LAJMI I FUNDIT:

Egjipt

202 Artikuj

Drejtori i CIA-s në Kajro për negociata, pritet të diskutohet për armëpushim

Drejtori i CIA-s në Kajro për negociata, pritet të diskutohet për armëpushim

Azia
Linjë kabllore nënujore midis Shqipërisë dhe Egjiptit, nënshkruhet marrëveshja, Rama: Marrim rol kyç në lidhjen ndërkontinentale

Linjë kabllore nënujore midis Shqipërisë dhe Egjiptit, nënshkruhet marrëveshja, Rama: Marrim rol kyç në lidhjen ndërkontinentale

Shqipëri
Kreu i Hamasit arrin në Kajro, negociata intensive janë duke u zhvilluar

Kreu i Hamasit arrin në Kajro, negociata intensive janë duke u zhvilluar

Azia
Presidenti aktual Al-Sissi fitoi zgjedhjet në Egjipt, ky është mandati i tij i tretë

Presidenti aktual Al-Sissi fitoi zgjedhjet në Egjipt, ky është mandati i tij i tretë

Azia
Nga Egjipti në Sarandë për të vjedhur një velierë, policia e Vlorës prangos 4 egjiptianë

Nga Egjipti në Sarandë për të vjedhur një velierë, policia e Vlorës prangos 4 egjiptianë

Shqipëri
Evakuohen nga Gaza gruaja shqiptare me 4 fëmijët e mitur

Evakuohen nga Gaza gruaja shqiptare me 4 fëmijët e mitur

Shqipëri
Një raketë godet një spital në Egjipt, gjashtë të lënduar – deklarohen izraelitët

Një raketë godet një spital në Egjipt, gjashtë të lënduar – deklarohen izraelitët

Azia
Çfarë është vendkalimi Rafah dhe pse është linja e shpëtimit të Gazës?

Çfarë është vendkalimi Rafah dhe pse është linja e shpëtimit të Gazës?

Azia
Polici egjiptian shtie mbi turistët, vriten dy izraelitë

Polici egjiptian shtie mbi turistët, vriten dy izraelitë

Azia
Nuk i pati 50 dollarë për të paguar për shërbimin e lindjes së fëmijës, gruan nga Egjipti e lë në rrugë personeli i një spitali privat

Nuk i pati 50 dollarë për të paguar për shërbimin e lindjes së fëmijës, gruan nga Egjipti e lë në rrugë personeli i një spitali privat

Azia
Në Egjipt, zbulohen më shumë se 2 mijë koka dashi të mumifikuara

Në Egjipt, zbulohen më shumë se 2 mijë koka dashi të mumifikuara

Kuriozitete
Salah ka nxitur reagime të botës islame pas fotografisë për Krishtlindje, vjen deklarata e organit këshillues islamik të Egjiptit

Salah ka nxitur reagime të botës islame pas fotografisë për Krishtlindje, vjen deklarata e organit këshillues islamik të Egjiptit

Po Flitet
Muzeu i automjeteve mbretërore në Egjipt – koleksioni që nga koha e Mehmet Ali Pashës

Muzeu i automjeteve mbretërore në Egjipt – koleksioni që nga koha e Mehmet Ali Pashës

Auto Lajme
Ndodhi sërish, një anije tjetër bllokoi përkohësisht Kanalin e Suezit – Affinity V vazhdoi lundrimin pas pesë orëve

Ndodhi sërish, një anije tjetër bllokoi përkohësisht Kanalin e Suezit – Affinity V vazhdoi lundrimin pas pesë orëve

Azia
Nga shpërthimi i një zjarri në një kishë në Egjipt, humbin jetën 41 persona dhe lëndohen 55 tjerë

Nga shpërthimi i një zjarri në një kishë në Egjipt, humbin jetën 41 persona dhe lëndohen 55 tjerë

Azia
Bashkimi Evropian nënshkruan marrëveshje për gazin me Izraelin dhe Egjiptin

Bashkimi Evropian nënshkruan marrëveshje për gazin me Izraelin dhe Egjiptin

Botë
Dy adoleshentë egjiptianë u shpallën ‘heronj’ – shpëtuan fëmijën që ishte kacavarur në një dritare të një ndërtese

Dy adoleshentë egjiptianë u shpallën ‘heronj’ – shpëtuan fëmijën që ishte kacavarur në një dritare të një ndërtese

Afrika
Futbollisti i Egjiptit nuk mund të ishte në provim për shkak të AFCON – një mik shkoi në vend të Mohamed, por u arrestua

Futbollisti i Egjiptit nuk mund të ishte në provim për shkak të AFCON – një mik shkoi në vend të Mohamed, por u arrestua

Ndërkombëtare
Kali vraponte në hapësirën mes dy palë binarëve në Egjipt, ku dy trena po lëviznin me shpejtësi – pasagjerët shikonin të habitur

Kali vraponte në hapësirën mes dy palë binarëve në Egjipt, ku dy trena po lëviznin me shpejtësi – pasagjerët shikonin të habitur

Kuriozitete
Të paktën 16 të vdekur në një aksident automobilistik në Egjipt

Të paktën 16 të vdekur në një aksident automobilistik në Egjipt

Afrika
Shumë e rrallë, qyteti turistik i Egjiptit mbulohet me të bardha – breshëri habit banorët dhe turistët

Shumë e rrallë, qyteti turistik i Egjiptit mbulohet me të bardha – breshëri habit banorët dhe turistët

Interesante
Citroën tërheq reklamën e diskutueshme në Egjipt

Citroën tërheq reklamën e diskutueshme në Egjipt

Auto Lajme
Futet në librin e rekordeve Guiness, parashutisti amerikan rrokulliset 160 herë në ajër dhe zbret pranë piramidës së Gizës

Futet në librin e rekordeve Guiness, parashutisti amerikan rrokulliset 160 herë në ajër dhe zbret pranë piramidës së Gizës

Kuriozitete
Egjipti bëhet me “kryeqytet” të ri në shkretëtirë, El-Sisi urdhëron qeverinë që të transferohet atje – pamje që tregojnë si duket qyteti  

Egjipti bëhet me “kryeqytet” të ri në shkretëtirë, El-Sisi urdhëron qeverinë që të transferohet atje – pamje që tregojnë si duket qyteti  

Afrika