LAJMI I FUNDIT:

Dhembja

23 Artikuj

Kurrë mos hidhni lëvoret e limonit: Ilaçi nga natyra eliminon dhembjet për dy orë!

Kurrë mos hidhni lëvoret e limonit: Ilaçi nga natyra eliminon dhembjet për dy orë!

Të njohim produktet
Kanceri vret kur lodheni nga jeta, stomaku dhemb për shkak se jeni të zemëruar, ndërkaq diabeti shfaqet kur jeni të vetmuar

Kanceri vret kur lodheni nga jeta, stomaku dhemb për shkak se jeni të zemëruar, ndërkaq diabeti shfaqet kur jeni të vetmuar

Të tjera
Shenja e parë që keni gurë në veshkë: Urgjentisht shkoni te mjeku nëse ju ndodh kjo gjë në tualet!

Shenja e parë që keni gurë në veshkë: Urgjentisht shkoni te mjeku nëse ju ndodh kjo gjë në tualet!

Këshilla mjekësore
Eliminoni problemin e nervozizmit dhe zbutni dhembjen për shkak të daljes së dhëmbëve

Eliminoni problemin e nervozizmit dhe zbutni dhembjen për shkak të daljes së dhëmbëve

Këshilla për prindër
Ju dhemb gjuri? Hiqni qafe presionin në 60 sekonda dhe ‘rinoni’ gjurin tuaj madje në 10 vjet!

Ju dhemb gjuri? Hiqni qafe presionin në 60 sekonda dhe ‘rinoni’ gjurin tuaj madje në 10 vjet!

Të tjera
Çfarë do të thotë kur ju dhemb sqetulla? Ka disa shkaqe, njëri është alarmant!

Çfarë do të thotë kur ju dhemb sqetulla? Ka disa shkaqe, njëri është alarmant!

Këshilla mjekësore
Si t’i ndihmoni një njeriu kur ka dhimbje: Ky gjest i thjeshtë ofron lehtësim të menjëhershëm për pacientët

Si t’i ndihmoni një njeriu kur ka dhimbje: Ky gjest i thjeshtë ofron lehtësim të menjëhershëm për pacientët

Shëndetësi Lajme
Mbështetni duart në mur dhe bëhuni gati për gjënë më të pabesueshme e cila do t’u ndodhë krahëve tuaj

Mbështetni duart në mur dhe bëhuni gati për gjënë më të pabesueshme e cila do t’u ndodhë krahëve tuaj

Të tjera
Njeriu jetën e do, sepse e do dhimbjen dhe tmerrin!

Njeriu jetën e do, sepse e do dhimbjen dhe tmerrin!

Fjala+
I vetmi ilaç i vërtetë popullor për qafën e eshtëruar: Pas këtij ilaçi disa vjet nuk do ta ndieni dhembjen!

I vetmi ilaç i vërtetë popullor për qafën e eshtëruar: Pas këtij ilaçi disa vjet nuk do ta ndieni dhembjen!

Mjekësi alternative
A ndikojnë muskujt e fortë të stomakut në intensitetin e dhembjeve gjatë lindjes?

A ndikojnë muskujt e fortë të stomakut në intensitetin e dhembjeve gjatë lindjes?

Shtatzëna
A e keni ditur që më lehtë përballojmë dhembjen kur qëndron para nesh e dashura?

A e keni ditur që më lehtë përballojmë dhembjen kur qëndron para nesh e dashura?

Shëndetësi Lajme
Asgjë në këtë botë nuk dhemb më shumë se shpirti i lënduar: Çfarë ndodh pas 48 orëve pasi që keni përjetuar stresin apo traumën!

Asgjë në këtë botë nuk dhemb më shumë se shpirti i lënduar: Çfarë ndodh pas 48 orëve pasi që keni përjetuar stresin apo traumën!

Psikologji
E dini për se shfaqet ndjenja sikur ju dhembin flokët?

E dini për se shfaqet ndjenja sikur ju dhembin flokët?

Këshilla dhe arsye
Zbulim i pabesueshëm i shkencëtarëve: Qendra e re e dhembjeve do t’ju shpëtojë nga mundimet më të rënda!

Zbulim i pabesueshëm i shkencëtarëve: Qendra e re e dhembjeve do t’ju shpëtojë nga mundimet më të rënda!

Shëndetësi Lajme
Miqtë e vërtetë janë më të mirë sesa morfina

Miqtë e vërtetë janë më të mirë sesa morfina

Lifestyle
Shtypni me gishtin e madh pikën e caktuar në shuplakë: Lirohuni nga dhembja e çdo lloji me këtë procedurë! (Foto)

Shtypni me gishtin e madh pikën e caktuar në shuplakë: Lirohuni nga dhembja e çdo lloji me këtë procedurë! (Foto)

Mjekësi alternative
Vetë bëni masazh qafës, duke shtypur këto pika: shtangimi dhe dhembja pushojnë për pesë minuta! (Video)

Vetë bëni masazh qafës, duke shtypur këto pika: shtangimi dhe dhembja pushojnë për pesë minuta! (Video)

Këshilla mjekësore
Gërhitja e maces zbut dhembjen

Gërhitja e maces zbut dhembjen

Kërshëri
Shmangia e shikimit, rrit dhembjet

Shmangia e shikimit, rrit dhembjet

Shëndetësi Lajme
Të gjithë e kemi qafën të shtrembër nga qëndrimi ulur: Ky ushtrim do ta kthejë në pozitën natyrale (Video)

Të gjithë e kemi qafën të shtrembër nga qëndrimi ulur: Ky ushtrim do ta kthejë në pozitën natyrale (Video)

Mjekësi alternative
Kiropraktika dhe filozofia e dhembjeve

Kiropraktika dhe filozofia e dhembjeve

Mjekësi alternative
Ilaç për shërim të kurrizit: Dhembja zhduket, ndërkaq eshtrat forcohen!

Ilaç për shërim të kurrizit: Dhembja zhduket, ndërkaq eshtrat forcohen!

Mjekësi alternative