LAJMI I FUNDIT:

Dmitry Peskov

23 Artikuj

Zëdhënësi i Putinit thotë se Rusia do ta “çlirojë” Bjellorusinë nëse populli i saj ngrihet kundër Lukashenkos

Zëdhënësi i Putinit thotë se Rusia do ta “çlirojë” Bjellorusinë nëse populli i saj ngrihet kundër Lukashenkos

Nga Bota
SHBA-ja mohon përfshirjen në sulmin e supozuar me dron në Kremlin

SHBA-ja mohon përfshirjen në sulmin e supozuar me dron në Kremlin

Evropa
Djali i zëdhënësit të Kremlinit luftoi si mercenarë i Wagnerit në Ukrainë

Djali i zëdhënësit të Kremlinit luftoi si mercenarë i Wagnerit në Ukrainë

Evropa
Zëdhënësi i Putinit u fotografua me “një orë 6 milionë dollarëshe në dorë”

Zëdhënësi i Putinit u fotografua me “një orë 6 milionë dollarëshe në dorë”

Evropa
Zëdhënësi i Putinit: Askush nuk e do Rusinë

Zëdhënësi i Putinit: Askush nuk e do Rusinë

Nga Bota
Më në fund e pranon Kremlini: Ushtria ruse ka probleme me pajisje

Më në fund e pranon Kremlini: Ushtria ruse ka probleme me pajisje

Evropa
Pas shpërthimeve nënujore, shfaqet një njollë e madhe pranë gazsjellësit Nord Stream në Danimarkë – publikohen pamjet e rrjedhjes së gazit

Pas shpërthimeve nënujore, shfaqet një njollë e madhe pranë gazsjellësit Nord Stream në Danimarkë – publikohen pamjet e rrjedhjes së gazit

Evropa
Djali i zëdhënësit të Kremlinit refuzon të bashkohet me ushtrinë ruse në Ukrainë

Djali i zëdhënësit të Kremlinit refuzon të bashkohet me ushtrinë ruse në Ukrainë

Evropa
Zelensky kërkoi që rusëve t’ju ndalohet udhëtimi nëpër botë, reagon Kremlini

Zelensky kërkoi që rusëve t’ju ndalohet udhëtimi nëpër botë, reagon Kremlini

Evropa
Kremlini: Operacioni ushtarak mund të përfundojë në të ardhmen e parashikueshme

Kremlini: Operacioni ushtarak mund të përfundojë në të ardhmen e parashikueshme

Evropa
Po sikur Finlanda dhe Suedia të anëtarësohen në NATO, Kremlini: Ne do të duhet të ribalancojmë situatën

Po sikur Finlanda dhe Suedia të anëtarësohen në NATO, Kremlini: Ne do të duhet të ribalancojmë situatën

Evropa
Rusia pranon se ka pësuar humbje të rëndësishme ushtarake në Ukrainë

Rusia pranon se ka pësuar humbje të rëndësishme ushtarake në Ukrainë

Evropa
Kremlini insiston që pagesa e gazit të bëhet në rubla, G7-ta refuzon

Kremlini insiston që pagesa e gazit të bëhet në rubla, G7-ta refuzon

Botë
Ankohet Kremlini, thotë se SHBA-ja i ka shpallur luftë ekonomike Rusisë

Ankohet Kremlini, thotë se SHBA-ja i ka shpallur luftë ekonomike Rusisë

Botë
Vajza e zëdhënësit të Putinit kundër luftës në Ukrainë

Vajza e zëdhënësit të Putinit kundër luftës në Ukrainë

Evropa
Rusia arsyeton me propagandë sulmin në kopshtin e fëmijëve: Jemi të shqetësuar për dhunën në Donbasi

Rusia arsyeton me propagandë sulmin në kopshtin e fëmijëve: Jemi të shqetësuar për dhunën në Donbasi

Evropa
Më shumë se 40 medie ruse ngrenë zërin kundër shtypjes nga Kremlini

Më shumë se 40 medie ruse ngrenë zërin kundër shtypjes nga Kremlini

Evropa
Zëdhënësi i presidentit Putin ka rezultuar pozitiv me coronavirus

Zëdhënësi i presidentit Putin ka rezultuar pozitiv me coronavirus

Nga Bota
Një anëtar i stafit të administratës së Vladimir Putinit, rezulton pozitiv në testin e coronavirusit

Një anëtar i stafit të administratës së Vladimir Putinit, rezulton pozitiv në testin e coronavirusit

Nga Bota
Kremlini s’e përjashton edhe një shkëmbim të të burgosurish me Ukrainën

Kremlini s’e përjashton edhe një shkëmbim të të burgosurish me Ukrainën

Nga Bota
Çfarë zbulon shpërthimi misterioz me armën e ‘Ditës së Gjykimit’

Çfarë zbulon shpërthimi misterioz me armën e ‘Ditës së Gjykimit’

Nga Bota
Putin dhe Trump mund të takohen pa ndihmësit e tyre

Putin dhe Trump mund të takohen pa ndihmësit e tyre

Nga Bota
Raporti i shërbimeve amerikane për Trumpin: Pse presidenti i sapozgjedhur amerikan është peng i Kremlinit

Raporti i shërbimeve amerikane për Trumpin: Pse presidenti i sapozgjedhur amerikan është peng i Kremlinit

Nga Bota