedhën e historisë së Kosovës

Kosovë
Veseli bën homazhe për heronjtë Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani

Veseli bën homazhe për heronjtë Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani

Kosovë