LAJMI I FUNDIT:

Dhomat e Specializuara të Kosovës

78 Artikuj

ZPS kërkon të shpallet fajtor ish-komandanti i UÇK-së, Pjetër Shala

ZPS kërkon të shpallet fajtor ish-komandanti i UÇK-së, Pjetër Shala

Drejtësi
Gjykimi në Hagë, avokati i Januzit: Shuma që na ofroi MD për mbrojtje ishte e papranueshme

Gjykimi në Hagë, avokati i Januzit: Shuma që na ofroi MD për mbrojtje ishte e papranueshme

Drejtësi
Avokatja Nina Tavakoli i bashkohet ekipit mbrojtës të Hashim Thaçit

Avokatja Nina Tavakoli i bashkohet ekipit mbrojtës të Hashim Thaçit

Drejtësi
I vazhdohet paraburgimi Isni Kilajt, ky është arsyetimi nga Dhomat e Specializuara të Kosovës

I vazhdohet paraburgimi Isni Kilajt, ky është arsyetimi nga Dhomat e Specializuara të Kosovës

Drejtësi
Luka Mishetiq emërohet mbrojtësi kryesor i Hashim Thaçit

Luka Mishetiq emërohet mbrojtësi kryesor i Hashim Thaçit

Kosovë
Tërhiqen avokatët e Thaçit, shkak mospagesa

Tërhiqen avokatët e Thaçit, shkak mospagesa

Kosovë
Dëshmitari i 41-të në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve është i afërm i një viktime të zhdukur në Drenoc

Dëshmitari i 41-të në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve është i afërm i një viktime të zhdukur në Drenoc

Drejtësi
Prokuroria kërkon rikthimin në burg të ish-luftëtarit të UÇK-së, Dritan Goxhaj

Prokuroria kërkon rikthimin në burg të ish-luftëtarit të UÇK-së, Dritan Goxhaj

Shqipëri
Gaz lotsjellës, sprej, mjete piroteknike e arrestime, gjithçka që ndodhi në protestën e PSD-së kundër kryetares së Gjykatës Speciale

Gaz lotsjellës, sprej, mjete piroteknike e arrestime, gjithçka që ndodhi në protestën e PSD-së kundër kryetares së Gjykatës Speciale

Elfije Boletini
Vizita e kryetares së Gjykatës Speciale në Kosovë, Policia shton masat e sigurisë

Vizita e kryetares së Gjykatës Speciale në Kosovë, Policia shton masat e sigurisë

Kosovë
Gjykimi në rastin Thaçi dhe të tjerët pritet të vazhdojë më 4 dhjetor

Gjykimi në rastin Thaçi dhe të tjerët pritet të vazhdojë më 4 dhjetor

Drejtësi
Dedaj në Hagë: Kam kërkuar që seancat të jenë të mbyllura që të mos më rrezikohet familja dhe e ardhmja

Dedaj në Hagë: Kam kërkuar që seancat të jenë të mbyllura që të mos më rrezikohet familja dhe e ardhmja

Kosovë
Rasti Salih Mustafa – sot mbahet seanca e Apelit

Rasti Salih Mustafa – sot mbahet seanca e Apelit

Drejtësi
Nasim Haradinaj nuk lirohet nga burgu, vendimi merret pas shqyrtimit të raportit për sjelljen e tij

Nasim Haradinaj nuk lirohet nga burgu, vendimi merret pas shqyrtimit të raportit për sjelljen e tij

Kosovë
Gjykata e Hagës konfirmon lirimin e Gucatit – përmend sjelljen dhe kërkimfaljen e tij si arsye për vendimin

Gjykata e Hagës konfirmon lirimin e Gucatit – përmend sjelljen dhe kërkimfaljen e tij si arsye për vendimin

Kosovë
Dëshmitari ndërkombëtar përball avokatit Emmerson e pranon se gaboi në raportin e tij për “vrasjen e civilëve nga UÇK-ja”

Dëshmitari ndërkombëtar përball avokatit Emmerson e pranon se gaboi në raportin e tij për “vrasjen e civilëve nga UÇK-ja”

Kosovë
Hashim Thaçi vjen në Kosovë për vizitë familjare

Hashim Thaçi vjen në Kosovë për vizitë familjare

Kosovë
Mbrojtja e Shalës: Shumë persona ngurruan të flasin me ne

Mbrojtja e Shalës: Shumë persona ngurruan të flasin me ne

Kosovë
Avokati i Thaçit ballafaqon dëshmitaren serbe me deklaratat e kaluara: Civilët serbë ishin të armatosur

Avokati i Thaçit ballafaqon dëshmitaren serbe me deklaratat e kaluara: Civilët serbë ishin të armatosur

Kosovë
​Remi: Komandantët e zonave nuk merrnin urdhra nga Shtabi i Përgjithshëm

​Remi: Komandantët e zonave nuk merrnin urdhra nga Shtabi i Përgjithshëm

Kosovë
​“Nuk ka pasur sistem të rrahjes e të vrasjes”, dëshmia e ish-komandant Remit në Speciale

​“Nuk ka pasur sistem të rrahjes e të vrasjes”, dëshmia e ish-komandant Remit në Speciale

Kosovë
U pyet për qendrat e ndalimit, Mustafa: Kemi përfunduar një proces gjyqësor për këtë

U pyet për qendrat e ndalimit, Mustafa: Kemi përfunduar një proces gjyqësor për këtë

Kosovë
​Vazhdon dëgjimi i dëshmitarit të 11-të në gjykimin kundër Thaçit dhe të tjerëve

​Vazhdon dëgjimi i dëshmitarit të 11-të në gjykimin kundër Thaçit dhe të tjerëve

Kosovë
​Anulohen dy seanca, gjykimi ndaj Shalës vazhdon me 16 qershor

​Anulohen dy seanca, gjykimi ndaj Shalës vazhdon me 16 qershor

Kosovë