LAJMI I FUNDIT:

Epopeja e UÇK-së

189 Artikuj

Kurti: Sot nderojmë sukseset e grave që kanë arritur historikisht, e luftojmë bashkërisht për më shumë të drejta e barazi

Kurti: Sot nderojmë sukseset e grave që kanë arritur historikisht, e luftojmë bashkërisht për më shumë të drejta e barazi

Kosovë
Rama: Ndezja e flakadanëve në Prishtinë do të madhërohet çdo vit për të nderuar sakrificën e Jasharëve

Rama: Ndezja e flakadanëve në Prishtinë do të madhërohet çdo vit për të nderuar sakrificën e Jasharëve

Kosovë
Sulmi mbi familjen Jashari më 1998 në Prekaz, Prokuroria Speciale tregon se në çfarë faze janë hetimet

Sulmi mbi familjen Jashari më 1998 në Prekaz, Prokuroria Speciale tregon se në çfarë faze janë hetimet

Kosovë
Epopeja e UÇK-së, ndizen flakadanët e lirisë në Prekaz

Epopeja e UÇK-së, ndizen flakadanët e lirisë në Prekaz

Kosovë
Hapet ekspozita kushtuar Jasharëve, Bekimi: Historia të përjetësohet me fakte për brezat

Hapet ekspozita kushtuar Jasharëve, Bekimi: Historia të përjetësohet me fakte për brezat

Kosovë
Prishtina 01 fiton trofeun “Adem Jashari” në futsall pas triumfit ndaj Malishevës

Prishtina 01 fiton trofeun “Adem Jashari” në futsall pas triumfit ndaj Malishevës

Futsall
​Rama poston fotografi të familjes Jashari: Legjendarët

​Rama poston fotografi të familjes Jashari: Legjendarët

Shqipëri
Murati: Serbia duke goditur Jasharët synonte të shuante shpresat për organizim të luftës, por uragani i rritjes së UÇK-së ishte i pandalshëm

Murati: Serbia duke goditur Jasharët synonte të shuante shpresat për organizim të luftës, por uragani i rritjes së UÇK-së ishte i pandalshëm

Kosovë
​Jashari: Luftën që fituam me gjak nuk guxojmë ta humbim sot në tavolinë

​Jashari: Luftën që fituam me gjak nuk guxojmë ta humbim sot në tavolinë

Kosovë
Ali ​Ahmeti në Prekaz: Gjaku i Jasharajve, dritë për Kosovën

Ali ​Ahmeti në Prekaz: Gjaku i Jasharajve, dritë për Kosovën

Kosovë
Fotografi e rrallë e Jasharëve të rinj – Shabani, Hamëza dhe Ademi së bashku me bacën Rifat në 25 vjetorin e Epopesë së UÇK-së

Fotografi e rrallë e Jasharëve të rinj – Shabani, Hamëza dhe Ademi së bashku me bacën Rifat në 25 vjetorin e Epopesë së UÇK-së

Kosovë
Jashari para deputetëve kërkon unitet: Të ndahemi njëherë e përgjithmonë nga Serbia

Jashari para deputetëve kërkon unitet: Të ndahemi njëherë e përgjithmonë nga Serbia

Politikë
Abdixhiku: Qëndresa e Jasharajve ishte rilindja e jonë kombëtare

Abdixhiku: Qëndresa e Jasharajve ishte rilindja e jonë kombëtare

Politikë
Krasniqi: Pa Adem Jasharin dhe UÇK-në, nuk do të kishte pasur Kosovë të lirë e të pavarur

Krasniqi: Pa Adem Jasharin dhe UÇK-në, nuk do të kishte pasur Kosovë të lirë e të pavarur

Kosovë
Kurti: Rezistenca e Jasharajve është vetë trungu i Kosovës

Kurti: Rezistenca e Jasharajve është vetë trungu i Kosovës

Kosovë
Konjufca: Lufta e Prekazit dhe sakrifica e Jasharëve, ngjarje e pashembullt edhe për historinë botërore

Konjufca: Lufta e Prekazit dhe sakrifica e Jasharëve, ngjarje e pashembullt edhe për historinë botërore

Kosovë
“Ne jemi të lirë, e ai është i gjallë”, Osmani: Beteja e Jasharajve mobilizoi bashkësinë ndërkombëtare rreth çështjes së Kosovës

“Ne jemi të lirë, e ai është i gjallë”, Osmani: Beteja e Jasharajve mobilizoi bashkësinë ndërkombëtare rreth çështjes së Kosovës

Kosovë
Krerët shtetërorë bëjnë homazhe në Prekaz

Krerët shtetërorë bëjnë homazhe në Prekaz

Kosovë
Nxënësit orën e parë ia kushtuan Epopesë së UÇK-së

Nxënësit orën e parë ia kushtuan Epopesë së UÇK-së

Kosovë
Liderët opozitarë homazhe në Prekaz: Rrugëtimi i Kosovës qëndron mbi sakrificën e Jasharajve

Liderët opozitarë homazhe në Prekaz: Rrugëtimi i Kosovës qëndron mbi sakrificën e Jasharajve

Kosovë
Dita e dytë e Epopesë së UÇK-së, Osmani dhe Kurti sot bëjnë homazhe në Prekaz

Dita e dytë e Epopesë së UÇK-së, Osmani dhe Kurti sot bëjnë homazhe në Prekaz

Kosovë
Kuvendi sot me seancë solemne për 25-vjetorin e Epopesë së UÇK-së

Kuvendi sot me seancë solemne për 25-vjetorin e Epopesë së UÇK-së

Politikë
Qëllimi i gjenocidit në Prekaz

Qëllimi i gjenocidit në Prekaz

Kosovë
Pamje të Ushtrisë së Kosovës në 25 vjetorin e Epopesë së UÇK-së

Pamje të Ushtrisë së Kosovës në 25 vjetorin e Epopesë së UÇK-së

Kosovë