LAJMI I FUNDIT:

Diabeti

297 Artikuj

“Sepse hormonet kanë rëndësi” – Klinika e Endokrinologjisë në QKUK me mesazh sensibilizimi në Ditën Evropiane të Hormoneve

“Sepse hormonet kanë rëndësi” – Klinika e Endokrinologjisë në QKUK me mesazh sensibilizimi në Ditën Evropiane të Hormoneve

Butrint Avdyli
Kastraveci i freskët ndihmon në trajtimin e problemeve të zemrës dhe diabetit

Kastraveci i freskët ndihmon në trajtimin e problemeve të zemrës dhe diabetit

Ushqim i shëndetshëm
Shenjat dhe simptomat e pazakonta në gojë tregojnë se mund të keni diabet

Shenjat dhe simptomat e pazakonta në gojë tregojnë se mund të keni diabet

Të tjera
Nuk duhet ta injoroni tharjen e gojës, mund të jetë shenjë e sëmundjeve serioze

Nuk duhet ta injoroni tharjen e gojës, mund të jetë shenjë e sëmundjeve serioze

Këshilla mjekësore
Tipi 2 i diabetit: Zbulojeni sëmundjen vetëm duke e shikuar urinën

Tipi 2 i diabetit: Zbulojeni sëmundjen vetëm duke e shikuar urinën

Këshilla mjekësore
Këtë helm e pini çdo ditë – nuk e dini se sa ai ju vret

Këtë helm e pini çdo ditë – nuk e dini se sa ai ju vret

Këshilla mjekësore
Nëse fëmija juaj pi shumë ujë dhe shkon shpesh në tualet, vizitoni pediatrin

Nëse fëmija juaj pi shumë ujë dhe shkon shpesh në tualet, vizitoni pediatrin

Këshilla mjekësore
Sëmundja e sheqerit (diabeti) dhe agjërimi gjatë Ramazanit

Sëmundja e sheqerit (diabeti) dhe agjërimi gjatë Ramazanit

Temat Javore
Ajo që ndodh në organizëm nga moskonsumimi i frutave dhe perimeve

Ajo që ndodh në organizëm nga moskonsumimi i frutave dhe perimeve

Shëndetësi Lajme
Kanceri vret kur lodheni nga jeta, stomaku dhemb për shkak se jeni të zemëruar, ndërkaq diabeti shfaqet kur jeni të vetmuar

Kanceri vret kur lodheni nga jeta, stomaku dhemb për shkak se jeni të zemëruar, ndërkaq diabeti shfaqet kur jeni të vetmuar

Të tjera
Diabeti dhe ecja – fuqia e ecjes për ta ulur sheqerin në gjak

Diabeti dhe ecja – fuqia e ecjes për ta ulur sheqerin në gjak

Temat Javore
Sheqeri është vrasësi i vërtetë dhe stërvitjet nuk mjaftojnë për ta luftuar atë

Sheqeri është vrasësi i vërtetë dhe stërvitjet nuk mjaftojnë për ta luftuar atë

Këshilla mjekësore
Diabeti tek të rinjtë: Simptomat e hershme për të cilat duhet të jenë të vetëdijshëm

Diabeti tek të rinjtë: Simptomat e hershme për të cilat duhet të jenë të vetëdijshëm

Këshilla mjekësore
Deri në katër filxhanë kafe në ditë nuk janë të dëmshëm

Deri në katër filxhanë kafe në ditë nuk janë të dëmshëm

Këshilla mjekësore
Konsumimi i rregullt i një ushqimi mund të zvogëlojë rrezikun e disa sëmundjeve

Konsumimi i rregullt i një ushqimi mund të zvogëlojë rrezikun e disa sëmundjeve

Këshilla mjekësore
Kërkoni menjëherë ndihmën e mjekut tuaj, nëse ndieni këtë shije në gojën tuaj

Kërkoni menjëherë ndihmën e mjekut tuaj, nëse ndieni këtë shije në gojën tuaj

Këshilla mjekësore
Kardiologët tregojnë ushqimet më të këqija për shëndetin e zemrës

Kardiologët tregojnë ushqimet më të këqija për shëndetin e zemrës

Shëndetësi Lajme
Simptomat e fshikëzës urinare që nuk duhet t’i injoroni

Simptomat e fshikëzës urinare që nuk duhet t’i injoroni

Shëndetësi Lajme
Gjidhënia mund të ndihmojë në djegien e kalorive

Gjidhënia mund të ndihmojë në djegien e kalorive

Për nënat
Simptomat e diabetit: Si këmbët tuaja mund të tregojnë sheqer të lartë në gjak

Simptomat e diabetit: Si këmbët tuaja mund të tregojnë sheqer të lartë në gjak

Këshilla mjekësore
Paralajmërim për rritjen e rasteve të ‘vrasësit të heshtur’ më një shpejtësi të madhe – shtatë shenjat e diabetit që duhet t’i dini

Paralajmërim për rritjen e rasteve të ‘vrasësit të heshtur’ më një shpejtësi të madhe – shtatë shenjat e diabetit që duhet t’i dini

Këshilla mjekësore
Probleme me shëndetin, logopedi që dyshohet se abuzoi psiqikisht me vajzën autike po trajtohet në spital

Probleme me shëndetin, logopedi që dyshohet se abuzoi psiqikisht me vajzën autike po trajtohet në spital

Kosovë
Pirja e rregullt e kafesë mund ta zvogëlojë rrezikun e diabetit

Pirja e rregullt e kafesë mund ta zvogëlojë rrezikun e diabetit

Këshilla mjekësore
Shkaqet e duarve të ftohta dhe kur duhet të kërkoni ndihmë mjekësore

Shkaqet e duarve të ftohta dhe kur duhet të kërkoni ndihmë mjekësore

Këshilla mjekësore