LAJMI I FUNDIT:

Edita Tahiri

438 Artikuj

Tahiri: Kurti, kryeministër me mendje të vogël dhe frikë të qyqarit

Tahiri: Kurti, kryeministër me mendje të vogël dhe frikë të qyqarit

Politikë
56 vjetori e gjen Hashim Thaçin në qeli – bashkëpunëtorët e urojnë për ditëlindje

56 vjetori e gjen Hashim Thaçin në qeli – bashkëpunëtorët e urojnë për ditëlindje

Kosovë
Nesër takimi i kryenegociatorëve në Bruksel, BE-ja pret marrëveshje për dinarin, LVV insiston në Rregulloren e BQK-së

Nesër takimi i kryenegociatorëve në Bruksel, BE-ja pret marrëveshje për dinarin, LVV insiston në Rregulloren e BQK-së

Kosovë
Tahiri: Tokat i shkuan Manastirit, po Kurti ku do të shkoj?

Tahiri: Tokat i shkuan Manastirit, po Kurti ku do të shkoj?

Kosovë
Tahiri: Lajçak e Borrell janë të dështuar e të shkarkuar, Kurti të japë dorëheqje

Tahiri: Lajçak e Borrell janë të dështuar e të shkarkuar, Kurti të japë dorëheqje

Kosovë
Tahiri tregon për takimin me Adem Jasharin: Konkluzioni ishte “do të vazhdojmë luftën”

Tahiri tregon për takimin me Adem Jasharin: Konkluzioni ishte “do të vazhdojmë luftën”

Kosovë
Edita Tahiri: Qeveria Kurti po bën propagandë për shtrirje të sovranitetit në veri

Edita Tahiri: Qeveria Kurti po bën propagandë për shtrirje të sovranitetit në veri

Kosovë
Ish-kryenegociatorja fajëson Kurtin se po cenon raportet me SHBA-të, e quan mashtrues e të padijshëm

Ish-kryenegociatorja fajëson Kurtin se po cenon raportet me SHBA-të, e quan mashtrues e të padijshëm

Kosovë
Tahiri: Osmani do të duhej të deklarohej për raportet me SHBA-në, por s’po guxon nga Kurti

Tahiri: Osmani do të duhej të deklarohej për raportet me SHBA-në, por s’po guxon nga Kurti

Kosovë
Tahiri, LVV-së: Nëse drafti i Asociacionit qenka për t’u mbrojtur, pse po mbahet i fshehur

Tahiri, LVV-së: Nëse drafti i Asociacionit qenka për t’u mbrojtur, pse po mbahet i fshehur

Kosovë
Edita Tahiri u kontaktua nga Qeveria për të marrë detyra në Dialog, pse nuk e emëroi Kurti?

Edita Tahiri u kontaktua nga Qeveria për të marrë detyra në Dialog, pse nuk e emëroi Kurti?

Kosovë
Tahiri: Kurti e Bislimi u kanë dhënë autonomi serbëve të Kosovës

Tahiri: Kurti e Bislimi u kanë dhënë autonomi serbëve të Kosovës

Politikë
Tahiri: Kur u dridh Banjska, Kurti e pranoi Asociacionin

Tahiri: Kur u dridh Banjska, Kurti e pranoi Asociacionin

Kosovë
Tahiri kritika ndaj Qeverisë: Nuk ka strategji, shkon në dialog pa u ndëshkuar Serbia

Tahiri kritika ndaj Qeverisë: Nuk ka strategji, shkon në dialog pa u ndëshkuar Serbia

Kosovë
Tahiri: Dikur ishte Çakorri, tash Asociacioni kusht për liberalizimin e vizave

Tahiri: Dikur ishte Çakorri, tash Asociacioni kusht për liberalizimin e vizave

Kosovë
Tahiri për hetimet rreth sulmit në Banjskë: Irrituese, po më befason SHBA-ja

Tahiri për hetimet rreth sulmit në Banjskë: Irrituese, po më befason SHBA-ja

Kosovë
Tahiri: Amerika të ndërtojë bazë ushtarake në veri të Kosovës, vetëm kështu ndalet lufta gjeopolitike

Tahiri: Amerika të ndërtojë bazë ushtarake në veri të Kosovës, vetëm kështu ndalet lufta gjeopolitike

Kosovë
Pas sulmit në veri, Tahiri kërkon shkarkimin e Lajçakut dhe Borellit: Pa ndëshkuar Serbinë thirrjet për vazhdimin e dialogut nuk kanë kuptim

Pas sulmit në veri, Tahiri kërkon shkarkimin e Lajçakut dhe Borellit: Pa ndëshkuar Serbinë thirrjet për vazhdimin e dialogut nuk kanë kuptim

Kosovë
Tahiri: Amerikanët s’do ta lejojnë Kurtin që ta fsheh përmbajtjen e bisedimeve me Serbinë siç bëri deri më tash

Tahiri: Amerikanët s’do ta lejojnë Kurtin që ta fsheh përmbajtjen e bisedimeve me Serbinë siç bëri deri më tash

Kosovë
Afera me rezervat shtetërore, Tahiri: Vera është për pushime, por Kosova po dridhet prej tërmetit të korrupsionit

Afera me rezervat shtetërore, Tahiri: Vera është për pushime, por Kosova po dridhet prej tërmetit të korrupsionit

Kosovë
Tahiri: Një konferencë ndërkombëtare për veriun është ide e rrezikshme

Tahiri: Një konferencë ndërkombëtare për veriun është ide e rrezikshme

Kosovë
Edita Tahiri: Fuqia e Kosovës është te veriu, për dy arsye strategjike që nuk mund t’i them

Edita Tahiri: Fuqia e Kosovës është te veriu, për dy arsye strategjike që nuk mund t’i them

Kosovë