LAJMI I FUNDIT:

Energjia elektrike

525 Artikuj

Kush përfiton nga ulja e çmimit të energjisë elektrike?

Kush përfiton nga ulja e çmimit të energjisë elektrike?

Energjetika
Rikthehet furnizimi me energji elektrike në zonën e Prishtinës

Rikthehet furnizimi me energji elektrike në zonën e Prishtinës

Energjetika
Pas zjarrit në Nënstacionin ‘Prishtina 3’, rreth 10 mijë konsumatorë në kryeqytet pa rrymë

Pas zjarrit në Nënstacionin ‘Prishtina 3’, rreth 10 mijë konsumatorë në kryeqytet pa rrymë

Prishtina
Bajrami: Gjatë mandatit të Kurtit, çmimi i rrymës është ngritur dy herë – kjo ulje prej vetëm 8% nuk do të ndihet nga konsumatorët

Bajrami: Gjatë mandatit të Kurtit, çmimi i rrymës është ngritur dy herë – kjo ulje prej vetëm 8% nuk do të ndihet nga konsumatorët

Ekonomi
Me rritje apo pa rritje? – në pritje të faturave të reja të rrymës

Me rritje apo pa rritje? – në pritje të faturave të reja të rrymës

Energjetika
Rizvanolli: Sivjet nuk pritet të ketë ngritje të çmimit të energjisë

Rizvanolli: Sivjet nuk pritet të ketë ngritje të çmimit të energjisë

Energjetika
Kushtetuesja: Mbi 40 milionë euro do t’u kthehen qytetarëve që ua paguan rrymën serbëve në veri

Kushtetuesja: Mbi 40 milionë euro do t’u kthehen qytetarëve që ua paguan rrymën serbëve në veri

Kosovë
“Elektrosever” njofton se ka nisur faturimi i energjisë elektrike në veri

“Elektrosever” njofton se ka nisur faturimi i energjisë elektrike në veri

Energjetika
Tre gabimet e zakonshme në shtëpi që ju “rrisin” faturat e ngrohjes – si mund të kurseni?

Tre gabimet e zakonshme në shtëpi që ju “rrisin” faturat e ngrohjes – si mund të kurseni?

Shtëpi dhe dekor
Në mars pritet të fillojë faturimi i energjisë elektrike në veri

Në mars pritet të fillojë faturimi i energjisë elektrike në veri

Energjetika
Një shenjë e zgjimit shpirtëror: Çfarë do të thotë kur ëndërroni për një ndërprerje të energjisë elektrike?

Një shenjë e zgjimit shpirtëror: Çfarë do të thotë kur ëndërroni për një ndërprerje të energjisë elektrike?

Lifestyle
Deputetja e LVV-së, Statovci: Fundi i epokës së energjisë elektrike gratis në veri

Deputetja e LVV-së, Statovci: Fundi i epokës së energjisë elektrike gratis në veri

Energjetika
Azemi nga LDK: Rritja e çmimit të energjisë, shkak i shokëve të Kurtit

Azemi nga LDK: Rritja e çmimit të energjisë, shkak i shokëve të Kurtit

Energjetika
Juniku në terr, komuna fajëson KEDS-in për dështim

Juniku në terr, komuna fajëson KEDS-in për dështim

Komunat
Rëndohet situata nga bora në juglindje të Shqipërisë, ndërprerje e energjisë elektrike në disa zona

Rëndohet situata nga bora në juglindje të Shqipërisë, ndërprerje e energjisë elektrike në disa zona

Shqipëri
Trashësia e borës në Shqipëri arrin deri në 50 centimetra, Balluku: Po punohet në pastrimin e rrugëve si dhe në furnizimin me energji

Trashësia e borës në Shqipëri arrin deri në 50 centimetra, Balluku: Po punohet në pastrimin e rrugëve si dhe në furnizimin me energji

Shqipëri
​Ndërprerje të energjisë në rajonin e Pejës dhe Gjakovës, pas reshjeve të borës

​Ndërprerje të energjisë në rajonin e Pejës dhe Gjakovës, pas reshjeve të borës

Energjetika
Rukiqi jep tri arsye që sipas tij kemi çmime të larta të energjisë elektrike

Rukiqi jep tri arsye që sipas tij kemi çmime të larta të energjisë elektrike

Energjetika
Krasniqi, Rizvanollit: Subvencionimin e energjisë për qytetarët e keni pasur transfer për KESCO-n dhe KEDS-in

Krasniqi, Rizvanollit: Subvencionimin e energjisë për qytetarët e keni pasur transfer për KESCO-n dhe KEDS-in

Energjetika
Mustafa: Inflacioni në Kosovë është rritur shumë, gati ka arritur nivelin e arrogancës së kësaj qeverie

Mustafa: Inflacioni në Kosovë është rritur shumë, gati ka arritur nivelin e arrogancës së kësaj qeverie

Energjetika
Rizvanolli thotë se Kosova është shteti me çmimin më të ulët të rrymës në rajon

Rizvanolli thotë se Kosova është shteti me çmimin më të ulët të rrymës në rajon

Energjetika
Shala për rritjen e çmimit të rrymës: KESCO ka importuar për rreth 500 për qind më shumë sesa që ZRRE-ja i ka lejuar

Shala për rritjen e çmimit të rrymës: KESCO ka importuar për rreth 500 për qind më shumë sesa që ZRRE-ja i ka lejuar

Energjetika
Tahiri: Qeveria Kurti ka rritur varësinë energjetike dhe ka ngritur çmimet në qiell

Tahiri: Qeveria Kurti ka rritur varësinë energjetike dhe ka ngritur çmimet në qiell

Energjetika
Fillon subvencionimi i energjisë elektrike për familjet e cenueshme, Murati jep detaje

Fillon subvencionimi i energjisë elektrike për familjet e cenueshme, Murati jep detaje

Energjetika